Jump to content
Masatenisi.org Forum

Huipang S-1001 Robot Incelemesi

Recommended Posts

Ön bilgilendirme:

Belli bir kalitede kesik,falsolu ve spinli top firlatabilen,şutları da sert bir robot arıyordum. Çok fazla da para vermek istemiyordum. Araştırmalarım sonucu, çeşitli markaların küçük ve orta çaplı robotlarını taklit eden Çinli huipang firmasının hp-07 ve s-1001 modellerini buldum.Huipang in jt-a ve jt-01 modellerine daha önce rastlamıştım.(hatta adilspor un stoğunda olsa alacaktım) Attıkları sutlarin sertlikleri de gördüğüm kadarıyla, çok iyiydi. Fiyat S-1001 için 310-350$, hp-07 ise 210-290$. (HP-07 tek kafalı modeli). Ülkemizden alışverişte dhgate,tabao vb...ler arasında en güvenilir olan (eBay,paypal sebebiyle hala geri de gelmediğine göre) aliexpress. Ben de oradan sipariş verdim. Toplam 40 günde geldi. 6kg civarında olduğu için gümrükte takılıp 100tl yi,(bir de robotu satmak için değil kullanmak için aldığıma dair dilekce yazarak) daha öderim diye düşündüm ama sedece gelen PTT gorevlisine 35 TL odedim.

Genel özellikler:

ince ayrıntısına internetten bakabilirsiniz. Özelliklerinin bir bölümü newgy 2050 ve yt 989 serisi robotlarla aynı. Atış frekansı, spin,falso ve kesme kalitesi, atış açısı, başlık dönme açısı bu robotlardan daha aşağıda değil. (Bu arada,bende yt989g de var,bu sebeple bu karşılaştırmayı yapıyorum)

Cihazın iki kafası ve her iki kafasında ikişer sünger var. Kafalar 40-45 derece kadar dönebiliyor. Ayarlar kablolu kumandadan yapılıyor ve her iki kafanın ayarları birbirinden bağımsız.. Kareye benzer bir saydam plastik ile topun gidiş yolunu bloke edip, isterseniz sadece bir kafaya topları yönlendirebilirsiniz.boylece diğer kafanın atış yolunda top hiç birikmez. Aletin iki kafası birbirinden bağımsız ayarlarda toplar atabiliyor. ama hep aynı şekilde bunu yapıyor. Yani rastgele mod yok. Aletin kafaları elle ayarlanan bir vida ile yukarı aşağı da hareket edebiliyor. Böylece gerçeğe yakın servis atabiliyor. Daha da güzel olanı, kafayı sonuna kadar indirdiğinizde en yüksek atış gücü ile masaya vurdurulan düz veya az spinli şut,adeta karsinizda birisi çakıyor (ya da çin lastikli biri spin vererek çakıyor) hissi veriyor ve uzaktan lob,kontra spin,sut veya kesme çalışabiliyorsunuz.

Spin:spin kalitesi iyi bir oyuncuya yakin, yt 9v89g ile de aynı.(21 Şubat 2017 güncellemesi:iki robotu da aynı masada arka arkaya denedim,yt v989g den bir tık daha iyi.).Eğer aleti fileye yaklaştırıp atış açısını elle ayar yaparsanız, ilk hızı çok güçlü olan top daha da zorlu bir şekilde size gelecektir.

Kesme: en yüksek ayarında ayaklarınızı iyi calistirmazsanız. birkaç tane spin/loop kill den SONRA, emin olun ya push(ittirme), ya da kesik denemeye baslayacaksiniz. Frekansı en kolay ayarda tutsaniz bile çok yoracak.)

Falso: elinizle kafasını çevirerek spin veya kesme yönlerini cesitlendirebilirsiniz.

Şut: Bu özellik de oldukca tatminkar. spin ve kesmeyi en yüksek ayara getirdiginizde gelen düz toplar parmağınıza veya etinize masa üstünde çarparsa can yakıyor. Cihazın kafasından ilk çıkış hizinda darbe ve basınç sesi de bunun ispatı.

‌ kumandadan Kafa sağa sola dönme, atış hızı ve frekanslarini ayarlayabilirsiniz.bu ayarı ister devamlı ,ister tek bir noktaya sabitleyerek topun geliş yönünü de ayarlayabilirsiniz.

Üstün yönleri:

B‌ence bu segmentteki avrupa ve Amerikan robotların hepsinden daha üstün. Newgy 540,ipong serisi,joola temel seviye robotlar,tibhar robo pro, yt practice partner...Hiç birinin bu robot kalitesinde olmadığını düşünüyorum. İnanmayanlar YouTube tan video karşılaştırması yapabilir.(son iki saydığım robot bile bir yere kadar,bir iki konuda,sert/sağlamlık olarak üstün olabilir.bildigim kadarıyla dış akşamları metal alasim.)

spin-falso-kesme güç ve hız ayarları iki üst kategorideki,3-4 kat pahalı robotlarla aynı, hatta bazilarindan daha üst seviyede.

‌ kafalar bağımsız. bir topa spin bir topa sut çeken sert bir oyuncuyu,veya gionis panagiotis gibi falsolu bir kesik üstüne,diğer vuruşunda şutu patlatan bir oyuncuyu, belli bir oranda modelleyebilirsiniz. Bu özellik şu açıdan da önemli: yt s18 ve s27 robotları çift başlı. Fakat yanilmiyorsam süngerleri ikişer değil birer tane ve yt v989 h-g-e modellerinin tek kafalı atış performansıni sergileyemiyorlar. S-1001 in böyle bir derdi yok. İki kafasının atış gücünü ve frekansını en yüksek noktaya getirdiginizde,emin olunuz toplara yetişemeyeceksiniz.(Çinlilerin iki oyuncuya karşı oynanan antrenmanına benzer bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Yani tam bir ultra ayak çalışması.)

‌ elle ayarlama yaparak çok çeşitli noktalara ince atış ayarı yapabilirsiniz.

Zayıf yönleri:

‌ devri daim motorunun olmamasını zayıf yön olarak yazmayacağım.cunku alt segment bir robot ve bu segmentteki robotların hiç birinde bu özellik yok.eger bu fiyata veya küçük bir fiyat artışı ile bu özellik konsaydı, çalışanlar robot yapmaya yetisemezdi.

‌ falso ayarının ve yukarı aşağı ayarının kumandadan değil, elle yapılması.Bunlar kumandadan yapabilse daha iyi olurdu.

‌ yakalama ağının olmaması. Bunun için ayrıca bir sipariş vermek durumundasınız. Bu da 55-65 $ lik bir fark demek. Fiyatı 350-370$ civarında tutup yakalama ağı da ekleyebilseydiler rakip robotlara karşı bir üstünlükleri daha olurdu. Öte yandan, bu segmentteki hiç bir robotta zaten yakalama ağı yok.

Satış sonrası hizmet sınırlı.ne varki Türkiye'den veya Amerika'dan alacağınız herhangi bir robota kaç yil garanti ve servis hizmeti var?

Acaba kafa yan ayarlari 40-45 derece degil de 90 derece olsaydı?Tam anlamıyla yandan/çapraz toplar ve ustune de falsolu...Daha iyi olurdu. Bu haliyle,kafalar sadece kendi yarı sahalarındaki farklı noktalara atiyorlar.(kafalardan birini calistirmayıp robotu farklı acida masa üstünde konumlandırirsaniz, bu sorunun üstesinden de gelirsiniz.akranlari da bu şekilde kullanılıyor.) Ama bu husus da akranlarıyla ve kendisinden büyüklerle değerlendirildiğinde bir eksik değil. 5000tl üstündeki İki kafalı robotlarin bile kafaları birbirlerine çok yakın ve s-1001 in yandan verdiği atış açısını veremiyorlar, ya da daha üstün değiller, bunu da eklemiş olayım.

Kimler alabilir:

çok para vermeden, üst segmentlerdeki robotların yaptığı hizmeti buyuk bir bölümünü isteyenler,

Her 100-120 topta bir cihazı durdurup topları hazneye atmaya üşenmeyen oyuncular veya hocalar.

Kimlere göre değil:

‌ fileden sekip kaçan,sizin vuramadaginiz ve etrafta biriken topları toplamak veya çok yorulmak haricinde durmak istemeyenler,

Daha uzun süreli aerobik antrenman yapmak isteyenler,

‌newgy,yt 989 serisi gibi robotlarn hazir veya manuel programlarıni, top sayacı,kumandadan atis nokta ve acisi, düzensiz/rastgele fırlatma gibi ayarları (bu arada, nokta ve açı ayarları da sıfır hata değil), tatlı bir Çinli bayan sesinden duyarak kullanmak isteyenlere bu makine yetersiz gelecektir.

Uyarı ve bazı ek bilgiler:

saticidan robotun ve kargonun çok iyi kontrol edilmesini istemiştim. Kutuyu açtığımda gördümki,alacağınız bircok robotta olduğu üzere, kalın köpükle kaplamasına rağmen vida yerleri kırılmak suretiyle cihazın gövdesi ikiye ayrılmıştı.bunun iki sebebi olabilir: birincisi, paketleyenler bu halde göndermiş olabilir. ikincisi, ihmalkar,... Bir uçak/gümrük/depo vb... Görevlisi en az 10 metreden yere var gücüyle fırlatmış olabilir. Çünkü basit bir düşürme ile zarar görecek bir yapıda değildi.

Allah(c.c)'a şükür, kablolar kopmamıştı. Cihazı bir arkadaşımın yardımıyla tornavidalarla ince ayar yaparak carklarini,alt ve üst gövdeyi oturttuk,derby yapıştırıcı ile birleştirip elektrik bandıyla sağlam bir şekilde bantladim ve simdi düzgün çalışıyor. Cihazı satan diğer aliexpress satıcılarınin sayfalarında bulunan yorumlara baktım. Bir tanesinde, iki hazneden birinin kullanmaya başladıktan 1ay sonra kafalardan birinin arızalandığını okudum. Eğer bendeki ariza yaparsa buraya yazacağım.

Robotu aldığımda ayirabilecegim miktar 1500tl idi. Sonradan sürpriz bir şekilde elime bir miktar fazladan para geçti ve yt v989g de aldım ve onu da kullanıyorum. Yani karşılaştırma yaparken elimde iki ayrı robot vardı.

Bu robotun tek kafalı ve daha küçük modeli olan hp-07 yıl de alabilirsiniz. O da çok faydalı olacaktır.

Robotu, hakkını tam veren bir şekilde kullanabildigimde kendi videolarimi ekleyecegim.simdilik şu linkleri koyuyorum.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 7 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..