Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yapıştırıcı

msaydam

Recommended Posts

Tahta ve lastiklerimi aldım. yapıştırıcı bakıyorum. Forumda Nittaku Glu Fine Zip tavsiyesi almıştım ancak internette kolay ulaşabileceğim bir yapıştırıcı değil. tabletennis11.com da var. 

Türkiyede kolay bulabileceğim kullandığınız uygun fiyata bir yapıştırıcı var mı?

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Joola x glue,lex glue (masa tenisi.Com) ve donic vario(masatenisi market)

hacim/fiyat en ucuzlari bunlar.ama  beğeneni de var,beğenmeyeni de. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eğer çin lastiği veya sert süngerli lastikler kullanıyorsanız size Haifu marka yapıştırıcıyı önerebiliirim. Kolay sürülüyor, hızlı kuruyor ve sökmesi de baya kolay tek parça olarak çıkıyor süngerden. İnce kıvamlı bir yapıştırıcıdır ve bir kaç kat sürerseniz hafif bi hızlandırıcı etkisi veriyor, yok Xiom, Tenergy gibi Tensorlar kullanıyorsanız Stiga Attach Power da gayet iyi bir yapıştırıcı. Zaten Nittaku ile hemen hemen aynı diyebilriiz sadece nittaku daha kolay sökülüyor lastikten. Bu yapıştırıcı koyu kıvamlı olduğu için tek sürmek bile kafi..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
  • 1 year later...
On 3/27/2017 at 4:03 PM, spin 33 said:

Stiga Attach Power  kullanıyordum, haifu ya geçtim, daha rahat sökülüyor, biraz kokusu var.

Konu hortlayacak sanırım, ama size bir sorum var. Haifu Water Solubility Bond'un kendi fırçası veya süngeri var mı? Geçenlerde yeşil kutulusunu aldım. Yan yatılı mı beklediğinden, çok mu rafta vakit geçirdiğinden bilmiyorum ama kapagında olmasını umit ettigim fırca/sunger vardıysa da garip bir hal almış, kutunun boş olan kısmı eciş bucüş bir cisim olmuştu.Aldım attım o kısmı.

Geleyim sorunuma. içerisinde batılı şekilde duran bir sunger/fırca olmadığı için elime geçen sunger ile hızlıca suruyorum fakat sungerin uzerindeki yapıştırıcı hep dışarıda kaldıgından kuruyor. 

Kendi içinde fırça/sungeri olmayan haifu water solubility bond için nasıl bir sunger/fırça kullanılmalı, kullanım sonrası fırça/sunger uzerinde yapışkanın katılaşmaması için ne yapılabilir? 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

20 saat önce, esrarte yazdı:

Konu hortlayacak sanırım, ama size bir sorum var. Haifu Water Solubility Bond'un kendi fırçası veya süngeri var mı? Geçenlerde yeşil kutulusunu aldım. Yan yatılı mı beklediğinden, çok mu rafta vakit geçirdiğinden bilmiyorum ama kapagında olmasını umit ettigim fırca/sunger vardıysa da garip bir hal almış, kutunun boş olan kısmı eciş bucüş bir cisim olmuştu.Aldım attım o kısmı.

Geleyim sorunuma. içerisinde batılı şekilde duran bir sunger/fırca olmadığı için elime geçen sunger ile hızlıca suruyorum fakat sungerin uzerindeki yapıştırıcı hep dışarıda kaldıgından kuruyor. 

Kendi içinde fırça/sungeri olmayan haifu water solubility bond için nasıl bir sunger/fırça kullanılmalı, kullanım sonrası fırça/sunger uzerinde yapışkanın katılaşmaması için ne yapılabilir? 

Spatula kullanmayı deneyin. Spatulayla resim yapan bile var, yapıştırıcı haydi haydi sürülür bence.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eğer fırça ile sürmek istiyorsan, bir nalbur veya Bauhaus gibi bir yerden küçük kendine uygun bir fırça ve sentetik tiner al. Yapıştırma işi bitince bir çay bardağı içine biraz tiner koyup, fırçayı bir süre beklet. Sonra çıkartıp su ile durula.

Süngerler ise tek kullanımlıktır ama işin biter bitmez bol su ile yıkayıp, kurutursan bir veya 2 defa daha kullanabilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

17 saat önce, esrarte yazdı:

Fırçayı su ile yıkarsan sıkıntı ortadan kalkar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..