Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kombo Raket Yardım

noktalivirgul

Recommended Posts

Öncelikle merhabalar. Yaklaşık 4 yıl boyunca kesintisiz masa tenisi geçmişim var. 6 ay kadarı çok ucuz hazır raketlerle, 1 yılı butterfly, donic hazır raketlerle, geri kalan 2,5 yılı da kombo raketlerle geçti. Daha sonrasında 3 yıl kadar ara verdim. Şimdi tekrar başlama hevesi var içimde. Ancak kombo raket kombinasyonları hakkında en ufak bi fikrim yok.

Oynadığım kombo raket arkadaşımındı. O rakete alıştıktan sonra hazır raketlerle oynadığımda çoğu atışım filede kaldı. Oynadığım raketle ilgili hatırladıklarım şunlar; raket çok ağır değildi ancak kullandığım kombo raketlerin ağırlığının çok az da olsa üzerindeydi, yüzde 60 civarı ofansif ağırlıklı, top spin ve burgulu spine dayalı bi oyun stilim var. Lastik+sünger kalınlığı da butterfly zoran primorac'ın yaklaşık 1,5 katıydı. Raketin lastiğine parmağımla bastırıp sağa sola hareket ettirdiğimde içindeki tırtıkları az bi şekilde hissediyodum.

Biliyorum çok yardımcı olmayacak sizlere. Ama bu rakete benzer veya oyun tarzıma uygun şekilde bana hangi tür raket bileşenlerini tercih etmem gerektiği konusunda yardımcı olursanız sizlere çok müteşşekkir kalırım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bu arada Zonguldak'ta yaşıyorum. Bu konuda Zonguldak Merkez'de bana yardımcı olabilecek birisi varsa ona da ulaşma imkanım var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Geçmişteki rakete benzer bir raket arayışına gerek yok. Genel önerilere uyarak uygun bir raket sahibi olabilirsiniz.

Size önerim, allround bir tahta alın. Allround tahta konusunda çoğunluğun önerdiği bazı modeller var, bunlardan herhangi bir olabilir.

Lastik seçimi konusunda ise, nisbeten yumuşak, hızlı olmayan, en fazla 2 mm kalınlığında Avrupa lastiği seçmenizi tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Geçmişteki rakete benzer bir raket arayışına gerek yok. Genel önerilere uyarak uygun bir raket sahibi olabilirsiniz.

Size önerim, allround bir tahta alın. Allround tahta konusunda çoğunluğun önerdiği bazı modeller var, bunlardan herhangi bir olabilir.

Lastik seçimi konusunda ise, nisbeten yumuşak, hızlı olmayan, en fazla 2 mm kalınlığında Avrupa lastiği seçmenizi tavsiye ederim.

Öncelikle yardımınız için çok teşekkür ederim. Forumda okuduğum kadarıyla daha çok spin üreten lastikler sanırım daha kalın sünger daha ince lastik şeklinde olanlarmış. Bu kısımda lastik konusundaki tercihim bu yönde mi olmalı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Anladığım kadarı ile 2 türlü masa tenisçi tipi var.

Bir tanesi, ya araştırıp ya da araştırmadan iyi kötü bir tane raket yapıyor. Kendisine başlangıçta uygun olmasa bile zaman içinde raketine uyum sağlıyor ve eskiyene kadar onunla oynuyor.

Diğeri yani benim de dahil olduğum grup ise, ekipmanın oyun üzerindeki etkisini hissedip, kendisi için en doğru kombinasyonu bulmaya çalışıyor. Hatta öyle ki, bir süre sonra ekipman arayışı antreman ve oyunun üstüne çıkıyor.

Ben de ararat1973 gibi "all" tahta konusunda hemfikirim. Hem de kısa bir süre öncesine kadar karşı çıkmış olmama rağmen.

Lastik konusu ise şöyle. Yukarda yazdığım üzere eğer 2. Tipe gireceksiniz zaten kimse size yardım edemez.

1. Tip iseniz, kafadan doğru lastiği bulamayacağınız aşikar. Bari çok fazla harcama yapmayın ve başlangıçta sizi makul bir süre idare edecek ve birçok oyun tipine uygun olacak bir lastik seçin.

O hangi lastik derseniz, eminim bir çok öneri yapılabilir. Ama ben Focus 3 Snipe derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Anladığım kadarı ile 2 türlü masa tenisçi tipi var.

Bir tanesi, ya araştırıp ya da araştırmadan iyi kötü bir tane raket yapıyor. Kendisine başlangıçta uygun olmasa bile zaman içinde raketine uyum sağlıyor ve eskiyene kadar onunla oynuyor.

Diğeri yani benim de dahil olduğum grup ise, ekipmanın oyun üzerindeki etkisini hissedip, kendisi için en doğru kombinasyonu bulmaya çalışıyor. Hatta öyle ki, bir süre sonra ekipman arayışı antreman ve oyunun üstüne çıkıyor.

Ben de ararat1973 gibi "all" tahta konusunda hemfikirim. Hem de kısa bir süre öncesine kadar karşı çıkmış olmama rağmen.

Lastik konusu ise şöyle. Yukarda yazdığım üzere eğer 2. Tipe gireceksiniz zaten kimse size yardım edemez.

1. Tip iseniz, kafadan doğru lastiği bulamayacağınız aşikar. Bari çok fazla harcama yapmayın ve başlangıçta sizi makul bir süre idare edecek ve birçok oyun tipine uygun olacak bir lastik seçin.

O hangi lastik derseniz, eminim bir çok öneri yapılabilir. Ama ben Focus 3 Snipe derim.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Ben de sizin gibi düşünüyorum seçim bütçesi konusunda. O nedenle yarın Zonguldak'ta eğitmen arıycam. Eğer ellerinde yapılmış kombo raketleri en azından belli bi süre denememe izin verirlerse sanırım pişman olma ihtimalimi azaltacaktır. Bu arada 2. gruba dahilim :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Yardım eden herkese teşekkür ederim. Özellikle klausbadelt(1-2 harf yanlışı olabilir) bana çok fazla bilgi verip hiç sıkılmadan uzun uzun sorularını cevapladı. Şans eseri bi arkadaşımın tahta ve lastiklerinden biri boşa çıkınca bana sadece backhand lastiği almak kaldı. Onu da yine klausbadelt'in tavsiyesiyle focus 3 snipe aldım. Şu an friendship bomb tahta yasaka rakza 7 ve friendship focus 3 snipe lastiklerle oynuyorum. Genel olarak raketten memnunum. İlk gün başlangıçta top ıskalama, fileye takılma, pozisyon hatası şeklinde geçti. 1 saat kadar sonra top ıskalamam halloldu. Fileye takılma büyük oranda azaldı. Pozisyon hatam azalsa bile pek umut vermedi. 2.gün fileye takılmam çok yüksek oranda halloldu. Topların yüzde 60'ı masayı bulmaya başladı. 3 seneyi aşkın süredir hiç elime raket almadığımı düşününce pek karamsar değilim. Şu anda tek karamsar olduğum nokta rakza 7'nin atış açısı masaya yakın oyunda dar geliyo. Benimle de alakalı olabilir, ki benim kanımca benden kaynaklı bi durum, ama şu an en uzun süre harcayacağım şey sanırım bu atış açısına alışmak olacak.

Bu mesajı da hem bu konuya aynı istekler doğrultusunda gözatan olursa bi fikri olsun diye hem de klausbadelt'e herkesin önünde teşekkür etmek için yazıyorum.

Teşekkürler klausbadelt, Teşekkürler masatenisi.org :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..