Jump to content
Masatenisi.org Forum

Liebherr Men's World Cup - Paris

Misafir

Recommended Posts

Yarın başlıyor , 27 ekimde yayın yok 28-29 ekim Eurosport yayın var.

Eurosport Yayın Akışı için tıklayınız :

Groupe A

Wang Liqin - Chen Weixing - Jean-Michel Saive - William Henzel

Groupe B

Timo Boll - Vladimir Samsonov - Kalinikos Kreanga - Lashin El-Sayed

Groupe C

Ma Lin - Werner Schlager - Patrick Chila - Liu Song

Groupe D

Wang Hao - Chuan Chih-Yuan - Damien Eloi - Csaba Bence

GRUP MAÇLARI :

Friday, 27th October 2006

Group A :

13.00 : Chen Weixing - Henzell et Wang Liqin - Saive

18.00 : Wang LIqin - Chen Weixing et Saive - Henzell

Group B :

13.45 : Samsonov - El-Sayeb et Boll - Kreanga

18.45 : Boll - Samsonov et Kreanga - El-Sayeb

Group C :

15.15 : Schlager - Liu Song et Ma Lin - Chila

20.15 : Ma Lin - Schlager et Chila - Liu Song

Group D :

16.00 : Chuan Chih-Yuan - Csaba et Wang Hao- Eloi

21.00 : Wang Hao - Csaba et Chuan Chih-Yuan - Eloi

Saturday, 28th October 2006

Group A :

13.00 : Wang Liqin - Henzell et chen Weixing-Saive

Group B :

13.45 : Boll - El-Sayed et Samsonov - Kreanga

Group C :

15.15 : Ma Lin - Liu Song et Schlager - Chila

Group D :

16.00 : Wang Hao - Csaba et Chuan Chih-Yuan - Eloi

iyi seyirler.. :dans:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dünkü maçlarda Kreanga Ma li ne elendi (Malesef).Schlager de elendi böylece Avrupa takımı 2 yenilgi aldı.Ama benim gözlemime göre zaten yaşlı olan Avrupa takımı kendilerinden genç olan Çin takımına direnemedi bile.Özellikle Schlager i çok kötü buldum.Sanki maça çıkmayı istemiyomuş gibiydi.Sürekli blokta kalıp karşıdan hata bekledi.Aldığı sette biraz oynar gibi yaptı o kadar.Bu gidişle Avrupa'nın işi zor.Timo Boll ve Maze dışında Çin lileri yenecek birini göremiyorum ben(Belki Samsonov).Bu gidişle Çin-Avrupa kapışmasında Çin hep bir adım önde olacak.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İşin gerçeği şu ki Çin bu bayrağı daha çok seneler önde taşıyacak gibi gözüküyor.Avrupanın iyileri dediğimiz isimler Timo boll,samsonov gibi isimler bile en azından bir gömlek aşağıda oldukları tartışılmaz. Katı disiplini maçları izlerken bile farkedebiliyorsun. 3-0 önde olan bir çin'li oyuncu son sete girmeden antrenörünü pür dikkat dinlerken 3-0 yenik durumdaki oyuncunun tavırları nasıl olsa yenildim havasında. Dikkat edin samsonov ve timo'nun set aralarındaki tavırlarına birde çinlileri izleyin fark anlaşılacak kadar ortada.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İşin gerçeği şu ki Çin bu bayrağı daha çok seneler önde taşıyacak gibi gözüküyor.Avrupanın iyileri dediğimiz isimler Timo boll,samsonov gibi isimler bile en azından bir gömlek aşağıda oldukları tartışılmaz. Katı disiplini maçları izlerken bile farkedebiliyorsun. 3-0 önde olan bir çin'li oyuncu son sete girmeden antrenörünü pür dikkat dinlerken 3-0 yenik durumdaki oyuncunun tavırları nasıl olsa yenildim havasında. Dikkat edin samsonov ve timo'nun set aralarındaki tavırlarına birde çinlileri izleyin fark anlaşılacak kadar ortada.

Çin bu bayrağı daha çok seneler önde taşır, kesinlikle hak veriyorum. Adamlar bu işle daha ciddi ilgileniyorlar demek ki.

Bu arada Samsonov ile ilgili bir gözlemim var, adam Wang Liqin, Ma Lin ve Wang Hao haricinde kimseye yenilmiyor, fakat bunlara da hiiiç galip gelemiyor. Timo Boll hayatının başarısına imza attı geçen sene Liege World Cup'da, bu 3 Çinliyi tespih tanesi gibi ipe dizdi ve dünya sıralamasında 2. sıraya oturdu. Ondan sonra da pek bir başarı alamadı ama damgasını vurdu mu ? Vurdu vallahi.

Ama Samsonov'un çok sabit bir çizgisi var. En iyi 3 Çinliye gelene kadar herkesi yenebiliyor ancak, onlara geldi mi sönüveriyor. Neyse, başka bahara artık :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Timo Boll'un Çinli oyunculara karşı tutunabilmesinin en önemli nedeni psikolojik olarak maç esnasında oyundan düşmeyişidir. İlk beş içindeki sporcuların maçlarını dikkatle izlerseniz geriden gelip set yada maç almayı başarabilen en iyi sporcu timo Boll'dur.Ayrıca şuda bir gerçek her turnuvada oyuncular mutlaka kendini gelirştirdiklerini ispatlıyor.Örneğin Wang Hao'nun bu turnuvayı izleyenler dikkat ettiyse adeta düz stil oyuncuları gibi penhold ters bachand vuruşları müthişti,final maçında neredeyse masayı yarı yarıya kullandı ve ma lin'i ters bachand vuruşlarla çok zorladı. Tıpkı Liege World Cup'da Timo Boll'un bachand kontra spinlerini geliştirmiş olmasının verdiği üstünlük gibi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar wang liginle timo boll aynı güçte değiller bence.Wang ligin timo bollun en az üç kat gömlek üstünde bir oyuncu.Timo boll bırak çinli oyuncuları yenmeyi bu turnuvada daha gruptan çıkamadı.

Eğer bana sorarsınız avrupalıların içinde tam masa tenisçi tipi olan KREANGA'dır.Onda ki backhand kimde var allah aşkına?Bunu tartışabilirmde......

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çin bu bayrağı daha çok seneler önde taşır, kesinlikle hak veriyorum. Adamlar bu işle daha ciddi ilgileniyorlar demek ki.

Bu arada Samsonov ile ilgili bir gözlemim var, adam Wang Liqin, Ma Lin ve Wang Hao haricinde kimseye yenilmiyor, fakat bunlara da hiiiç galip gelemiyor. Timo Boll hayatının başarısına imza attı geçen sene Liege World Cup'da, bu 3 Çinliyi tespih tanesi gibi ipe dizdi ve dünya sıralamasında 2. sıraya oturdu. Ondan sonra da pek bir başarı alamadı ama damgasını vurdu mu ? Vurdu vallahi.

Ama Samsonov'un çok sabit bir çizgisi var. En iyi 3 Çinliye gelene kadar herkesi yenebiliyor ancak, onlara geldi mi sönüveriyor. Neyse, başka bahara artık :gulumse:

Bu arada birşey eklemek istiyorum, Timo Boll Liege World Cup sonrasında pek bir başarı alamadı derken, Çinlileri şurada burada yendiğinden haberim olmadı. Ben World Cup, Championship, Protour vs. belli başlı turnuvalara bakıyorum. Buralarda da Timo Boll'un adı üst sıralarda geçmiyor. Lig maçlarını, ya da dostluk maçlarını bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kreanga'nın avrupadaki diğer oyuncularla kıyaslandığında çok daha fazla meziyetleri olan bir sporcu olduğuna katılıyorum fakat en büyük handikapı daha öncede söylediğim gibi maça konsantre ve servis karşılamalardaki zayıflığı. Timo Boll'un ise en büyük sıkıntısı uzun bir dönemden bu yana istikrarsız turnuvalar çıkarması çinli oyuncularda ise bu durum en asgari seviyede. Şunu unutmamak lazım ilk beş hatta ilk on içinde herkes herkesi yenebilir bu şaşırtıcı olmaz sorun üst sıralardaki oyuncuların alt sıralardaki oyunculara ne kadar sıklıkla yenildiği (dünya sıralamasında daha önceki başarılarından dolayı üst sıralarda olup cepten harcayan sporcular hariç ) :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..