Jump to content
Masatenisi.org Forum

böyle bir durumda sayı kimin?

erdal_18

Recommended Posts

Gençler bugün maç yaparken arkadaşımın vurduğu top fileye çarptıktan sonra masanın benim tarafından file demirinin mandalına çarparak yere düştü. arkadaşım sayının kendisinin olduğunu söyledi. bende haklı olduğunu düşündüm çünkü mandalın bir kısmı zaten masanın üzerinde. fakat kafamı kurcalayan topun mandalın masanın dışında kalan kısma değmesiydi. bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 12.03.2017 Saat: 21:02, Escapist yazdı:

file demiride fileden sayilir yani bu durumda top 2 kere fileye carpip cikmis gibi olur ve sayi sizin olur.

Ama diger degerli forum uyeleri daha iyi bilecektir

teşekkürler. senden başka yanıt gelmeyince bende forumdaki oyun kurallarına baktım orada şöyle bir ifade var "Net düzeneği bir net, ayarları, masaya bağlama mekanizması ve destek direklerinden oluşacaktır." buna göre senin söylediğin doğru gibi. doğru gibi dememin nedeni topun fileye iki kere çarpıp çarpmamasına ilişkin bir şey bulamamam. topa vurduk top gitti fileye çarptı havaya yükseldi inerken bir daha fileye çarparak karşı sahaya düştü???

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masa tenisi basit bir oyun.

kısaca şöyle diyebiliriz: topu en son olarak rakibin sahasına değdiren oyuncu puanı alır! :D

Diğer yandan servisi atan oyuncu topu önce kendi sahasına sonra da rakibin sahasına değdiremiyorsa, sayıyı kaybeder ve rakibi puanı alır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

cevaplar için sağolun arkadaşlar. hazır bulmuşken şunuda sorayım aynı maçta başıma gelen hemde birkaç defa. arkadaş servis attı ve top masanın benim tarafından kenara çarparak yere düştü sayıları arkadaşa verdik. normal tenisteki ace gibi düşündük. fakat oyun kurallarını okurken şunu buldum let başlığı altında" Ferdi müsabakada karşılayanın masasının yan kenarlarından birisine dokunup masayı terkederse" yanarım yanarımda bugüne kadar böyle verdiğim sayılara yanarım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 8 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..