Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tırtıl Ömrü

spin 33

Recommended Posts

Tırtılın ömrü kelebek oluncaya kadardır :P

Bir süre sonra pütürler yumuşar daha bir hoş top atmaya başlar. Sünger yoksa normal lastiğe göre daha uzun dayanır. Ben çoğunlukla bıkıp söktüm.

Düz lastiklerde üreticilerin önerdiği 50-90 saat oynama süresidir. Tüketiciler ise bu süreyi ortalama 2 ye katlar. :)

Genellikle uzun pütürlerde ortalama 12 ay kısa pütürde ise biraz daha fazla değiştirme süresi var. Tepkisinde farklılık hissediyorsanız dişlerinin dökülmesini beklemeden değiştirmenizi tavsiye ederim. :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

Haftada 4 gün antrenman yapılınca pütürün ömrü düz lastiğe göre daha kısa olacağını düşünüyorum. Yıllarca da kullanılmaz öyle.

Bence de fazla dayanmaz. Süngersiz ise daha da az dayanır.

Uzun pütür lastiklerin pütürleri devamlı esnediği için dipleri ayrılmaya başlar. Tamamen dökülmese de işlevini yapamaz duruma gelir.

Kısa pütürler normal lastiklere göre daha uzun dayanır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tırtılın ömrü kelebek oluncaya kadardır :P

Bir süre sonra pütürler yumuşar daha bir hoş top atmaya başlar. Sünger yoksa normal lastiğe göre daha uzun dayanır. Ben çoğunlukla bıkıp söktüm.

Düz lastiklerde üreticilerin önerdiği 50-90 saat oynama süresidir. Tüketiciler ise bu süreyi ortalama 2 ye katlar. :)

Genellikle uzun pütürlerde ortalama 12 ay kısa pütürde ise biraz daha fazla değiştirme süresi var. Tepkisinde farklılık hissediyorsanız dişlerinin dökülmesini beklemeden değiştirmenizi tavsiye ederim. :)

http://ttnpp.com/store/rubber/647-tsp-curl-p-1-r-94.html

Bu sayfada tsp pürlerinin uzunlukları yer alıyor..Konu tsp curl p1 ise ...en uzun ve de en ince olanı...Sanırım pütürlerin daha çok esnemesi anlamına gelir gibi düşünüyorum..CrazyCat ile tek farklı düşündüğüm nokta burası...Süngerli de olsa süngersiz de olsa bu pütürün, düz lastikten aynı kullanım zamanı içinde ömrünün daha kısa olacağını düşünüyorum.. Neden derseniz, bu pütür uzun ve de ince, zamanla lastik olma özelliklerini kaybedebilir..(kimyasal özellikleri bu lastiğin fiziksel ömrünü daha kısa zamanda bozabilir)...Bu düşüncem şimdilik bana doğrusu buymuş gibi geliyor. Bu düşüncem konu ilerledikçe gelen bilgiler doğrultusunda değişebilir.

Sayın hocam bu tırtılları uyarsak da kelebek olmaya boşuna uğraşmasınlar....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Uzun pütürlerin ömrü lastiğe göre daha kısadır. OX olanlarında süngerli olanlara göre ümrü daha kısa oluyor.

Hatta kondisyonu iyi gözüken bir pütürün bile diplerinde kırıklar olabiliyor.

Pütürün üst yüzeyine bakınca ufak ufak tırtıklar güzükür ince ince çizgiler gibi onlarıda arada bir diş fırcası gibi ince uclu fırcalar ile temizlemek gerekir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 1 Gizli, 4 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..