Jump to content
Masatenisi.org Forum

Falsolu Servisi Karşılamakta Zorlanıyorum

Mrokro

Recommended Posts

topun üzerindeki yazının dönüş yönünü takip etmek, rakibin topa hangi açıyla vurduğuna bakmak. bunlar benim taktiklerim. mesela sağlak bir oyuncu varsa karşımda ve düz pendulum servisle side-spin verdiyse hafif topun dönüş yönüne fırçalayıp yolluyorum, düz pendulum serviste top rakibin backhandine gitmek istediği için hafif backhande kapalı şekilde kesik servisleri rakibin forehandine yatırıyorum. Ters pendulum ise forehande istediğinden dolayı forehand bölgesinde kapalı backhande yatırıyorum topu. Tabii side-spin mi yoksa kesik mi olduğunu çözebilmen lazım yazılardan. Yoksa side'ye kesik girersen top fazla kalkar bu yüzden rakip topu kafana vurur. Veyahut kesiğe düz girersen fileye takarsın. Backspinde ise ne kadar spinli olduğuna bağlı olarak topu hafifçe kaldırarak karşıya veriyorum. İyi bir oyuncu değilim ama bunlar benim taktiklerim en azından bir fikir oluşmuştur kafanda.

tabii bu arada pendulum servisleri youtube gibi sitelerden izleyebilirsin. Açıkçası ben izledim, mantığını çözmeye çalıştım az çok oluyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Anlatılanı öğrenmek zor olur. Birinin size göstermesi en doğrusu. Servis okumayı öğrenmeden önce öğrenmeniz gereken bir dizi temel vuruş tekniği var.

Sonrasında servis okuyup açmayı öğrenirsiniz. En doğrusu dediğim gibi iyi bilen (öğretebilen) birinden eğitim almanız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..