Jump to content
Masatenisi.org Forum

Amatorler Icin Yardim

Guest mehmet kemal

Recommended Posts

bu siteyi yeni kesfettim,gordugum kadariyla herkes ust seviyede!ben ise bir amatorum,gerci cogu arkadasimi yeniyorum ama all,off-,tahta,lastik,backhand vs tum terimler bana yabanci!..arkadaslar 2 milyonluk raketle oynarken,ben dunlop prestige raketimle oynayinca kendimi profosyonel hiseediyordum yani durum vahim:)benim icin soyleyecekleriniz,sanirim diger tum amatorler icin bir kaynak olur ve hatta amatorler icin bi ust konu bile yaparsaniz cok insana yardim etmis olursunuz...oncelikle bi masa tenisi masasi alacagim ama 150 milyon civarina bi marangoza yaptirmayi dusunuyorum,umarim bu isimi gorur...ben acemi oldugum icin sanirim kontrollu bir raketim olmasi lazim...ve bunun icin de 50 ytl falan bir butcem var...bana bir kombinasyon yapabilir misiniz?(bu fiyat araliginda)ama ikinci el dusunmuyorum...ben de arastirdim ve bir kombinasyon yaptim,benim icin bunu degerlendirebilir misisniz?tahta:donic waldner allplay...(35 ytl) lastik:donic liga...(18 ytl) yapiskan:donic coppa light 35 gr tup...(5 ytl)yani 60 ytl falan hepsi...bu uygun mudur arkadaslar?bosuna para vermiyim istiyorum,allah rizasi icin bi yardim edin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selam mehmet kemal aramıza hoşgeldin.

Öncelikle nerede oturuyorsun?Orada olan ve foruma üye arkadaşlarla yüzyüze buluşup ekipmanlarını görebilir ve daha sağlıklı fikir alışverişinde bulunabilirsin.

Farkındamısın bilmem ama yazdığınız lastiğin fiyatı tek lastiğin ederidir. yani çift lastikte fiyat 36 ytl olacaktır. Bütçeni buna göre ayarla. :gulumse:

Oyun tarzınız ne olursa olsun ilk defa kombine rakete geçeceğiniz için bu seçtikleriniz bence uygundur.

Masayı 150 liraya maledebiliyorsan ne güzel.Ama işini görmesi için bile masa, standardına uygun olmalı kalınlık, topun zıplama mesafesi vb.

Görüşmek üzere ... :bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

valla başlangıç raketi için bu kadar alçakgönüllü ve aslında aklıbaşında seçim yapan bi seni gördüm. ben ilk aldığım malzemelerde baya uçmuştum. oynadıkça ayaklarım yere bastı. hatta senin almayı düşündüğün malzemeden bile satın alıp kullandım. bence güzel seçim. liga çok az atan bir lastik değil. süngeri sert olmasına karşın çok da atmıyor. hatta bulabilirsen donic solo dene derim. biraz daha yumuşak ve ince süngerli olduğu için daha hissederek oynarsın ki bu kağıt üstünde hız kaybı anlamına gelse de uygulamada tam tersi bir etki yaratabilir. bu tahta sünger bileşimiyle gayet kontrollü ama etkili atak oyun oynayabilirsin. şimdiden başarılar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evet ben tatvanda yedek subay olarak askerligimi bitirdim bugun,kislada baya tenis oynadik,guzel gunlerdi...babamin meslegi geregi tayinimiz sivas a cikti ve yarin sivas a gidecegim bakalim orada tenis ortamim nasil olacak:)eger bu forumda sivas'ta yasayan biri varsa hemen tanisalim...benim o profosyonel(!) dunlop prestige raketimi bascavusa hatira olarak biraktiktan sonra,biras daha paraya kiyip su raketi almaya karar verdim...backhandime sriver fx,forehandime donic liga ya da donic solo...tahta ise donic waldner allplay...bu tahta ile oldukca kontrollu bir oyun oynayabilecegimi ve baslangic icin guzel bi secim olacagina inaniyorum...ancak arkadaslar,benim dunlop raketin dis kenarlarindaki lastikler kucuk parcalar halinde koptu ve bu 2 hafta icinde oldu:(ya lastik adiydi,ya da ben civi cakar gibi tenis oynuyorum anlamadim yani...ama forumda ozellikle sriver fx in saglam oldugu yazilmis...liga icin ise aciklama kisminda dayanikli yaziyor,sanirim bunlar kolay kolay parcalanmaz...aslinda donic quattro medium diye bi lastik var,ozelllikleri bana sriver dan daha cok uyuyor ama burada hic bahsi gecmemis oldugu icin kendimi riske atmak istemedim...aslinda benim en cok merak ettigim buradaki arkadaslarin nasil tenis oynadigi?...

ben mi?hizli bi servis atarim,donen topa cakarim...bu cakmalarin %50si filede kalir,%25 i disari cikar geri kalanlar bana sayi oluyor:)o spin dedigimiz sey ise topa falso vermekse eger benim falsolari herkes kurtariyor...yani durum vahim...bu sitedeki tum vurus yazilarini tekniklerini hepsini indirdim ama oyle okumakla olmuyor ya keske bi masa tenisi ogrenim cd si gibi bisey olsa netten cok aradim ama bulamadim bedava ya da parayla..bu bana cok lazim,eger boyle bir kaynagi olan varsa bana yol gosterirse cok sevinirim...biras uzun oldu ama iste aslinda hevesli oldugum icin daha cok sey yazmak isterdim ama iste sizi de fazla sıkmayayim yani sonucta bu yazilanlar size cok hafif geliyodur ustadlar simdiden hersey icin tesekkurler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sevgili arkadaslar hazer spor un sitesini biraz inceledikten sonra sriver fx adli lastigin benim gibi acemi sayilan bir oyuncu icin biraz hizli olacagini dusundum:(ben sadece altinda yazan hiz falso ve kontrol degerlerine gore yorum yapiyorum yani hic kullanmadim ve hic gormedim hic bi bilgim yok:(arkadaslar yardim edin de bana bi raket yapalim ya son noktayi koyalim suna:(servisleri kesme veya hizli atabiliyorum...oyun icerisinde amacim topu olabildigince oyunda tutup rakibin topu fileye takmasi veya disari atmasini saglamak...yani hep itme vurus yapiyorum...forehandimle itme yapamiyorum sadece cakiyorum..tum falsolar ve itmeler backhandimle yapiliyor...yani sonuc olarak,kontrollu defansif oynayan bachandi daha iyi olan acemi ama cok hevesli bi oyuncuyum...bu bilgiler isiginda son noktayi koyalim sizlerin yardimiyla...siz yani bu lastikleri biliyosunuz ve bana sadece siz yardim edebilirsiniz...

tahtada kesin kararim donic waldner allplay...

:dans:

forehandime ya donic solo,ya da donic liga takacagim...

backhandimle iyi itme vuruslar ve falsolar icin,biraz da koreltmemek icin daha iyi bisiy takayim diyorum,butterflay sriver fx i sadece saglam yani tahtanin ucundaki lastik bolgesi parca parca kopmasin diye dusundum ama bana cok hizli gelebilir :pirpir:

o yuzden donic quattro medium lastigi bana cok uygun gorunuyor ama onda da kaucuk falan kullanilmis yani lastik cabuk asinir diye korkuyorum ve bu forumda kimse quattro kullanmamis...yani bi an beni kendinizin yerine koyun sadece ve sadece o hiz falso ve kontrol degerlerine gore lastik secen acemi adam olarak,su andaki kararsizligimi anlayabilirsiniz...bi yardim edin ustadlar ya :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Olayı bu kadar karmaşık yapmaya gerek yok sanırım.Herşey ortada sliver fx yerine daha yumuşak ve kontrollü bir lastik olan sriver-el kullanırsın, böylelikle backhand tarafından topları içeri taşırsın.Önemli olan ekipman değil, senin neler yapabileceğin . Başarılar .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sevgili arkadaslar hazer spor un sitesini biraz inceledikten sonra sriver fx adli lastigin benim gibi acemi sayilan bir oyuncu icin biraz hizli olacagini dusundum:(ben sadece altinda yazan hiz falso ve kontrol degerlerine gore yorum yapiyorum yani hic kullanmadim ve hic gormedim hic bi bilgim yok:(arkadaslar yardim edin de bana bi raket yapalim ya son noktayi koyalim suna:(servisleri kesme veya hizli atabiliyorum...oyun icerisinde amacim topu olabildigince oyunda tutup rakibin topu fileye takmasi veya disari atmasini saglamak...yani hep itme vurus yapiyorum...forehandimle itme yapamiyorum sadece cakiyorum..tum falsolar ve itmeler backhandimle yapiliyor...yani sonuc olarak,kontrollu defansif oynayan bachandi daha iyi olan acemi ama cok hevesli bi oyuncuyum...bu bilgiler isiginda son noktayi koyalim sizlerin yardimiyla...siz yani bu lastikleri biliyosunuz ve bana sadece siz yardim edebilirsiniz...

tahtada kesin kararim donic waldner allplay...

:dans:

forehandime ya donic solo,ya da donic liga takacagim...

backhandimle iyi itme vuruslar ve falsolar icin,biraz da koreltmemek icin daha iyi bisiy takayim diyorum,butterflay sriver fx i sadece saglam yani tahtanin ucundaki lastik bolgesi parca parca kopmasin diye dusundum ama bana cok hizli gelebilir :pirpir:

o yuzden donic quattro medium lastigi bana cok uygun gorunuyor ama onda da kaucuk falan kullanilmis yani lastik cabuk asinir diye korkuyorum ve bu forumda kimse quattro kullanmamis...yani bi an beni kendinizin yerine koyun sadece ve sadece o hiz falso ve kontrol degerlerine gore lastik secen acemi adam olarak,su andaki kararsizligimi anlayabilirsiniz...bi yardim edin ustadlar ya :gulumse:

öncelikle kolay gelsin. tahta bence iyi bir seçim.waldner'in dediği gibi: Bir raketin ruhunu yansıtan tahtadır...

anladığım kadarıyla defansif oyunu seviyorsunuz.Tek seçenek KONTROL allround tahtanızın üzerine backhandinize Butterfly Tackines-C 1,5mm., forhandinize Butterfly Sriver FX 1,9mm.olabilir

banda dakota

innova2,0 mm.x 2

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence, donic liga backhandde (şu terimin türkçesi çıksa da kullansak!) de senin işini fazlasıyla görür. Zaten şu an itibariyle vuruş dağarcığın pek geniş görünmüyor. Sriver'lar spinli oynayan oyuncular için. Kendini geliştirdikçe o lastiklere de geçersin. Ben liga'yı kullanmadan önce değerlerine bakınca anti spin lastiği gibi bir şey sanmıştım. Hiç de değil. Benim 1,5 mm jo waldner kadar spin atıyor. Şut kapasitesi de iyi. Sakın küçümseme. Hatta sana o yüzden solo'yu denemeni önermiştim. Daha yumuşak süngeri nedeniyle büyük olasılıkla daha yavaş ama isabetli ve kontrollü bir lastik olduğunu tahmin ediyorum. Ama o satılmıyor. Sriver fx'i kesinlikle alma. Çünkü dayanıksız, yüzeyi çabuk bozuluyor ve spine yönelik bir lastik. Sen daha işin abecesindesin. Gereğinden fazla atak ve spinli lastik sana ket vurur. Ben spini hazır rakette öğrenmiştim. Bence iki tarafa da liga tak. Beklediğinden daha çok attıklarını göreceksin. Sakın değerlere aldanma. Tackiness c düz oynamayı sevenlere yaramaz, ben kullandım. Şu an ön yüzde tackiness d (1,5mm), arka yüzde donic blues axento (1,3 mm) kullanıyorum. Her topa atak yapma eğilimindeyim. Servis çevirirken ve servisimden dönen toplara şut atarak aldığım sayıların yüzdesi giderek artıyor. Liga seni kendini geliştirene kadar rahat götürür. Lastik alırken süngerinin kalınlığına ve sertliğine dikkat et. Çok kalın ve çok yumuşak süngerler sana gitmez. Donic quattro medium da iyi bir seçenek olarak görünüyor. ama alacaksan 1,5 mm al. Daha kalın alma. Yine 1,5 mm vario soft önerebilirim sana. Ama sana bir şey söyleyeyim, liga 1,5 mm kalınlığındaki vario softtan daha çok atıyor. Ve daha dayanıklı sanırım. Yine de vario soft belki sana daha uygun olur. Daha rahat bir lastik. ön yüze liga arka yüze vario soft 1,5mm sana nihai tavsiyem. ön yüze de vario soft alabilirsin o ayrı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..