Jump to content
Masatenisi.org Forum

Waldner Allplay İçin Lastik

mhcvx90av

Recommended Posts

İnsan yaşı ilerledikçe kemale erermiş ya, masa tenisinde de durum aynı gibi sanki. Çok hızlı başlayıp sürekli ekipmanlar deneyerek, üstelik de en üst düzey pro ekipmanlarla oynamaya çalışırken bazı şeyleri gözardı ettik. Belki de bizi çalıştıracak, oyun tarzımıza göre bizi en uygun ekipmana yönlendiricek birilerinin yanıbaşımızda olmayışının (forumdaki siz değerli arkadaşlarımın katkılarını ayrı tutuyorum) bir sonucuydu bu. Her neyse işte bu nedenlerle, tekniğimi geliştirme düşüncesiyle tahtada değişiklik yapıp allround bir ekipmana geçiş yapmak istiyorum. Düz sap Waldner Allpay tahta aldım ve üzerine kullanabileceğim elimde mevcut lastikler Tenergy05 & 64, Aurust Soft, Moon Pro ve Saturn Pro. Bu tahtayı kullanan arkadaşlarımdan üstadlarımızdan beklediğim yukarıdaki lastikler ya da önerebileceğiniz başka hangi tür lastikler oyun tarzıma göre ideal bir kombi olabilir. Hızlı ekipmanlarla çok hata yapıp oyunumu geriletmektense, kontrollü ve teknik & taktik bir oyun tarzı geliştirmek istiyorum.

Oyun tarzım: İlk toplarda genelde kontrollü oyuna dayanan; blok, kesik, ara sıra da olsa her iki taraftan da spinli oynama ve masada topu dağıtmayı seven bir tarzım var. Masaya yakın, orta ve uzak mesafede de oynayabilmekle birlikte genelde yakın ve orta mesafe oyuncusuyum. Umarım oyun tarzımı yeterince ifade edebilmişimdir. Şimdi sizlerin tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Geçen ay Waldner Allplay aldım. Fh tarafında Andro Rasant Grip 1.9mm, BH tarafında ise Donic Acuda S1 1.8mm lastikerle 2 hafta oynadım. 2 haftada elimi düzeltti desem yalan olmaz. Ancak şuan kullanmış olduğum Stiga Ebenholz NCT5 tahtamın hissi daha güzel olduğundan geri dönüş yaptım. Tahtanın Rasant Grip uyumu güzel oldu. Acuda S1 için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. S1 sert bir lastik olduğundan BH tarafına çok uyumlu olmadı. Bu tahtaya Donic Bluefire M2 çok iyi olur diye düşünüyorum. Çift taraf 2.0mm olursa çok iyi olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Bende aynı sizin gibi onca prof raketten sonra waldner allplay de dindim. Üzerinde 1.9mm ANDRO POWERSPONGE ve 1.9mm TİBHAR FX-P var. Top kontrolü kesinilkle bende olduğunu hissettim. sanki andro bir tık daha yavaş kaldı. Bu komboda en sevdiğim ağırlık dengesi ve hız dengesi oldu. En sevmediğimde sanki hafiften bir titreşim olması. Sanırım ileride max kalınlık FXP ile çift taraf yapıcam. benim oyun tarzıma göre hızıda tadıda tam olacaktır.Waldner all play in titremeyeni olsa bence 10 numara bir eğitim-öğretim-ders tahtası olurdu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Waldner all play in titremeyeni olsa bence 10 numara bir eğitim-öğretim-ders tahtası olurdu.

titredigi icin zaten 10 numara egitim tahtası :)

bu tur tahtalarda sweetspot genelde kucuk olur. vurmanız gereken yerin dısında bir yer ile topa temas ederseniz normalden daha fazla titresim olur, bu da size topu uygun yerde yakalayamadıgınızı soylemenin en tatlı en romantik yoludur asdfasdad :P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

titredigi icin zaten 10 numara egitim tahtası :)

bu tur tahtalarda sweetspot genelde kucuk olur. vurmanız gereken yerin dısında bir yer ile topa temas ederseniz normalden daha fazla titresim olur, bu da size topu uygun yerde yakalayamadıgınızı soylemenin en tatlı en romantik yoludur asdfas

:) Güzel açıklama . O zaman boyle ALL tahtaların buyuk kafa olmasınında pek bir önemi yok. En iyisi zımpara ile kçülteyim ki . Hep dogru yeri bulayım . böylece titretmem :) ;)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..