Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sizce En Iyi Uzun Pütür (Acil)

Recommended Posts

Arkadaslar oncelikle merhaba foruma yeni katildim sizlere bir sorum olacak.su an jo se hyuk tahta tsp p-1 ve tenergy 05 ile oynamaktayim tsp nin rakibi hic bozmadiginin farkina vardim toplarim gercekten bos gidiyo artik tsp yi degistirmenin vakti geldi.sizce en iyi putur hangisi olur topu gercekten dolduran ve birde forehand tarafindan hic top kesmiyorum genelde atak ve top ittiriyorum jo se hyuk tahtaninda bana agir geldigini farkettim sizce en uygun tahta ve putur ne olur.(arkadaslar oncedende sorulmus olabilir ama foruma yeni katildigim icin fazla bakamadim kusuruma bakmayin)simdiden tesekkur ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tibhar grass dtecs uzaktan kesiyorsan gayet uygun. Aslında 2 tahtadan aynı olacak rakibe göre pütürünü değiştirebilirsin. Bazıları tsp ye alışkındır bozmaz grass ile oynarsın. Tahta değişmene gerek daha hafifini alabilirsin. Çok değişmek istiyorsan yine butturfly defence yada matsusihita serilerinden birini alabilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

simdi benim oynadıgım p1 de cok bozmuyordu :) cok uzun putur uzmanı degilim ama kullandıgımda farkettigim sey p1 i kullanmıyorsanız p1 bozmuyordu. yanlısım varsa duzeltin

abi pütürü iyi kullanabilmek önemli hiç kullanmamış adam takıp bu pütür topu bozmuyor derse. Yeterli zamanı ayırmadığı için bu onun hatasıdır

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

p1 i kullanmıyorsanız p1 bozmuyordu

ben de aynısını dedim :P

jsh kullandıgında bozuluyor cunku adam pırtıgı kullanabiliyor. biz kullandıgımızda bozulmuyor cunku biz beceremiyoruz :P

bu onun hatasıdır

bence swan beyin hatasıdır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Yahu hazır şu uzun pütür meselesi açıkken ben de bir soru sormak istiyorum.

Çift falsolu servislere karşı kullanılabilecek ama kullanımı nisbeten kolay pütür hangileridir diye sorsam, komik ya da abuk bir soru olur mu?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yahu işte hem kesik hem de sağa ya da sola side spinli toplar geliyor ya...

Raketi senin dediğin gibi koyuyorum, top havada bi 8 çekip kafama düşüyor. İşte onlar...

Gerçi sen şimdi bana o servisi karşılamak için çalışmak lazım falan dersin :)

Bakacaz önce bi kolay yolu var mı diye...

Yoksa mecburen çalışacam. Çalışacam da, sürekli o servisi atabile adamı nereden bulacam?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

JSH hızı en yüksek defans tahtalarından biri. Üzerinde birçok pütür denedim, kendi oyunuma göre en uygununun Feint Long 3 olduğunu kesinlikle anladım. Feint Long 3 hızı düşük fazla atmayan bir lastik.Böyle olunca tahta ve lastik birbirini dengeledi.Uzaktan chop için de idealdir. Lastiğin bozuculuğunu boş verin önemli olan defansif oyunun gelişmesi. Fh atak oynadığınıza göre JSH son derece uygundur. Tibhar grass dtecs uzaktan chop için uygun bir lastik ama bu tahta ile topu masada tutmak çok zor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Pütür dünyasını ben de pek bilmiyorum. Merak ettiğim uzun pütüre geçişte oynaması en kolay olan pütürün hangisi olduğu. Sanki pütürleri yumuşak olursa belki bozucu özelliği az olacaktır ama oynaması daha kolay olurmuş gibime geliyor, yanılıyor da olabilirim. Bir de sünger kalınlığı pütür lastiklerde nasıl bir etki yapıyor (hız, kontrol ve bozma özelliğine etkisi) öğrenmek isterim.

BH uzaktan kesme klasik defans oyun tarzı için ucuz Çin lastikleri arasında pütürleri yumuşak, yavaş ve oynaması kolay olan (çok bozmasa da olur) bir uzun pütür var mıdır, varsa yeni pütüre geçecek birisi defans tahtası üzerinde hangi sünger kalınlığını seçmelidir?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ahmet abi hiç bir pütür, kişi boş-dolu, falsolu-falsosuz kavramını bilmiyorsa ona kolaylık sağlamayacaktır aksine cehennem azabı yaşatacaktır.

Yumuşak pütür ( piranha ) masa başında oynayacaksanız çok bozucu özelliği sahip. Bozmaktan kastım ilk toplarda ölü top, falsosu belli olmayan ve masada bir anda stop eden ilk toptan sonrada çok fazla spin yüklerseniz pütürü kullanan kişinin becerisine görede dolu ve basık toplar çok fazla yapabiliyor ama bunun yanında oynaması en zor pütür.

Sünger kalınlığı masada kısa top düşürmede, ölü top göndermede çok etkili değilken açılıp kesitiğimizde süngerinden de güç alarak çok dolu toplar gönderir ( P1, Grass. Feint long gibi )

Çin lastiklerinde uzaktan kesmek için Ck531 A , 837, Neptün ilk aklıma gelen bunlar 1 mm kullanabilir. Ck bunların içinde biraz hızlıdır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hellfire kısa pütür var. çok pis bozar

aslında onur tüm lastikleri denerken bu lastiği ondan sakladım. cahil olmasa bilirdi ama cahil

öyle bu işler

sen benim şampiyorluğumu baltala bende seninkini baltalayım yada baltalalayalayılom

pütür konuşuluyo diye bu başlıkla işim olmaz dedim meğer kuyu kazılıyormuş arkamdan

wellington incik boncuk diye başlık açarım dikkatleri başka tarafa çekerim sinsi sinsi göze batmayan başlıklarda döşerim arkanızdan

akıllı olun

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hellfire kısa pütür var. çok pis bozar

aslında onur tüm lastikleri denerken bu lastiği ondan sakladım. cahil olmasa bilirdi ama cahil

duzu cozmus bir de tırtık uzmanı olmus basımızaaaaaaa

zaaaaaa

ayrıca, arkadan kuyu kazmak bizim isimiz B)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 year later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..