Jump to content
Masatenisi.org Forum

Forum Buluşması Öneriler

cagan

Recommended Posts

İyisiyle kötüsüyle bir forum buluşmasını daha geride bıraktık. Şu ana kadar 14 adet forum buluşması düzenlenmiş. Bunların 7'sinde yer almış bir üye olarak forum buluşmalarının atmosferini, üyelerin beklentilerini, olumlu-olumsuz tüm durumları neredeyse adım gibi biliyorum diyebilirim.

Geçen yıl Tufan abinin de önerisiyle bir forum buluşması yönetmeliği hazırlamıştık Bora ile birlikte. Fakat revize edilmesi gerekiyor, çünkü ne kadar kural koyarsak koyalım maalesef bir şeyler hep eksik kalıyor. Bunu bir ya da birkaç kişinin eline bırakmak olmaz elbette. Acaba forumu yıllardır ayakta tutan, her buluşmaya türlü fedakarlıklar yapıp gelen üyeler ne düşünüyor bu konuda? Onların önerileri nelerdir? Bir beyin fırtınası yapalım ve gelecek yıllardaki buluşmaların temellerini şimdiden atalım, ne dersiniz? Hem forumun üstündeki kara bulutlar da bir nebze dağılmış olur..

Söz sizde efenim :)

Not: Bence şu şöyle olsun, bu böyle olmasın minvalinde kısa öneriler yerine gördüğünüz tüm eksikleri kapsayan bir öneriler bütünü yazarsanız hepimiz için daha faydalı olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, bellek yazdı:

2018 forum buluşmasına 31/12/2017 den sonra üye olacaklar katılmasın. 

Katılıyorum, muhakkak bir tarih sınırı olmalı. Ama insanlar şöyle düşünür; bir üyelik alayım da kenarda dursun. O zaman yine "kuru katılım"ın önünü alamayız. Benim o konuda daha gaddar bir düşüncem var ama çok fazla kişi gümbürtüye gider diye korkuyorum :))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, Mustafa Özkaymaz'e yazdı:

En az 2 buluşmaya katılmış olsun

6 ay üyelik şartı

Bu 2 sinden biri bulunan da emektar üyelerden herhangi birinin önerisi ile ancak alınabilsin.O üye ile çıkan sıkıntıdan emektarımız sorumlu olsun :)

Asıl hesabım 2009 da acılmıs 8 sene olmus ben de emekta sayılırım :P

Ben bir kere katıldım. Açıkta mı kaldık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, cagan yazdı:

Katılıyorum, muhakkak bir tarih sınırı olmalı. Ama insanlar şöyle düşünür; bir üyelik alayım da kenarda dursun. O zaman yine "kuru katılım"ın önünü alamayız. Benim o konuda daha gaddar bir düşüncem var ama çok fazla kişi gümbürtüye gider diye korkuyorum :))

Yaz şu gaddar düşünceni.  En iyi ihtimal seni buluşma tarihine kadar derin dondurucuda saklarız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Benim gördüğüm sorunlardan biriside: birinci gün maçlar çok geç başladı, buna bir çare bulunması gerekiyor. Saat 9:30'a kadar kayıt deniliyor ancak buna uyulmuyor. İnsanların o saatte orada olması kendi sorumluluğunda olmalı, 200 kişi, hatta görevli ve seyirci/yakınlarla birlikte 250-300 kişi bir-kaç kişi yüzünden neden 1 saate yakın boş yere bekletilmektedir (300x1 saat = 300 saat yapar, onun yerine geç gelen bir-kaç kişi yarım saat daha erken çıksınlar geldikleri yerden). Gelen insanlar yol için kendi toleranslarını koysunlar ve biraz erken yola çıksınlar!... 

İkinci olarak anladığım kadarı ile bu Renklendirme olayında sıkıntılar görünüyor. Bunun için aklıma gelen ilk çözüm bir komisyon/heyet olması. Bunların buluşmadan birgün önce bir toplantı yaparak değerlendirme yapmalarıdır. 

Şimdilik aklıma gelenler bunlar...

İyi günler...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2018 tarihinde buluşmaya katılabilecek üye şartının öncelikte tesbiti gerekmektedir. hangi tarihte  kaydı yapılmış vede üyenin hangi şartlarda uygunluğu aranacak. Üye katılım şartı (kayıt tarihi / üye katılım uygunluğu) .....İlk olarak bunu halletmek uygun olur. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Katıldığım buluşmalarda maçların geç başlamasından şikayetçi olmuşumdur. Öyle olunca pazar günü de geç saatlere taşıyor. Buna da çare bulmakta fayda var. Ayrıca buluşmanın turnuvaya dönmesi ve forum dışı katılımın yüksekliği, amacın dışına çıkılmasına neden oluyor ki bu zaten şu an en çok konuşulan konu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

9:00 da hazır bulunulsun 12 de başlasın hem 3 saat forumdakilerin birbiriyle oynamasına kavuşmasına vesile olur. insanın saat 9 da eli kolu tutmaz yahu. renk olayına da fazla takılmayın derim çok takınca neler olduğu yeteri kadar görüldü

adam maviyim diyor çağan kırmızısın diyor. insanın kendi dahil ne renk olduğunu belirleyecek kesin bir heyet - hakem - merci yok. 

onun dışında dışarıdan gelenler forumdakilerle tanışmak isteyebilir bunları masada bi güzel evire çevire dövmek isteyebilir sakıncası yok. sakınca eleme denilen sistemi olması. vakit ne kadar yeterse o kadar maç yapılsın gün sonunda en çok puanı kapan şampiyon olsun forumdakilere de bi tepsi baklava ısmarlasın yok ben en sonda 2. olup kurtarırım diyenleri duyuyorum ama kazın ayağı öyle değil. 2. 2 tepsi 3. 3 tepsi baklava ısmarlayacak

bunların dışında atakan da geri gelsin. hatadır yapılır üzerinde düşünülür geri dönülür vardır bir yolu. yazmama cezası verilir belki bir süre? 

ayrıca organizasyon için en az 2-3 ay lazım. forumda iş bölümü de önemli. belli başlı üyeler dışında kimse el vermiyor. herkesin yapabileceği küçük de olsa bişey vardır. nerde yapıyoruz ayın kaçında yapıyoruz sorularına nasıl yardım edebiliriz sorularını da ekleyin lütfen sayın forumdaşlar

son olarak organizasyonu her kim yapıyorsa bunun eleştirileceğini bunun sadece o organizasyon özelinde bir eleştiri olmadığını forum geleneğinin her seferinde daha iyi devam edebilmesi için gerektiğini organizasyondan "önce" düzenleyen kişilere aktarılmasını gerekli görüyorum. aksi takdirde alınganlıklar olabiliyor. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben takım maçlarından ziyade ferdi mücadelenin, yani ferdi turnuvanın forum buluşmasına zarar verdiğine inanıyorum. Fakat nedense her üye bize sürekli "bu sene ferdiler olmayacak mı?" minvalinde sorular soruyordu. Herkesin kendisini ispat etme, öne çıkma gayreti konu forum buluşması olsa dahi var sanırım. Sadece buluşup aramızda top çevireceğiz desek acaba kaç üye gelir merak ediyorum. Takım maçlarının forum buluşması ruhuna daha uygun olduğuna inanıyorum ve bu geleneğin devam etmesi taraftarıyım. Belki üzerinde biraz oynama yapılıp kuralları revize edilebilir. 3. adam zayıftı vb durumlar yerine çift maçı oynatmak daha adil ve mantıklı olabilir. Daha çok fazla fikir var aklımda ama müsait bir zamanda toparlayıp yazacağım inşaallah. Bu arada birkaç üye hariç kimseden ses çıkmaması da üzücü. Herkesin muhakkak bir fikri vardır bu konuda ama neden susuyorlar merak ediyorum..

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Belki  bazılarına ters gelecek ama bence şu anda bu konuları konuşmak bana pek uygun gelmiyor. Çünkü daha sonraki forum bulusmasina yaklaşık 1 sene var ve o zamana kadar bu konuştuklarımiz unutulacak ve hiçbir şey konuşulmamis gibi tekrar foruma yakın sıfırdan başlanacak. Foruma birkaç ay kala konuşulup bir karara bağlanırsa daha iyi olur gibi geliyor.Mutlaka konuşuruz ancak veteran turnuvaları ni gayet güzel düzenleyen sehirlerimizinde artık ellerini taşın altına koymalarının zamanının coktan geldiğini düşünüyorum 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

21 dakika önce, Ayhan1 yazdı:

Belki  bazılarına ters gelecek ama bence şu anda bu konuları konuşmak bana pek uygun gelmiyor. Çünkü daha sonraki forum bulusmasina yaklaşık 1 sene var ve o zamana kadar bu konuştuklarımiz unutulacak ve hiçbir şey konuşulmamis gibi tekrar foruma yakın sıfırdan başlanacak. Foruma birkaç ay kala konuşulup bir karara bağlanırsa daha iyi olur gibi geliyor.Mutlaka konuşuruz ancak veteran turnuvaları ni gayet güzel düzenleyen sehirlerimizinde artık ellerini taşın altına koymalarının zamanının coktan geldiğini düşünüyorum 

Bence sıcağı sıcağına konuşmak daha mantıklı Ayhan abi. Çünkü olumsuzlukların zamanla unutulmak gibi bir huyu vardır. Seneye biz yine forum buluşması telaşıyla geçmişteki güzel anılara dalıp nerede hata yapıyoruz, neler eksik acaba kısmını es geçeceğiz, buna adım gibi eminim. Her buluşma sonrası neler güzeldi, neler eksikti bunları dile getirmek gelecek yılların planlaması açısından oldukça önemli. Senin de birçok konuda benimle paralel düşündüğünü biliyorum. Bence ağzındaki baklaları çıkarsan daha güzel olur :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

7 dakika önce, spin 33 yazdı:

Forum buluşmalarını kışın veya ilkbaharda yapsak serin havada neme sıcağa maruz kalmadan.

Bu daha önce de dile getirilmişti. Hatta senede 2 buluşma ( 1 yaz, 1 sonbahar-kış şeklinde) olması düşünülüyordu. Ama gerek maç takvimi, gerekse 1 organizatörün dahi zor bulunur hale gelmesi bu fikri imkansız kılmaya başladı. Bir de işin içine üyelerin yıllık izinleri, öğrencilerin okul durumları eklenince en uygun dönem yaz ayları oluyor. İyi bir havalandırma sistemi yoksa salonda, şapur şupur ter içinde oynamak gerçekten zorlayıcı olabiliyor, o konuda katılıyorum size.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Buluşma katılım şartlarını bir anket açıp , anketten çıkan sonuca göremi düzenlesek. Örnek buluşmaya katılım tarihinden 1 ay önce 2 ay önce...........6 ay önce gibi. En azından hangi tarihten sonra kayıt yaptıran üye katılamayacak. Bu durumu çözeriz.                                           Aynı anket sayfasında ise zaman olarak katılabilen ama şartların uygunluğunu anketliye biliriz. Rıdvan nın dediği gibi. Malzeme satışı hariç 10 yorum 15 yorum......50 yorum gibi. Yada en az 5 senesini doldurmuş 2 üyenin referansı. Detaylar çoğaltılabilir. Bana anket ile bu işi daha hızlı vede kolay çözebiliriz gibi geliyor. İyi bir anket için iyi fikirler türetmek şart. Çağanın açtığı bu sayfaya üyelerimizden kendi fikirlerini beyan etmesi gerekir. Buluşmanın turnuva kısmıda aynı ankette nasıl olacağı oylanabilir.  Aklımdan birşeyler geçtikçe saçmada olsa yazıyorum. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

5 saat önce, Ayhan1 yazdı:

Ayhan Hocam, anket fikrini senin daha buluşmaya çok zaman var, yazılanlar unutulur fikrinden yola çıktım. Anketler uzun bir zaman içerir hemde üye katılımının çokluğunu sağlar ...hemde net sonuçlar verir. Anketide 2018 buluşması üye katılım şartları diye forumun uygun bir bölümüne asarız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yahu arkadaşlar bu kadar kalabalığı ağırlamak için panayır yeri gibi bir alan lazım Pendik ekibi hakikaten büyük iş çıkardı 

gayet net buluşma bizim kontrolümüzden çıkmış. bir şekilde turnuva kısmı kurtarıldıysa bunu da artı olarak görmek lazım

kimseye gelme de denmez. ben diyemem. ama gidişat izlenir ona göre önlem alınır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ayrıca herkes kendi istediği buluşmanın tarifini yapacaksa ben de goygoycular için 2-3 masa ayrılmasını istiyorum. sadece insanlarla tanışmak için gelen ama turnuva arbedesine girmek istemeyen oyuncular olabilir. bi köşsede de masanın etrafında goygoy yapılsın sohbet edilsin

kamulaştırıcam masanızı filenizi 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..