Jump to content
Masatenisi.org Forum

çift el bachand

buro

Recommended Posts

öncelikle amatör olduğumu belirteyim sorumda size çok amatörce gelebilir ama aşağıdaki sorulara zahmet olmazsa zaman ayırırsanız cevap bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim.

1- resmi musabakada çift el  vuruş yasaklar kapsamındamı acaba? 

2- bulunduğum şehirdeki bir turnuvada raketin masaya temas etmesi  ve vucudun masayı hareket ettirmese bile temas etmiş olmasını hakem hata saydı? 

3- yine bu turnuvada oyuncu servis atarken oyuncu topu gizleme amaçlı kolunu öne getirip kolunun altındaki boşluktan servis çıkardı hakem tüm servisleri geçerli saydı ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İstersen ayakla da tutabilirsin.

Raket masaya carpabilir.masaya da degebilirsin.ama elini yaslayamaz,üstüne abanip yatamazsin,masayı oynatamazsin,rakibin vuruşuna engel olamazsin,topa rakip vururken ses yapamaz,vucudunla gariplikler yapamazsin...

Topu vucudunla,elinle,kolunla,saklayamazsin,elinle falso veremezsin...15 cm den Fazla elden cikarmalisin, 16cm ve daha fazla. Rakip hazır olmadan acele Edip servis atamazsin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

19 dakika önce, fatih ökten yazdı:

İstersen ayakla da tutabilirsin.

Raket masaya carpabilir.masaya da degebilirsin.ama elini yaslayamaz,üstüne abanip yatamazsin,rakibin vuruşuna engel olamazsin,topa rakip vururken ses yapamaz,vucudunla gariplikler yapamazsin...

Topu vucudunla,elinle,kolunla,saklayamazsin,elinle falso veremezsin...15 cm den Fazla elden cikarmalisin, 16cm ve daha fazla. Rakip hazır olmadan acele Edip servis atamazsin...

çok teşekkür ederim hocam cevaplar gayet net..ama hakem arkadaşlardan sanırım tecrübesiz olanlar basit hatalar yapabiliyor. bu arada bende bitlisteyim yakın sayılırız:)  iyi çalışmalar selamlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler.Kendim için söylüyorum; arkadaslar arasini geçiyorum,yarı ciddi ve ciddi bir turnuvada hakemlik yapmam için once Çeşitli kategori,klasman,liglerde maç yapmam, kural kitabını ezbere yakın bilmem ve yorumları/içtihatları da bilmem gerekiyor( oyunculuk neyse de kural kitabı çok önemli).hoca/hakem olmak için iyi oyuncu olunacak diye birşey yok,ama kaliteli bilmek ve uygulamak gerek.okumadan, çalışmadan olmuyor,15 yıl önceki bilgilerle.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..