Jump to content
Masatenisi.org Forum

İköğretimde Beden Eğitimi Kaldırıldı...demiştim.

teach&learn

Recommended Posts

Merhaba

Bu sitede masatenisi sporunu yapan her yaştan sporcular,antrenörler,ekipman alıp satanlar var.Ancak bu sitenin temel yapısını masatenisi sporu oluşturuyor diye düşünüyorum.Ekipman konusunda değerli araştırmacı arkadaşlarımızın yazılarını okuyor ve bilgileniyoruz.Ancak sporcu olmadan veya kaynağına ulaşmadan bilgi sadece yüktür.

Peki spor deyince aklımıza ilk gelen şey spora başlama yaşı değil mi ?

Diğer ülkelerde 6 yaşını temel olarak alan anlayışın bizim ülkemizde de uygulamasını gelin 7 yaş yapın.

Yedi yaş grubu aynı zaman da ilköğretime yani ilk 4 seneye başlangıç yaşıdır.İlköğretim okullarımızın durumu ortada.

Küçük bir beton bahçe,eğer var ise ip,veya sek sek çizgileri..Zaten spor anlayışı bu idi.Beden eğitimi öğretmenlerimiz bu denli kısıtlı olanaklara rağmen en azından yetenek tesbiti yapmaya çalışıyor ve spor nedir ? anlayışını ortaya koymaya çalışıyorlardı.

Peki M.E.B ne yaptı.?

İlköğretimde sporu kaldırdı..Bu dersin adını "FİZİKSEL ETKİNLİKLER"" diye değiştirdi.Kısaca sınıf öğretmenine yükledi bütün sorumluluğu.

Yaz spor okulu veya kulüplerin bu yöndeki taleplerine yanıt vermedi.Dışarıdan derslere giren din dersi hocaları ile Kuran kurslarına yönlendirme başladı.

Şimdi soruyorum?

Youtube dan çinli çocukların çalışmalarını gösteren videoları almak ya da zaten çalışmak isteyen çocuklar ile yapılan antremanları paylaşmak sizce çözüm mü ?

Bu siteyi sadece ekipman alıp satmak veya veteran turnuvaları için duyurlarda bulunmak için kullanmayı ben kendi adıma yapmayı bu spora pek katkıda bulunacak bir tercih olarak görmüyorum.

Spora başlama ve başlatma yaşı arasındaki düşünce farklılığımızı giderelim ve mücadele edelim derim.

Saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   3 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..