Jump to content
Masatenisi.org Forum

Koç emratthich;o da kimki?

Recommended Posts

Bir süre önce youtubeta dolasirken,  masa tenisi ile ilgili antrenman,teknik, taktik, motivasyonel ve ekipmanlarla ilgili videolar yükleyen,emratthich isimli bir kişiyi farkettim. Eminim başkaları da denk gelmiştir.

Koç emratthich , sanırım çin asıllı ama Avrupa veya Amerika kıtasında yaşayan bir masa tenisi antrenörü/oyuncusu.  yotubeta önceden yayınlanmış cesitli videolardan da  faydalanarak, video analizleri ve yorumlar yaparak, tavsiyeler vererek kendine has bir tarz ve cok basit bir İngilizce ile ,arka planda ağlayan bir bebek eşliğinde  masa tenisi bilgi ve tecrübelerini aktarıyor.

"Yapışkan çin lastikleri ve Avrupa tensor/high tension lastikler arasındaki farklar", "hangi oyun tipine göre hangi ekipmanlar kullanılmalı,seçerken nelere dikkat edilmeli?", "Timo boll un ma long u yenme ihtimali var mı, ne kadar, nasıl?", "Masa tenisi vuruş tiplerinde timing ne olmalı?", "Yerden gelen güç (power from The ground. Çok coool)", "Avrupalı oyuncular ile Çinlilerin oyun tarzlarindaki temel farklar" , "küçük ayarlamalarla tekniği geliştirme", " oyun tipine göre hücum tarzları", "Çinli hocalarla Avrupalı hocaların öğrencilerine davranışlarındaki farklar", "strateji ve taktik dehası hocalar" eğitim konularının bir bölümü.
Özellikle çeşitli videolardan alıntı yaparak geleneksel eğitim şekillerine yaptığı eleştiriler de çok ilginç. Pingskills in hocalarınin  eğitim prensiplerine yaptığı ciddi gondermeler, simdiye kadar bu hocayı duymamış olanlara sanırım oldukça ilgi çekici gelecektir. Emratthich hocaya katılmasının bile emin olunki, En azından Brian pace in 50$ a sattigi, oyun profili düşük veya gelişiminin başındaki sporcularla cektigi, kendisini kaptan Amerika gibi gösterdiği videolardan kalite olarak çok daha önde. 

Koç emratthich hocalar ve öğrenciler için bence çok önemli ve bedava bir eğitim kaynağı.  Emratthich hoca insanlık görevini yerine getirmiş, gerisi bize kalmış.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Chinese technique- power from The ground 1:40.Sadece burda değil, diğer videolarının da bir bolumunde Avrupalı ve Amerikalı hocaların  kesme ve falsoya  yaklaşımına, Spin çekmesine, şut şekline çeşitli eleştiriler getiriyor. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

5 saat önce, fesih2002 yazdı:

evet şimdi gördüm o kısmı teşekkürler. Birde bu adam videolarında raketi gevşek tutmaya çok dikkat çekiyor

İşte ben alt tarafı gevşek tuttuğum için hep anatomik sap tercih ediyorum :)

Anatomik sapta gevşek tutunca diğerlerindeki gibi fırlama, kayma olmuyor, avuç içinde kalıyor.

Bu Vietnamlı hocanın tutuş şeklimi teyid etmesine memnun oldum :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

43 dakika önce, ledo yazdı:

İşten ben alt tarafı gevşek tuttuğum için hep anatomik sap tercih ediyorum :)

Anatomik sapta gevşek tutunca diğerlerideki gibi fırlama, kayma olmuyor, avuş içinde kalıyor.

Best racket handle ? Flared or Straight handle | Chinese table tennis,Why do chinese players prefer fl videosunu bir seyredin

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1 saat önce, fatih ökten yazdı:

Best racket handle ? Flared or Straight handle | Chinese table tennis,Why do chinese players prefer fl videosunu bir seyredin

Oraya kadar gelemedim ama Çinli olmadığım için fl tercih etmek zorunda kalmayacağımı düşünüyorum :)

Hem zaten geçenlerde bütün forumu ayağa kaldırarak, aldığım Nittaku'nun sapı da düz.

Yani seyretmesem daha iyi olacak galiba :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet sakın seyretmeyin, st den nefret edebilirsiniz. inner/outer carbon acoustic de ölücülere kurban gidebilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

9 saat önce, ledo yazdı:

İşte ben alt tarafı gevşek tuttuğum için hep anatomik sap tercih ediyorum :)

Anatomik sapta gevşek tutunca diğerlerindeki gibi fırlama, kayma olmuyor, avuç içinde kalıyor.

videoların birinde tamda sizin söylediğiniz şeyi söylüyor Çin lilerin flared sap tercih etmesinin sebebi raketi gevşet tuttuklarında raketin ellerinde kaymaması içinmiş.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sonradan o videoyu seyrettim. Aslında anladığım şu: Hani bi patlamadan bahsediyor ya, onun için fl daha uygun demiş. Yoksa alt bölümün gevşek tutulması sırasında kayma olmaması kesinlikle anatomik sap ile daha iyi.

Zaten Timo'nun yumuşak vuruşlarını tamamen düz sapa bağlaması ile bu videosunun ciddiye alınma rasyosu biraz aşağılara inmiş. Diğer seyrettiğim derslerin faydalı olduğu görüşünü koruyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..