Jump to content
Masatenisi.org Forum

Oyun Stiliniz

PingPongMan

Hangisi oyun stilinizi yansıtıyor?  

235 oy

1. 1. Hangisi oyun stilinizi yansıtıyor?

• orta mesafeden forhend/bekhend agresif loop hücum (off)
      49
    • masaya yakın mesafeden loop/kontra, aktif blok (off-)
      39
    • hücum ağırlıklı blok/kontra, gerekirse loop (all+)
      33
    • rakibe göre bazen hücum bazen defans blok/kontra (all)
      30
    • defans eğilimli blok/kontra, gerekirse kesme defans (all-)
      11
    • forhend hücum, bekhend uzun tırtıklı defans (modern defans)
      10
    • orta mesafeden forhend/bekhend kesme defans (klasik def.)
      5
    • en az bir yüz uzun tırtıklı veya anti ile rakibin oyununu bozma
      3
    • yeni başladım; belli bir stilim henüz yok
      9
    • hiçbiri yansıtmıyor (açıklama yanıtımda)
      7

This poll is closed to new votes

Recommended Posts

• 4 weeks later...

Biraz yavaş olmamdan sanıyorum atak çıkarmak için gerekli pozisyonu zamanında alamıyorum... Bu yüzden de blok yapıyorum... yapa yapa da öğrendim herhalde artık fena değilim... özellikle de yumuşak, alçaktan ve yön vererek göndermeyi seviyorum... eğer gelen spin zavallı durumdaysa masa üstünde kontra ile şansımı deniyorum... özellikle backhandde...

Servislerim fena değil... orta seviye oyunculara karşı oyunu yönlendirebiliyorum... Hatta benden üst seviyedeki oyuncular için en öncelikli silahım servislerim oluyor...

Tabi bir seviyeden sonra kendimi tanklara sapanla saldıran çocuklar gibi hissediyorum ama yine de servislerimden memnunum...

Çoğunlukla servisimin öngörülebilir olmasından rahatsızlık duymam... benim için önemli olan cevabın öngörülebilir ve bana avataj sağlayıcı olmasıdır... o yüzden şu klasik backhande doğru çaprazdan gönderilen alt+yan falsolu servisten atıyorum... zaten kısa atıldığında rakibin açması da kesmesi de çok kötü sonuçlanmıyor... Rakip daha az hatalı karşılıyor tabi... ama sorun değil... pozisyonum iyi ise spin çıkarırım... değilse oynuma güvenir topu döndürürüm... atak çıkaramadım diye kompleks yapmam iki santim yükselirse hemen çakmam gerek diye düşünmem...

Benim başlıca sorunum servis karşılamamda... malesef kendi servislerimden değil rakibin servislerinden çok şikayetçiyim... özellikle kısa atılan yan falsolu servisler benim için tam bir kabus olabiliyor... özellikle tanımadığım rakipler atarsa dağılıyorum... (tekrar... not alınız: kısa ve yan falsolu servisler) Aynı şekilde uzun hızlı ve az falsolu servisler de kronik şekilde maymuna dönmemle sonuçlanıyor...

(bak seeen uzuun hızlı ve az falsolu...)

Bunun dışında oyunun shot-up'a dönmesinden şikayetçi olmam... hatta iki kesikten sonra backhandden topu açmayı ve düz gelen topları dağıtmayı severim... Forhandden kesmekten nefret ederim... özellikle iki kere sekmeyecek toplara spin atmayı tercih ederim... peki neden çok sık kesiyorum... çünkü yavaşım... yavaaş! Ancak rakibi tanıdıktan sonra hızlanabiliyorum...

Kütlerim diğer yönlerime göre zayıftır... hani şu kabak gibi açılan toplara bile spin atmaya çalışanlar var ya... ha yine de loop oynamaya kalkmanızı tavsiye etmem...

backhandden kesik oynarken adam gibi keserim... alçaktan ittirerek oynamayı şık bulmam... tabi bu çoğu zaman avantaj olmuyor... olsun... önemli olan benim vuruşumu iyi bulmam...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...
  • 2 months later...
Guest Erdem Kemiksiz
Benim oyun stilim off+ genellikle kontra spin oynuyorum sadece dolu gelince

kesiyorum BH den spinle açıyor sonra da şut atıyorum FH de genellikle loop ve

kontralara giriyorum :gulumse:

ben genelde atak oynuyorum...servis ve gelen topa atak...yenilsem de kendim yenilmiş oluyorum...spinleri de artık yan çizgiye doğru ve side atmaya çalışıyroum...eee ne olursa olsun oyun stilini arasıra değiştirmek gerekiyor ki rakiplere daha kolay uyum sağlanabilsin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 6 years later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Genelde seviyemin altında kişilerle oynadığım için ya servisle sayı alırım Ya da üçüncü topa hücumla sayı alırım ya da rakibin sevisine direk çakarım. Sayılar kısa sürer. Karşımda doğru düzgün oynayabilen biri olmadıkça bu böyle sürüp gidecektir ve oyunumu geliştirmem zor gözüküyor. Şu anda maçın zevkini alamadan birkaç dakika içinde 4-0'a getiriyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 months later...

Genelde defansif oynarim ama o anki ruh halime bagli. Bh imi servis karsilarken , bh gelen top spinlere blok vs.de kullanirim. Bazen rakim cay cuy cho diye bagirip sinirimi bozarsa servisi oldugu koseye uzunca atarak diger tarafa spini yapistirarak agzinin payini veriyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Fh ise ortadan kesik ve rakibimin oyunumu ezberlememesi icin ara sira kontra spinler atip bloga gecirmeye calisiyorum. Son zmanlarda orta mesafeden attigim kesikleri cok rahatsiz ediyorki su laflari duyuyorum masanin surasina bi daire ciz adamin attigi kesik o cember disinda ileriye dogru sekmiyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 5 weeks later...
  • 2 months later...

Hortlatma konusunda da uzmanmışsınız meğer...

:))

Aslında forumun üye yapısı zamanla değişiyor. Belki eskiden yapılmış anket konularını/veya benzerlerini baştan oylamaya sunmak farklı yorumları ve görüşleri ortaya çıkarabilir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...

Ben 4-5 yildir oynuyorum ama hala nasil oynadigimi ben bile bilmiyorum. Nasil oynamak istedigime bile karar veremedim. Herseyim yanlis . Bu saatten sonra ne olur bilmiyorum.

Adını psychopin koydum...bellek in yolu..

Neyseki bu yolda tek başıma değilmişim..

Bende bende ... bu durumdayım...

Hiçbirşeyim doğru değil..

Bir gözüm toprağa bakıyor daha hangi tahta lastikle oynayacağıma karar bile veremedim..

Tek bildiğim doğru.... benden bu saaten sonra hiç bir şey olmaz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Adını psychopin koydum...bellek in yolu..

Neyseki bu yolda tek başıma değilmişim..

Bende bende ... bu durumdayım...

Hiçbirşeyim doğru değil..

Bir gözüm toprağa bakıyor daha hangi tahta lastikle oynayacağıma karar bile veremedim..

Tek bildiğim doğru.... benden bu saaten sonra hiç bir şey olmaz..

:alkis: öz eleştiri benden de bişi olmaz :D
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..