Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kombo Raket Seçimi Ve Sünger Kalınlığı Yardım

Recommended Posts

Merhaba sayın forum üyeleri,

Yeni bir raket alacağim.Biliyorum bu başlik altinda cok konu acildi.Pek cogunu okudum, ama si de biliyorsunuz ya insanin icinde minik bir tedirginlik oluyor yine :) Müsadenizle başliyayim.

Pek çoğunuzun tanidiğina eminim.Masatenisi.com'dan Nihat Abi'yle görüştüm.Bh de kontrollü kesik spin blok, fhde daha sert spin şut attiğimi, yakin-orta mesafeden oynadiğimi soyledim.Bana önerisi Xiom Musa ve Vega Asia oldu, altına da atacagiz bir Yihne N3 ..Agresife kaçmasını istemiyorum, tahta seciminde boyle karar kildik.

Abilerim, kardeşlerim sorum şudur...Musa sadece max kalinlikta uretiliyormus artik ve asia da 2,0 ve max kalinlikta...Musa bh Asia fh olacak...Musa max oldugundan bh mde sıkıntı yaratir mi ve fh'm bh den hizli ve kontrollu oldugu icin asia yi da mi max almaliyim(Biraz da denge yonunden)Ve de son olarak da raketin agirligi sikinti cikarir mi..Onceki raketim Sirocco All+ Tackfire Special ve bryce...Bundan birazcik daha hizli bir raket istiyorum ve de çok agir olmamasini tercih ediyorum.Teşekkur ederim.İyi forumlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

cok acele etmissin bence siparis etmek icin, genel olarak boyle acele verilen siparisler husranla sonuclanır.

nerden mi biliyorum... tabii ki kendimden :)

ancak sisman insan Tsubasa nın da dedigi gibi oyunu gormeden birsey soylemek cok zor ozellikle eski lastiklerinizden sonra :)

bu arada yinhe n3 demissiniz hic denemedim ama hem off hem sert tahta hata yaptırmak icin imal edilmis gibi duruyor :P

Bryce yapistirma oncesi bir lastik.

tovbe bir yasıma daha girdim :P

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öyle oldu hocam :) Ben de hızlı olacağını sanıyorum ama başa çıkabilirim sanırım.Alışma meselesi biraz da..Asia için yorumlar çok güzel , Rapid Soft biraz daha basit kalacak yanına ama bana birkaç beden büyük zaten :) Bakalım nasıl bir uyum sağlayacak ve asıl soru...bana uyacak mı? Kullanıp hemen yorumlarımı paylaşıcam sizinle..Bazı hocalarım demiş ki takılmayın ekipmana..Sahi ya , vurun gitsin ;)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

cok acele etmissin bence siparis etmek icin, genel olarak boyle acele verilen siparisler husranla sonuclanır.

nerden mi biliyorum... tabii ki kendimden :)

ancak sisman insan Tsubasa nın da dedigi gibi oyunu gormeden birsey soylemek cok zor ozellikle eski lastiklerinizden sonra :)

bu arada yinhe n3 demissiniz hic denemedim ama hem off hem sert tahta hata yaptırmak icin imal edilmis gibi duruyor :P

tovbe bir yasıma daha girdim :P

Hocam biraz hizlandirilmis kontrollu atak oyun icin ne tahtasi onerirsiniz?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tekrardan merhaba herkese,

Friendship 729 Bomb,Xiom Vega Asia,Tıbhar Rapid Soft raketim bugün elime geçti ve bir saate kadar deneme şansı yakaladım..Yorumlarımı kombinasyon üzerinden yapacağım, lastiklere ayrı yorum yaparsam doğruluğuna pek güven olmayacak ne yazikki.

Öncelikle ilk söyleyeceğim şey, raket beklediğimden hızlı çıktı...Kesiklerde doğru açıyı yakalayamadım bugün, ya zıplatıyorum topu ,ya fileye takıyorum..Lastikler offansive tahtayla birleştiğinde bir zıplaklık söz konusu oldu bu kombinasyonda.Muhakkak ince bilek ayarı olan biri hiç sıkıntı çekmeyecektir.

Lastiklerin spinleri arasında çok fark göremedim.Vega asia sertlikten dolayı bir miktar daha hızlı atıyor spini haliyle...Spin konusunda gayet bol ,tatmin edici bir spini var ikisinin de..Benim zorlandığım kısım yavaş vuruşlarda oldu.

Uzun zamandır oynamadiğimdan belki ama, servis atarken bileği güzel kullanmadikca servis guzel olmuyor bu lastiklerle..Çin lastiği-Avrupa lastiği muhabbetine bağliyorum burdan konuyu(Çin lastiğinde dolu servis atmak daha kolaydır ya...)...Ve unutmadan...Raketin toplam ağirliğini değer olarak bilmiyorum ama agirlik yonunden normal ve ideal demeliyim..

Şunu ekliyeyim, forehand spin(Asia ile) gayet kolaydı, atış açısı olsun, topu taşıması, kontrolü...Yeterli hıza ulaşamadım sadece, bu da tekniğimden kaynaklı ne yazikki.

Tibhar rapid soft internetteki degerlere gore yavas bir lastik, tahta beni yaniltmasin ama yazandan cok daha hizli oldugunu dusunuyorum..

Tahtaya degineyim bir de, 729 Bomb güzel tahta..O kadar :)

İlk kez yorum belirtiyorum, yanlişim varsa affola, lastikleri ve tahtayi dusunen arkadaslara yardimci olabilmek dilegiyle...

İyi forumlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 1 Gizli, 23 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..