Jump to content
Masatenisi.org Forum

Forum Güncellemesi

Ertan

Recommended Posts

Forum yazılımının sürümü çok eski kaldığı için güncellemek zorunda kaldık.

Güncelleme için ön şart olarak database in karakter kodunun dönüştürülmesi gerekiyordu. Riskli bir işlem olduğu için de hep kaytarıyordum.

Dün bütün gün süren işlemlerden sonra son sürüme geçtik. Sadece database işlemi 6 saat sürdü. Stresli bekleyiş de cabası.

Eskiden yaptığımız tüm değişikler, Türkçe de dahil hepsi sıfırlandı. Zaman içinde hepsi yeniden yapılacak.

Forumda gördüğünüz eksiklik yanlış tercüme vs varsa bu konunun altına yazabilirsiniz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tam tarayıcı görünümü olacak mı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1 hour ago, Atakan Bilgili said:

Ertan şu yanda(sağda) yeni konuları görüyorduk çok da kullanışlı oluyordu ama sanırım artık yok. Böyle bir özellik eklenme imkanı var mıdır? Açıkçası baya bir karmaşık geldi yeni forum

Onlara da bakacağım ama önce forum ile ilgili tercüme işleri var.

Hazır bir tercüme buldum fakat hatalar var ve tekrar elden geçirmek gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Klasik sayfa görünümü demek istemiştim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

9 dakika önce, ararat1973 yazdı:

Video linkini yapıştırınca direk youtube ekranındaki görüntü çıkıyor. Bu yeniliği beğendim.

Fotoğraf ekleme nasıl acaba?

Bi zahmet keşfedip bize de öğret  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

20 dakika önce, Ertan yazdı:

Bi zahmet keşfedip bize de öğret  :D

Evreka :D

Yeni formatı çok beğendim. Fotoğraf eklemek çok kolay. Resim sitelerinden birine üye oluyorsunuz. Siteye fotoğraf yükleyip, forumlar için uygun olan linki seçiyorsunuz ve sayfaya yapıştırıyorsunuz. Hepsi bu kadar.

Bu arada yeni konular, eskiden olduğu gibi sağda görülüyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

44 dakika önce, ararat1973 yazdı:

Bu arada yeni konular, eskiden olduğu gibi sağda görülüyor.

Onu ben keşfettim de herkesin sayfasında görünüyor mu diye merak ediyordum. Altta da forumda olanların isimlerini ekledim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forumun yeni yüzü çok sakin görünüyor. Eski Masatenisi org forum yazısı renkliydi..Eski yazı şekli olmasa bile farklı bir yazı karakterinde en azında farklı bir renkte olması daha iyi durur gibi geliyor. Sayfanın hakimi benim burası benim anlamında...

Önemli olan ben nasıl burada hala duruyorum onuda pek anlamış değilim..Forum format yiyor ve ben hala buradayım..Yapıştım kaldım..

Ben buradayken forumun her yüzü güzel...ben olmasam ...hııııımmmm...dışarıdan forumun camlarına taş atarım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eskiden üyelerin kayıt tarihlerini görebiliyorduk. Şimdi kaybolmuş. 

Ayrıca imzalar da yok olmuş. Sanırım imzaları yeniden girersek o kısım düzelecek ama, bence üyelerin kayıt tarihini görmek faydalı bir işlevdi. Eğer tekrar eklenebilirse çok iyi olur.

Bir de en son hareket gören konular listesinin bir forumu açınca da sabit kalması biraz alanı daraltıyor.

Açılan bir forumun içinde o an hangi üyelerin okuduğu görülebiliyordu, o da kaybolmuş.

Tabii bu arada daha iyi bir forum ortamı sağlamak amacı ile yapılan bu güncelleme için kendi adıma teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

22 saat önce, ledo yazdı:

Eskiden üyelerin kayıt tarihlerini görebiliyorduk. Şimdi kaybolmuş. 

Ayrıca imzalar da yok olmuş. Sanırım imzaları yeniden girersek o kısım düzelecek ama, bence üyelerin kayıt tarihini görmek faydalı bir işlevdi. Eğer tekrar eklenebilirse çok iyi olur.

Bir de en son hareket gören konular listesinin bir forumu açınca da sabit kalması biraz alanı daraltıyor.

Açılan bir forumun içinde o an hangi üyelerin okuduğu görülebiliyordu, o da kaybolmuş.

Tabii bu arada daha iyi bir forum ortamı sağlamak amacı ile yapılan bu güncelleme için kendi adıma teşekkür ederim.

Kayıt tarihleri üye adının üzerine gelince görülüyor. Üye adını tıklayınca açılan sayfanın üst kısmında da görülüyor.

İmzaların tanımı kapalıymış açtım. Çalışması lazım.

Bir de en son hareket gören konular listesini forum içinden veya konu içinden kaldırmak mümkün. Sadece ana sayfada da olabilir. Genel istek üzerine değiştirebiliriz.

Sayfaların alt kısmında şu an forumda olanlar gösteriliyor. İstenilirse bunun yerine forum veya konu içinde kimlerin olduğu gösterilebilir. Fakat fazla kişi aynı anda konuda olmayacağı için genelde boş olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ertan Bey,

Bir uyarı daha yapmak istiyorum.

Eskiden malzeme ilanlarının altına yorum yapılamıyordu. Sanırım güncelleme sürecinde bu konu unutulmuş.

Bazı kişiler kendi ilanlarının altına güncel vs. yazarak, üste çıkartma gayreti içindeler.

İlginiz için şimdiden teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

9 saat önce, ledo yazdı:

Ertan Bey,

Bir uyarı daha yapmak istiyorum.

Eskiden malzeme ilanlarının altına yorum yapılamıyordu. Sanırım güncelleme sürecinde bu konu unutulmuş.

Bazı kişiler kendi ilanlarının altına güncel vs. yazarak, üste çıkartma gayreti içindeler.

İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Düzelmiş olması lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 6 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..