Jump to content
Masatenisi.org Forum

2017 Türkiye Üniversiteler Arası Masa Tenisi Şampiyonası

Recommended Posts

9 saat önce, Atakan Bilgili yazdı:

Bizim takıma ödenek çıkmadı... (Yıldız Teknik)

Aslında idare nin yaptığını beğenmedim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bana FB başkanının yaptığını hatırlattı. Futbolda yaptığı hatalardan dolayı küçülmeye gitti,ama amatör branşlardan kesinti yaparak.. . Büyüklük bizde yaptığın işin kalitesi değil, işgal ettiğin hacim olarak görülüyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

8 saat önce, fatih ökten yazdı:

Bana FB başkanının yaptığını hatırlattı. Futbolda yaptığı hatalardan dolayı küçülmeye gitti,ama amatör branşlardan kesinti yaparak.. . Büyüklük bizde yaptığın işin kalitesi değil, işgal ettiğin hacim olarak görülüyor.

Bu söylediğin bence çok büyük haksızlık!

FB her daim amatör şubelere en büyük bütçe ayıran ve en başarılı spor kulübü olmuştur.

Ancak FFP gereği futboldan kazanılan paraların diğer branşlara aktarılması zorlaştığı için, tüm alanlarda mecburi bütçe kısıntısı yaşandı. Eğer diğer büyük kulüplerle kıyaslarsan, başarının da, bütçenin de diğerlerinin toplamından fazla olduğunu görürsün :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

4 saat önce, ledo yazdı:

Bu söylediğin bence çok büyük haksızlık!

FB her daim amatör şubelere en büyük bütçe ayıran ve en başarılı spor kulübü olmuştur.

Ancak FFP gereği futboldan kazanılan paraların diğer branşlara aktarılması zorlaştığı için, tüm alanlarda mecburi bütçe kısıntısı yaşandı. Eğer diğer büyük kulüplerle kıyaslarsan, başarının da, bütçenin de diğerlerinin toplamından fazla olduğunu görürsün :)

Ben gerçeklere, yoneticilerin yaptığı somut şeylere bakarım. Arasıra oynattigi ama 5 milyon avro verdiği futbolcu,yine ona yakın para verip Dubai'de manken sevgilisi/karısı ile  tatil yaptırdığı diğer bir futbolcu yüzünden  yaptığı kesintilere göre konustum.fb lisiniz diye siz(çünkü avukati gibisiniz gibi hissettim.ne haksızlık yapacağım fbye, BJK ye, bir ton para kazanıyorlar.Haksızlık yapmak için onlara ceza kesebilme ehliyetimin de olması lazım.ama ben bu eleştiriyi yaptığımda sadece bizlerin arasında bir yazışma oluyor.), GS den örnek versem GS li bir başkasının desteklemesi, yöneticilerinin yaptıklari bir sürü yanlışı değiştirmez. Futbol ve basketbolda(biraz da voleybolda) sadece fahiş fiyata yabancı sporcu almaları somut  bir gerçek.yatirim,destek şöyle birşey:kendi ülkende çocuklari yetistirirsin. Yabancı olsa bile küçük yaşta eğitirsin,kendi ekolünle.sonra bunlari pazarlarsin. Hem kulüp hem vatandas,hem de ülke ekonomisi kazanır vb.... Şükür vatandas,uyandı ve bunları dijiturk almayarak,eskisi kadar maça gitmeyerek cevabını veriyor

Neyse, kulüpler  bu haldeyken,üniversitelerin bunları yapmaları normal. Ne sanli ve büyük fb-cimbom-kara kartal, ne bir belediye, ne bir kurum ve kişi...Atakan bilgili ye destek,sponsor olmuyor. Atakan bilgili ve takımı okuldaki masada oynamaya devam edecek. Belki ülkede yuzbinlerce genc bu şekilde rantlara kurban.van Persie, vander wiel (ve bunlarin Cimbom,BJK versiyonları) egleşecek diye....Benim gördüğüm gerçek bu.

atakan bilgili bu haliyle, ancak babası nin mali durumu iyiyse birşeyler yapabilir.ya da mezun olduktan sonra iyi bir işe girerse acoustic karbonlari, tenergy pro version ları alıp istediği master ve veteran turnuvalara gidebilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mesleğimde de aslen fiziki yeterlilik gerekiyor ve bunun testleri var.ama fiziki yeterlilik küçük görülür.spor sevilmez ve dolaylı veya direk olarak asagilanir ve engellenmeye çalışılır.

Sporcunun  ve spor yapmaya çalışanin halinden ancak gerçek sporseverler anlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında, üslup değişince cevap vermeyecektim. Çünkü bilgi edinmek için girdiğim bir forumda az ihtimalle de olsa herhangi bir polemik içine girmek iştahım hiç yok.

Fakat söz konusu spor, sporda amatör branşlar ve alt yapı çalışmaları gibi başlıklar olunca, forum üzerinde yanlış ve eksik bilgilerin kalmasına gönlüm razı gelmedi bir türlü.

Evet ben FB taraftarıyım ve evet işte bu yüzden tuttuğum takımın tüm aktivitelerini ve harcamalarını, ayrıca da profesyonel ve amatör branşlardaki faaliyetlerini takip ediyorum. Yukarıda belirtilen bazı magazin haberlerini de...

Eğer burada spor sevgisinden bahsediyorsak, Türkiyede gerek amatör sporlara gerekse bu sporların altyapılarına bu kadar kaynak aktarmış ve önem vermiş bir kişiyi övmek yerine taşlarsak, onu takip edebilecek kişilerin de şevkini kırarız. Aziz Yıldırım futbol konusunda şöyledir, şurada bu lafı etmiştir vs. bunlar ayrı şeyler yapılanlar ve gelinen noktalar ayrı şeyler.

Burada tek tek anlatmayacağım. Eminim ki, biraz araştırıldığı zaman hepsi bulunur. Ve hatta belki o zaman yanılmışım deme erdemi dahi gösterilebilir.

Sadece gözden kaçabilecek bir olgudan bahsetmek istiyorum. Kadın basketbol ve voleybolü Avrupanın en üst seviyesine geldi ise bu sadece alt yapı ile olmaz. Önce kamuoyunun dikkatini çekecek başarılar elde edecek oyuncular gelir, sonra başarı ve buna bağlı kamuoyu oluşumu sonrasında da o sporun alt yapı anlamında gelişimi...

Burada ne söylediğimi anlatabilmek için kadın voleybol ve basketbolde Avrupa kupa şampiyonlukları ve finalleri sonrasında altyapıya kaydolan kız çocuklarının sayısında patlama seviyesinde artış olduğunu hatırlatmak isterim. Benzer bir şekilde masa tenisinde de yabancı oyuncular ile gelen Avrupa finali ve şampiyonluğu sonrasında çok ciddi artış olmuştur. Bunların yanı sıra bu spor dalları görsel ve yazılı medyada çok daha fazla yer bulmaya başlamıştır.

Magazin sayfalarında hangi kadınla hangi futbolcu kaç paraya yemek yediği yazar ama hiç bir maddi getirisi olmayan sporların alt yapı için harcanan paraları  yazmaz. ( Atletizim, yüzme, masa tenisi, vs.vs. gibi)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Taraf/taraflı olunca, söyledikleriniz bana pek inandırıcı gelmiyor. İnsan aşık olduğunun kusurlarına kör olurmuş. Fb isimli kulüp zaten kurum olarak spor ahlak ve kurallarına göre ceza da aldi,UEFA isimli Avrupa capindaki federasyondan. Diğerleri de daha küçük cezalar ve yaptırımlar aldı.

Fon, ödenek ayrılmadığı için müsabık olamayan tüm sporculara geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ne yazsam, neresine nasıl bir yazı yazsam, bilemedim...

Buradan bakınca da yazıların tatlı bir sıcaklık derecesinden çıkıp bizleri bile kavurabilecek bir kıvama ufak ufak gelmeye başlamış.

Yazan arkadaşlar doğruları yazmış....

Gerçek olan şu.....ayranımız yok içmeye, tahtırevanla gideriz sçmy.

Bizim ülkemizde yorgan küçük olduğundan gösteriş ve başarı için kullanılır.....gerisi teferruat...

Bir şeyler yapılmaya çalışılıyor ama Ülkenin mantalitesi yapılanı desteklemezse sonuç...olduğu kadarıyla daha ötesi yok..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 11.04.2017 Saat: 13:30, fatih ökten yazdı:

Taraf/taraflı olunca, söyledikleriniz bana pek inandırıcı gelmiyor. İnsan aşık olduğunun kusurlarına kör olurmuş. Fb isimli kulüp zaten kurum olarak spor ahlak ve kurallarına göre ceza da aldi,UEFA isimli Avrupa capindaki federasyondan. Diğerleri de daha küçük cezalar ve yaptırımlar aldı.

Fon, ödenek ayrılmadığı için müsabık olamayan tüm sporculara geçmiş olsun.

Ledo'yu ne kadar taraflı görüyorsanız siz de bir o kadar ilgili kulübün düşmanıymışsınız gibi görünüyorsunuz. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

6 saat önce, Ertan yazdı:

Türkiye Üniversiteler Arası Masa Tenisi Şampiyonası katılacak gençlere başarılar dilerim.

Ledo'yu ne kadar taraflı görüyorsanız siz de bir o kadar ilgili kulübün düşmanıymışsınız gibi görünüyorsunuz. 

Düşman demeyelim,bu beni hedef göstermeniz olur.ama ise yaramaz,sporcu olduğu söylenen futbol kariyeri bitiklere emeklilik parası veren,sonra da ülkeye hizmet ettiğini söyleyen,iki tur geçince dünya şampiyonu olduğunu sanan daha vergi borçlarını ödeyemeyen,devlet tarafından silinen,sporcu ve antrenör yetistiremeyen,bunlara yatırım yapamayan(yani spor çalışanı istihdam edemeyen) ama kendini bu vatana mal eden, ancak dışarıdan ithal ile Avrupa'da birkac spor dalında birşeyler yapabilen.....Bence ülkenin spor kulüplerini dürüst bir şekilde düşündüğümde sevme nedenim yok.ama "dusmanlik" lafını çok ağır buldum. İsteyen istediği takımı tutar.ayristirma yapmak,takım tutanları enayilikle suçlamak gibi niyetim de yok.

Yönetici vasfı ile söylemiş olmanız da pek uygun değil.bunu özelden gelip söyleseydiniz,daha uygun olurdu. Bu halde, olmazsanız bile sanki arkadaşını veya takimdaydi için koruyan bir kişi gibi ifade vermişti oldunuz. Ledo(otomatik klavye hatasi) bey zaten kendi adına fikirlerini belirtiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1 saat önce, fatih ökten yazdı:

Kedi bey zaten kendi adına fikirlerini belirtiyor.

Kedi derken?

Daha önce de yazdığınız ama sonradan sildiğiniz, bazı dolaylı ifadeler vardı. Hem bir bağlantı kuramadığımdan hem de sporcu olmak ile ilgili hiçbir gocunmam olmadığından ( göğsümde ay yıldız taşıdım ) üstüme alınmadım.

Bunu da bir klavye sürçmesi olarak tahmin ediyorum. Eminim teyid edersiniz.

Diğer yandan, yazdıklarınız kendi fikirlerinizdir. Üstelik pek fazla bilgi sahibi olmadan ifade edildiği gözükmektedir. (Birçok şeyin yanı sıra vergi borcu konusunda da net gözüküyor)

Ben daha fazla cevap vermeyi düşünmüyorum. Herkesin fikrine saygı duymak gerekir diyerek! 

Umarım kırıcı bir ifadem olmamıştır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forum kuralları..

15. Forumda dil, din, ırk, siyaset, futbol ve taraftarlık hakkında tartışma yapmak kesinlikle yasaktır. Bu tür tartışmalarınızı bunlara uygun forumlarda yapınız. Diğer kullanıcıları kızdırabiecek Logo / avatar (örneğin taraftar logoları) kullanımı yasaktır.

Fatih Ökten ile başladı ..Ledo ile devam etti..

Sayın Yöneticim, ben sizin yeriniz de  olsaydım, Ledo nun yazısını beğenmek yerine forum kuralları 15. maddeyi sayfanın ortasına yapıştırır..Yazmaya yüreğiniz yetiyorsa yazın arkadaşlar derdim..

Arada sırada da olsa hepimiz cizgilerin dışına çıkabiliyoruz...Kötü olduğumuzdan düşmanca bir tavır içinde olduğumuzdan, art niyetli olduğumuzdan değil....yazarken basit gibi görünen hatalar yapabiliyoruz... basiret bağlanması, ay tutulması gibi bir şey..diyelim..

İki üyede (Fatih Ökten ve Ledo) forum yararına farklı yaklaşımlarda bulunan vede yakışan  iki değerli üyedir.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1 saat önce, ledo yazdı:

Kedi derken?

Daha önce de yazdığınız ama sonradan sildiğiniz, bazı dolaylı ifadeler vardı. Hem bir bağlantı kuramadığımdan hem de sporcu olmak ile ilgili hiçbir gocunmam olmadığından ( göğsümde ay yıldız taşıdım ) üstüme alınmadım.

Bunu da bir klavye sürçmesi olarak tahmin ediyorum. Eminim teyid edersiniz.

Diğer yandan, yazdıklarınız kendi fikirlerinizdir. Üstelik pek fazla bilgi sahibi olmadan ifade edildiği gözükmektedir. (Birçok şeyin yanı sıra vergi borcu konusunda da net gözüküyor)

Ben daha fazla cevap vermeyi düşünmüyorum. Herkesin fikrine saygı duymak gerekir diyerek! 

Umarım kırıcı bir ifadem olmamıştır.

Yok hocam,bu otomatik tamamlama hatam.duzelttigimi de sandım,ama duzeltememisim. özür dilerim yanlış yazma için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

13 saat önce, bellek yazdı:

Forum kuralları..

15. Forumda dil, din, ırk, siyaset, futbol ve taraftarlık hakkında tartışma yapmak kesinlikle yasaktır. Bu tür tartışmalarınızı bunlara uygun forumlarda yapınız. Diğer kullanıcıları kızdırabiecek Logo / avatar (örneğin taraftar logoları) kullanımı yasaktır.

Fatih Ökten ile başladı ..Ledo ile devam etti..

Sayın Yöneticim, ben sizin yeriniz de  olsaydım, Ledo nun yazısını beğenmek yerine forum kuralları 15. maddeyi sayfanın ortasına yapıştırır..Yazmaya yüreğiniz yetiyorsa yazın arkadaşlar derdim..

Arada sırada da olsa hepimiz cizgilerin dışına çıkabiliyoruz...Kötü olduğumuzdan düşmanca bir tavır içinde olduğumuzdan, art niyetli olduğumuzdan değil....yazarken basit gibi görünen hatalar yapabiliyoruz... basiret bağlanması, ay tutulması gibi bir şey..diyelim..

İki üyede (Fatih Ökten ve Ledo) forum yararına farklı yaklaşımlarda bulunan vede yakışan  iki değerli üyedir.. 

Forum tecrübem olduğunu sanırdım ama burada gerçekten tecrübesiz kaldım :D

Ertan bey istediği takdirde kendisini ifade eder ama ben kendi anladığımı söyleyeyim: Yönetici olarak değil, bir üye olarak (hatta ismi bile kırmızı değil siyah) Fatih Bey'in yazdığına bir yorum yapmış. Bu yorum bana bir destek olmaktan ziyade, daha çok bir durum tespiti!

Cezayi maddeye gelince, ben daha forumda kendimi tanıtmadan önce tek tek tüm forum kurallarını okudum. Yazdıklarım takım yandaşlığı tartışması değil, Türk sporunda var olan bir kulübün taraftarı olduğu için bildiğimi düşündüğüm eylemlerini ifade etmek idi. Nerede kaldı ki o kulüp masa tenisi sporunda da Avrupanın en büyük kupasını müzesine koydu ( sanrı olarak değil, gerçek )

Forumu okurken, birçok konu başlığı altında Yöneticilerin fikirlerini yazmadıklarından sitem edenlerin yazılarını okudum. Yukarıdaki duruma bakınca da, bu durumun nereden kaynaklandığını anlıyorum :D

Selim bey, buradaki amacım sizinle bir tartışma başlatmak değil. Sizin de zaman zaman dile getirdiğiniz, forumdaki sessizliğin açılımını yapmak. Forumda yüksek bilgi seviyesine sahip kişilerin önemli bir bölümü de yönetici durumunda. Onların da normal üyeler gibi tartışmalarda fikirlerini beyan etmelerini istiyorsak, en ufak farklı görüşte bu şekilde davranmamamız lazım!

Bu kişiler yönetici vasıflarını kullanacak zamanı eminim gayet iyi bilirler. Mesela yukarıda Fatih bey ile benim yazışmamda herhangi bir kötü söz ya da hakaret olmadı ki uyarı falan alalım. Tam tersi öyle bir durum olsaydı benim garibime giderdi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

27 dakika önce, ledo yazdı:

Forum tecrübem olduğunu sanırdım ama burada gerçekten tecrübesiz kaldım :D

Ertan bey istediği takdirde kendisini ifade eder ama ben kendi anladığımı söyleyeyim: Yönetici olarak değil, bir üye olarak (hatta ismi bile kırmızı değil siyah) Fatih Bey'in yazdığına bir yorum yapmış. Bu yorum bana bir destek olmaktan ziyade, daha çok bir durum tespiti!

Cezayi maddeye gelince, ben daha forumda kendimi tanıtmadan önce tek tek tüm forum kurallarını okudum. Yazdıklarım takım yandaşlığı tartışması değil, Türk sporunda var olan bir kulübün taraftarı olduğu için bildiğimi düşündüğüm eylemlerini ifade etmek idi. Nerede kaldı ki o kulüp masa tenisi sporunda da Avrupanın en büyük kupasını müzesine koydu ( sanrı olarak değil, gerçek )

Forumu okurken, birçok konu başlığı altında Yöneticilerin fikirlerini yazmadıklarından sitem edenlerin yazılarını okudum. Yukarıdaki duruma bakınca da, bu durumun nereden kaynaklandığını anlıyorum :D

Sayın Hocam...bu konunun forum kuralları dışına taşma noktasına geldi. Taşan bir konu hakkında yorumda bulunmak forum savaşına neden olur. Fenerbahçe ,Beşiktaş, Trabzonspor, Galatasaray vede diğer kulüpleri seven üyelerin devreye girmesiyle kontrolsüz yazılar alır başını gider. Sonuç çıkmadığı gibi forumda yazacak  üye bile kalmaz.

Yöneticilerimiz ve üyeler hepimiz aynı kap içinde olduğumuzdan destekleyici (durum tespiti) olsun yada olmasın forum kuralları dışına taşan yazıların önüne geçemeyiz. Bir avuç su dada fırtına çıkarmak yerine konunun özüne dönmekte yarar var derim.. 

Yöneticilerimiz çok değerli şahıslardır. Dilimiz sürçtü ise af ola..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

12 dakika önce, bellek yazdı:

Bir avuç su dada fırtına çıkarmak yerine konunun özüne dönmekte yarar var derim.. 

Benden yana sorun çıkmaz. Fikrimi yazar, devamında ne son sözü söylemeye ne de diğer yorum yapanları mat etmeye çalışırım. 

Konunun özüne dönersek, ben de ilgili turnuvada tüm katılanlara başarılar diler, katılamayanlara da kendilerini katılacakları bir sonraki turnuvaya hazırlamalarını tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1 saat önce, ledo yazdı:

Selim bey, buradaki amacım sizinle bir tartışma başlatmak değil. Sizin de zaman zaman dile getirdiğiniz, forumdaki sessizliğin açılımını yapmak. Forumda yüksek bilgi seviyesine sahip kişilerin önemli bir bölümü de yönetici durumunda. Onların da normal üyeler gibi tartışmalarda fikirlerini beyan etmelerini istiyorsak, en ufak farklı görüşte bu şekilde davranmamamız lazım!

Bu kişiler yönetici vasıflarını kullanacak zamanı eminim gayet iyi bilirler. Mesela yukarıda Fatih bey ile benim yazışmamda herhangi bir kötü söz ya da hakaret olmadı ki uyarı falan alalım. Tam tersi öyle bir durum olsaydı benim garibime giderdi.

Sevgili Ledo...tartışma çıksın diye bu yazılanları algılamıyorum..Sadece forum kuralları diyorum..Bu kurallar hepimiz için geçerli..

Bu kuralları esnetmek arada sırada da olsa sıkıntı yaratabiliyor. Kuralları hepimiz ihlal edebiliyoruz,  sıkıntı çıkmadı sürece problem yaratmıyor. Bu konuda sıkıntı göstergeleri oluşmaya başlayınca kural hatırlatması faydalı olur gibi geldi.

Konuyla ilgili tek satır yazmadım sadece kural dedim...

Yazılanlara bu doğru bu yanlış diye de bir taraf olmadım..Yazılan yorumların içeriği doğrudur ama içeriğine nereden bakıldığını algılamak gerekir. Yazılanlar da en ufak bir saygısızlık vede hakaret kırıntısı yok..sadece kural ihlali diyelim.

Yazılarınızı (ledo. fatih ökten...nikerinizle hitap ediyorum karışıklık olmasın diye) daha öncede açıkladığım gibi  beğenerek okuyorum..

Yöneticilerimizden en ufak bir süphemiz vede sıkıntımız yok hepsi forum için bir şans ve değerdir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 4/13/2017 Saat: 19:55, fatih ökten yazdı:

Yönetici vasfı ile söylemiş olmanız da pek uygun değil.bunu özelden gelip söyleseydiniz,daha uygun olurdu. 

Yönetici olunca forumda hiç yazı yazmaması mı gerekiyor? Yazdığım cevapta yöneticilikle ilgili bir ifade var mıydı? 

Sizi ceza vs ile tehdit etseydim yönetici vasfı ile yazmış olurdum. Ben sadece nasıl göründüğünü söyledim.

Ertan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 08.04.2017 Saat: 10:36, Atakan Bilgili yazdı:

Bizim takıma ödenek çıkmadı... (Yıldız Teknik)

Tarih: 08.04.2017 Saat: 20:18, fatih ökten yazdı:

Aslında idare nin yaptığını beğenmedim

Y.T.Ü ....akıllı yöneticileri varmış...Şöyle gözünün ucuyla baktı takımına...hepsi aslan gibi çocuklar, bunları şimdi oralara gönderip üniversitemizin şanı şerefi için yormayalım...otursunlar evlerinde dinlensinler, yorgunluklarını atsınlar diye düşünmüşlerdir..

Ben idarenin yaptıklarını beğendim ...düşünceli yöneticilermiş...

Tutmayın beni bu yöneticileri sırtımda taşımak istiyorum...

Bravo bana be ...Senelerdir forumun her hangi bir konusunda böyle güzel bir düşünce yazısı forumda görmedim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

11 saat önce, Ertan yazdı:

Yönetici olunca forumda hiç yazı yazmaması mı gerekiyor? Yazdığım cevapta yöneticilikle ilgili bir ifade var mıydı? 

Sizi ceza vs ile tehdit etseydim yönetici vasfı ile yazmış olurdum. Ben sadece nasıl göründüğünü söyledim.

Bu yaptığınız duzelecek olan suyu bulandirmak oldu. Tabiiki yönetici sıfatı ile konuştunuz.tehdit de bambaşka bir olay.yonetici olmak zordur, bu yüzden.taraf olsa bile kendini dizginlemek.

Forumda yazin,ama şu daha  doğru olurdu."Fatih Ökten forum kuralları içinde duygularini, fikirlerini,tecrübelerini belirtirken siyasete ve futbola hiç girme,konu alır başını gider.bununla ilgili kural da var" ,"Ledo sen de ...  Yi ovme, başka polemikler doğar....". 

Bellek isimli üye çok güzel özetlemiş,onun sözü hepimize,örnek olsun.

11 saat önce, Ertan yazdı:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..