Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yurtdışı Alışveriş

K4mil

Recommended Posts

Teşekkür ediyorum herkese. Bundan önceki alışverişimi Pingpong.tw den yapmıştım . 13 küsür dolar kargo ücreti var anladığım kadarıyla PayPal ile ödeme yapabiliyoruz Pingpong.tw'de. Tabletennis11'e numara kalmamış bundan sonra da getirmeyeceklermiş. 75 Euro limitine kargo ücreti dahil mi? Wave Medal 5 almayı düşünüyorum sizin alışveriş yaptığınız bir site var mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Muafiyetlere kargo dahil değil. Yabancı sitelerin çoğu zaten düşük fatura kesiyor. (TT11, dandoy da başladı)

Ama her zaman gümrüğe takılma riski var. O da can sıkıcı bir iş çünkü önce gecikme oluyor sonra gümrüğe gitmeniz gerekiyor.

Üstelik dar bir zaman aralığı tanınıyor. Belirtilen sürede gitmezseniz, malın geri gönderileceği söyleniyor.

Eğer DHL ile geliyorsa ( ya daha pahalı bir sipariş, kargo ücreti yok, ya da kargo ücreti yüksek ) nispeten daha kolay. DHL takılma durumunda size bilgi veriyor. Bir form doldurup kdv farkını hesaba yatırıyorsunuz. Mal yine elinize geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kamil abi selam. Kargo ücreti dahil değil belli bir ücretin üstünde alım yapınca kargo bedava oluyor. Çoğu site zaten gümrüğe takılmaması için düşük ücret yazıyor üstüne. Paypal kullanmak için başka bir ülkenin üzerinden paypal hesabı açıp biraz uğraşman gerekiyo. Tavsiyem kartın üzerinden bir sanal kart çıkarıp kullanıcağın miktar kadar para aktarıp alman başın ağrımaz. Gümrüğe takılma riski çok az oluyo genelde çok yüklü alım yapmadıkça.

Tekrar teşekkür ediyorum Atakan. Contra.de 'den aldım. Kargo ücreti biraz fazla 20 euro. Kargo ücretsiz olabilmesi için 187 euro alışveriş yapmam gerekiyormuş :)

Numara konusunda biraz şüpheliyim ama bakalım .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tekrar teşekkür ediyorum Atakan. Contra.de 'den aldım. Kargo ücreti biraz fazla 20 euro. Kargo ücretsiz olabilmesi için 187 euro alışveriş yapmam gerekiyormuş :)

Numara konusunda biraz şüpheliyim ama bakalım .

Geç bir mesaj olacak ama yinede yazayım dedim daha kargolanmadıysa aldığınız markanın avrupa satış mağzalarındaki (internetten tabiki)cm ölçülerine bakın..

Ayağınızı topuktan en uzun parmağınıza kadar ölçün derim...Hoş internet ayak cm olarak nasıl ölçüleceği bilgisi dolu.

Örnek....Kendi ayak ölçüm 27.7 cm ...adidas ayakkabıda darsa 44 numara kalıp genişse 43.5 oluyor(bu da nasıl oluyor anlamış değilim). Asics ayakkabıda 44.5 oluyor.

Ayakkabınız hayırlı olsun...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkür ediyorum uyarınız için ayakkabı konusunda biraz tecrübeliyim :) ayakkabı alırken 27cm göre ayakkabı alıyorum tek şüphem Medal serisini kalıbı biraz geniş olduğunu okumuştum o yüzden ...

Tamamdır...Ayağınızda paralansın...İyi günlerde güle güle kullanın...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Teşekkür ediyorum Hocam elimde bir tane mizuno ayakkabı olmasına rağmen tekrar Mizuno mağazasına gidip ayakkabı bile denedim :) :)

Ayakkabıyı satışa koyduğunuza göre, numarada bir sıkıntı olduğunu varsayıyorum.

Lütfen paylaşır mısınız, kalıbı büyük mü, küçük mü? Sorun nerde ?

Böylece aynı modelden almak isteyenler sizin tecrübenizden faydalanabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aynen :) Mizuno Wave Drive 6 kullanıyorum 41 numara, Mizuno Basara(Futbol Ayakkabısı) 42 numara. Bu sebeple 42 numara vermiştim o yüzden yarım numara büyük geldi. Wave Medal serisinin kalıbı biraz büyük ama modelden modele değişiklik gösteriyor ne yazık ki JP(cm)hesabı almak da bazen çözüm olamayabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Görmeden giymeden almak biraz sıkıntılı olması doğal...Normal şartlarda üst baş alırken eldeki olana vede üreticinin verdiği değerlere vede kullanıcıların yorumlarına bakar alırız....Genelde çok problem çıkmaz gibi görünür..

Atladığımız en önemli husus.... birde şansımız da yoksa ...fabrikanın yaptığı hatalı etiketleme vede üretim..

Başımdan geçen bir olayı anlatayım...Oğluma lacoste mağazasından klasik polo yakalı bir tişört aldım 4 numara oğlum giydi tamamdır..Aradan 1 yıl geçti ama bizim oğlan tişörtü bir türlü giymiyor..Ya sen giymeyeceksen ben giyeyim dedim tamam dedi..İyi bedava bir tişört sahibi oldum..Giydim ama bir terslik var..Omuzun biri iyi diğeri sıkıntılı gibi öyle baktım yakayı çekiştirdim üzerime otursun diye çık..olmadı..problem yakadan bir sol omuza 20 cm ise diğer yakadan sağ omuza 22 cm...

Sonuç direk her hangi bir lacoste mağazasına tişörtü kapıp gittim...bu ürünü değiştirmek istiyorum dedim..tezgahtar kullanmışsınız dedi..evet kullanmadan önce yıkayıp ütüledik dedim aradan da bir sene geçmiş...Problem ne dedi ..buyurun bakın ..baktı ama bir şey bulamadı..Müdür lütfen dedim..Md.bey teşrif etti o da baktı bulamadı..

Ürettiler ama kontrol yok..Omuzları problemli deyince aldı metreyi eline ölçtü hayret dedi..Kurnaz müdür bu arada etiketine de bakıyor kesik mi diye..(kesik olanlar fabrika satış mağazasında satılanlar defolu da olabilir)..Kurnaz ürünü derdi almamak..Bu ürün kırmızı elimiz dede yok....evet...E biz işte bu ürünü fabrikaya yollayalım ne çıkarsa bahtınıza der gibi beni gıdıklıyıp duruyor..Arayın fabrikayı dedim aradı..Fabrika ürünü gönderin bir bakalım cevabını bana konuşmasından sonra söylüyor..iyi o zaman ben şimdi gidiyorum bu defolu ürününüzü sonra kimden alırsınız bilemem dedim..Müdür baktı bu kandırılacak gibi değil..Yeni bir ürün veriyor..

Kırmızı tişört anında beyaza dönmüş oldu..

Sözün özü ...buradan da alsanız yurt dışından da alsanız problem çıkacaksa çıkıyor...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..