Jump to content
Masatenisi.org Forum

Butterfly Rozena

Recommended Posts

Fabrika verilerine göre hız 05 ile aynı, spin ise 64 ile 80 arasında. Üst yüzey yeni geliştirilmiş ve daha affeden bir yapısı varmış. Sünger için Bty tarafından yapılan açıklama sanki Tenergy ile aynıymış gibi gözüküyor (ya da ben öyle anlıyorum) Sünger rengi "rose" yani gül rengi. İsmi de buradan geliyor.

Almanyada yarın piyasaya veriliyor. Fiyatı Tenergy'e göre %20 daha ucuz. ( Almanya'da Tenergy €57, Rozena €45) Diğer bir deyişle, Tensor lastiklerin üst seviye fiyatlıları ile benzer seviyede olacak. Ancak Türkiye fiyatı ne olur bilemem.

Zaten Spinspor sitesinde henüz konu ile ilgili bir bilgilendirme yok.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu lastikte de Tenergy serisi gibi "Spring Sponge" ve "high tension" teknolojileri kullanılmış, 35 derece sünger sertliği var yani T05 den biraz daha yumuşak. Butterfly in verilerine göre "intolerance" yani daha stabil daha hata affeden bir lastik yani karşı spine daha az hassas. İng de "incoming spin" diye geçiyor. Bu yüzden de spini haliyle T05 den daha az. Tahminimce 64 civarlarında. Sünger rengini çok beğendim çok can alıcı. Yani Tenergy ayarında lastik isteyip de Tenergy nin kontrolsüzlüğünü, hata affetmezliğini bir nebze azaltsın diyorsanız Butterfly, al abi sana "Rozena" verelim diyor. Bakalım merakla bekliyoruz..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gözünü sevdiğimin Kelebeği...sriver serisini modifiye ette 10€  dan millete sat...Millette sana dua etsin..

Nedir bu fiyatlar böyle tenegy 60€ yeni isim Rozena 45€ ...Bizde para bitti fabrikanın haberi yok...,

Kim kazanır bu fiyatların içinden orası da meçhul..Fabrikamı, sponsor oldukları kişiler mi, aracılar mı..Kimseden tık yok...kazanan yok...tek gerçek, bizler paralarımızı kaybettik...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İlk yorumlara göre, Tenergy benzeri bir lastik söz konusu...

Ancak renk meselesi enteresan. Sanırım bu lastiği bayanlar çok tercih edecek. :P:

Erkekler de eğer lastiği kullanmak isterlerse, kalın 12 mm bant altında saklayabilirler :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Bu yeni lastik olayı biraz farklı boyuta taşınmış. Andro ve donic de yeni lastik uretmisler. Andro rasanter serisini çıkarmış R ve V serisi. R serisinde  spin V serisinde hız in plana çıkmış. Ve en önemlisi max kalınlık lari 2.3 mm olmuş. Ben rasant gripi çok begenmistim. O yüzden özellikle v serisini merak ediyorum. Donic de bluestorm Z1 Z2 Z3 ü piyasaya sürüyor. Onunda max kalınlığı 2.3 mm.Bakalım Tenergy nin yerini alabileceklermi;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

15 gün önce Almanya'ya gitmişken, bi tane Rozena da alıverdim. Gelince Tibhar Samsonov Force Pro Black tahta üzerine yapıştırdım. 

Ben lastik incelemesi yapacak kadar hakim değilim bu spora ama kendi gözlemlerimi aktarmak isterim.

Bi kere kullandığım Tenergy'lere (05, 05fx, 64) göre biraz daha yavaş ve spini daha az. Ancak zıplaklık konusunda daha iyi ve benim gibi tecrübesiz bir oyuncu kısa oyunda daha az hata yapıyor. Buna ek olarak bi şekilde daha hata affeden bir yapısı var. Atış açısı 05'lere göre daha dar. Tahminen 64 seviyesinde ama hızı daha düşük olduğu için, masa dışına atma sıkıntısı pek yok. Bloklarda ise 05'lere alışanlar için bir süre fileye gönderme sıkıntısı olabilir ama kolay düzelir.

Ben daha ziyade FH tarafında denedim. 05 fx ile kıyasladığım zaman + ve - leri var. Yani kesin bir karar veremedim. Tahminimce BH tarafında daha çok tercih edilecek bir lastik. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..