Jump to content
Masatenisi.org Forum

Nittaku Acoustic Carbon Inner (Large Handle ?)

Recommended Posts

Bir arkadaşım almış. Biraz oynadım...

Aman tanrım! İlk tutuşta aşk.

Daha önce pek karbon raketle oynamamıştım. Herkes sade tahtaların hissini falan anlatıyor.

Eğer bu tahta hissiz ise, ben demek ki bu "his" olayını hiç anlamamışım.

Her neyse. Konu kapanmıştır. Alacağım ( nokta ) :-)

Ancak raketin sapı düzdü ve elime de iyi oturdu ama şimdi bunun bi normal tipi var, bi de large handle tipi.

Üstünde yazmıyor. Arkadaş ta bilmiyor.

Bunu nasıl anlarız?

Tabii bi de kafamı kurcalayan başka bi soru var. Nittakunun bütün raketleri böyle midir?

Şimdi bunu alıp, 3-5 gün sonra başka bi modele daha fazla aşık olma ihtimali varmıdır?

Tam da diyodum ki, ekipman alım işi bitti! Raketimi de buldum lastiklerimi de! Artık sadece top alırım.

Büyük konuşmamak lazımmış.

Napacam ben şimdi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Uzun zaman sert karakterde hızlı tahta arayışımdan sonra nittaku rutis ve rutis power ı buldum. Sonrasında da yeni tahta arayışım sona ermedi fakat bununla da oynayabilirim dediğim hiçbir tahtada rutislerden aldığım hız, net top hissi ve kontrolü bulamadım. Beni tek rahatsız eden kısmı saplarının ince olmasıydı. Diğer tahtalarını deneme şansım olmasa da nittakunun denemeye değer kaliteli tahtalar ürettiği aşikar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Bilal,

Senin gönderdiğin linke bakınca kafam daha da fazla karıştı.

Çünkü zaten oraya bakmıştım ama ben "carbon inner" olanına baktım. Bir de sadece "carbon" olanı var.

Açıklamalarda ve fiyat ta hatta görünümde bile fark yok.

Ama galiba birinde carbon içeride diğerinde dışarıda diyor

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Carbon innerda karbon daha içte(ağaç hissi fazla olur bence daha iyi), normal olanda dışta haliyle biraz daha sert ve hızlı hissetirir, tahta sapı anormal büyük ve dolgunsa large olandır, anormal ince ise normalidir(arası yok:D )

En azından birini görmüş olmalıyız ki diğerinin ince yada kalın saplı olduğuna kanaat getirelim. Birini görmeden karar vermek zor olur herhalde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Acoustic karbonun iki versiyonunu da kullanmış birisi olarak fikirlerimi paylaşmak istedim.daha önce oynadığım ağaç tahtalar hisli ama güçsüzdü. Karbon tahtalar ise güçlü ve hissiz. Arasını bulamamistim bir türlü. Ta ki acoustic carbon u deneyene dek;) 1 seneye yakın normal versiyonuyla oynadim hala severek oynamaktayim. Oyunuma çok katkısı oldu.karbon en üst katmanın hemen altında kullanılmış. FE carbon. feel carbon yani hisli olmasını buna bağlıyorum.esnek bi tahta değil sanki sert bi ağaç tahtayla oynuyormussunuz hissi veriyor.blokları inanılmaz rahat. Masa üstü fastspinler i başarılı. Yakın ve orta mesafeden oyunu çok rahat kuvvetli lastiklerle uzak mesafede oynanabilir. .Gelelim inner versiyonuna outer tipte ki sertlik ortadan kalkmış kesinlikle daha hisli bi tahta olmuş. Masa üstü fastspinler de daha rahat ettim. Daha esnek bi tahta olduğu için orta mesafe oyunu ve loop lar daha rahat.spin üretmek daha kolay.zaten nittaku inner versiyonu yeni toplar için ürettiğini söylüyor. Sonuç olarak şunu söyleyebilirim karbon tahtam olsun aynı zamanda ağaç tahta hissi olsun derseniz iki tahtayida gönül rahatlığıyla alabilirsiniz..Gelelim sap kısmına tahtalarini bi tanesi normal fl sap benim gibi eli büyük olanlar için çok ince bence overgrip ihtiyacı oluyor.diğeri fl large handle. Ele daha rahat oturuyor. Stiga legend sapa biraz benzettim ama nittaku large handle i fl olmasına rağmen düz sapa benzetmis. Tahtanin large handle olduğu lastik yapışan kısmında yazıyor. Merak edenler için umarım faydali olmuştur. ...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle yaşadığım bu kalp ağrısı sürecinde bana burada yardım etmeye çalışan tüm dostlara çok teşekkür ederim.

Hemen hemen tüm yazılanlardan çok faydalandım.

Elcik bana ne büyük ne de küçük geldi. Zaten kafa karışıklığım bu noktada. Eğer bu büyükse, normali küçük gelir. Ya da tam tersi.

Fakat çözümü buldum.

Zaten lastiklerinde açılma olmuş. Sökecem ikisini de, ön yüzde large handle diye yazıyo mu bakacam :-)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende normal (large olmayan) var. Düz sap. Onunla karşılaştırabilirsiniz.

Ertan Bey, ilginiz için çok teşekkür ederim. Ayrıca değerlendirmelerinizi duymak ta benim için çok değerli. Umarım Çarşamba günü görüşürüz.

Levent Bey, bütün forum seferber olduk. Size bu tahtayı aldıracağız.

Artık kutu açılışı yaparsınız. :D

Necati Bey, duygularıma tercüman oldunuz. Siz ve tüm dostların göstermiş olduğu ilgi beni çok mesut etti.

Bu forumun bir parçası olduğum için çok memnunum. İyi ki burayı keşfetmişim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ertan Bey, ilginiz için çok teşekkür ederim. Ayrıca değerlendirmelerinizi duymak ta benim için çok değerli. Umarım Çarşamba günü görüşürüz.

XO SPecial kullanıyordum buna geçince "neden daha önce deneyip geçmedim" diye kendi kendime kızdım. Bana o kadar iyi geldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Her iki elcik boyutu arasında pek fazla fark olmadığını çeşitli yorumlardan okuyunca ve ayrıca Çarşamba günü Ertan Beyin raketi denemek için kulübe gitme ihtimalim ortadan kalkınca, büyük elcik tercihi yaptım.

Siparişi verdim, bu hafta elimde olacak.

Bana yardımcı olan herkese bir daha teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teslimat elime ulaştı.

Konu başlığı bir çözüme kavuşsun ve bu soruya ileride cevap arayanlar faydalansın diye kısa bir açıklama yapayım.

Ben standart olan elciği anlatıyorum. Yukarıda flared olan konusunda da bir görüş var.

Öncelikle arkadaşımda denediğim tahtanın sapı "normal" olanmış.

Ben ise büyük olanı "large handle" olanı aldım.

Normal ile hiç bir sıkıntı çekmediğim için, hatta elime de güzel oturduğu için siparişi beklerken biraz gergindim.

Aradaki fark gerçekten çok az. Aslında daha ziyade biraz daha kalın, boylar neredeyse aynı.

Öyle ki her ikisi de ele çok rahat oturuyor. Benim elllerim boyuma göre (1.90) küçüktür ama yine de eli normal büyüklükte olan ve boyu 1.80'i geçmeyenler normalini kullansa daha iyi olur.

Aynı şekilde boyu benim kadar olup ta, elleri de büyük olanlar "large handle" tercih edebilir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun abi benim de elim çok büyük sayılmaz ama kalın ve büyük düz sapla kullanıyorum ve daha çok beğeniyorum:)

Bu arada nasıl bu kadar çabuk geldi? Bildiğim kadarı ile türkiye'de satışı yok.

Teşekkür ederim.

Türkiye'de satılmadığını görünce TT11'den sipariş ettim. DHL ile geldi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Güle güle kullanın. İlerleyen dönemde yorumlarınızı beklerim.

Hiç merak etmeyin. Geçmişte malum çetenin yoğun baskıları sonucu "off" raketlerimizi tarihin tozlu raflarına kaldırma konusunda kader birliği yaptık :-)

İlk size rapor edeceğim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hadi hayırlısı ...Veteran olma yolunda ufak ufak malzeme alışlarına başladınız..Bu malzeme alışları sıklaşırsa tam veteran olmuşsunuz demektir..

Güle güle kullanın diyem..

Ufak ufak diyosunuz yani :-)

Dükkan açarım dükkan :-)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hadi hayırlısı ...Veteran olma yolunda ufak ufak malzeme alışlarına başladınız..Bu malzeme alışları sıklaşırsa tam veteran olmuşsunuz demektir..

Güle güle kullanın diyem..

Ben de veteran adayıyım o halde.

Henüz dükkan açamam ama işportada tezgah açabilirim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 10 months later...
  • 2 months later...
Tarih: 11.02.2017 Saat: 18:11, Mehmet yazdı:

Uzun zaman sert karakterde hızlı tahta arayışımdan sonra nittaku rutis ve rutis power ı buldum. Sonrasında da yeni tahta arayışım sona ermedi fakat bununla da oynayabilirim dediğim hiçbir tahtada rutislerden aldığım hız, net top hissi ve kontrolü bulamadım. Beni tek rahatsız eden kısmı saplarının ince olmasıydı. Diğer tahtalarını deneme şansım olmasa da nittakunun denemeye değer kaliteli tahtalar ürettiği aşikar.

Hocam.  Tahtalariniz duruyor mu.  Özellikle Rutis power 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 21 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..