Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tahtaların Size(Ölçü)Değerleri

Recommended Posts

arkadaşlar iyi günler kombi tahta lastik işiyle uğraşanlar lastiğini tahtasını değiştirmek istiyenler olmuştur aranızda.bi siteden baya bi yüklü (bana göre) fiyat vererek kombi yaptırdım.tahtam chila of tahtası idi ancak tahtaya bir türlü alışamadım ve yeni tahta arayışına girdim.andro aratox tronum diye bi tahta buldum ve ne oldu biliyormusunuz. lastikleri tahtaya taktığımda tüm kenarlarda boşluklar oluştu.altta 1,5-2 cm yanlarda 1 cm boşluk oluştu.çok kötü durdu.

bu tahtaların ölçülerini gösteren ne bir site var ne bir tablo vs.hiçbirşey yok şimdi biz bu tahta -lastik uyumu için böyle bir gösterge yapsak site olarak herkes yada sayın editör bi tahta-size tablosu gibi birşey yapsa çok güzel olur.başkalarıda benim düştüğüm duruma düşmez kanatindeyim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar iyi günler kombi tahta lastik işiyle uğraşanlar lastiğini tahtasını değiştirmek istiyenler olmuştur aranızda.bi siteden baya bi yüklü (bana göre) fiyat vererek kombi yaptırdım.tahtam chila of tahtası idi ancak tahtaya bir türlü alışamadım ve yeni tahta arayışına girdim.andro aratox tronum diye bi tahta buldum ve ne oldu biliyormusunuz. lastikleri tahtaya taktığımda tüm kenarlarda boşluklar oluştu.altta 1,5-2 cm yanlarda 1 cm boşluk oluştu.çok kötü durdu.

bu tahtaların ölçülerini gösteren ne bir site var ne bir tablo vs.hiçbirşey yok şimdi biz bu tahta -lastik uyumu için böyle bir gösterge yapsak site olarak herkes yada sayın editör bi tahta-size tablosu gibi birşey yapsa çok güzel olur.başkalarıda benim düştüğüm duruma düşmez kanatindeyim

Her iki tahta da off sınıfında olduğundan ölçüleri neredeyse aynıdır.En fazla 1-2 mm oynar.Lastikleri ilk tahtadan sökünce çekmişler o yüzden diğer tahtaya küçük gelmiş.İsterseniz ilk tahtaya tekrardan yapıştırın yine küçük geleceklerdir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Her iki tahta da off sınıfında olduğundan ölçüleri neredeyse aynıdır.En fazla 1-2 mm oynar.Lastikleri ilk tahtadan sökünce çekmişler o yüzden diğer tahtaya küçük gelmiş.İsterseniz ilk tahtaya tekrardan yapıştırın yine küçük geleceklerdir.

Katilmiyorum.

Off sinifi bir tibher 148mm iken stigalarda bir cok tahta 160mmdir. Arada 12mm fark var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tibharlarin enini hatirlamisim. Stigalarin uzunlugunu.

http://www.paddlepalace.com/images/cat_winter_13.pdf

40. Sayfa civarinda liste var.

Neyse bakiniz tibharda def olmayan ofansive tahtalar 150 veya 152mm bile olabiliyor.

Stigalar 160mm 158mm falan.

Ayrica her tahtanin kafa sekli baskadir, kiminin sapa yakin tarafi genistir kiminin daha dardir. Dolayisiyla her ofansive tahtadan cikan lastik her ofansive tahtaya uymayabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tüm kenarlarda boşluklar oluştu.altta 1,5-2 cm yanlarda 1 cm boşluk oluştu.

Bu iki tahtanın ölçülerini yazıp başka bişey yazmayacağım.Yanlışım varsa düzelten olur muhakkak.

Tibhar chila of (154 x 149) mm

Andro aratox tronum (157 x 150 ) mm

Yani yazdığınız bilgilere 1 mm daha geniş olan tahtada 10 mm , 3 mm daha uzun olan tahtada da 15-20 mm lik boşluk oluştuğuna göre demekki lastikleriniz epey çekmiş , küçülmüş.

İyi günler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

3 gün önce tibhar rapid carbon tahta ile DHS wind CW-C tahtayı bizzat ölçüp kafa ölçülerinde en olarak 4-5 mm ve boy olarak 1 cm fark olduğunu görerek teyit ettiğim durum. Özellikle internetten alışveriş yapanlar için alışveriş siteleri bu konuda açıklayıcı bilgi ya da uyarı yazısı ekleseler iyi olur bence.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bazi lastikler bir miktar küçülür ama çoğu küçülme vakasi lastiği yapistirirken cok bastirip lastigi gerdirmekten oluyor. Yapistirirken gerdirirseniz sonradan küçülür.

Dolayısıyla yapistirirken rulo kullanirken bastirmanaya gerdirmemeye ozen gosterin.

Lastigi isitmak gibi cok çok büyük bir hataya da asla dusmeyin.

Bilip bilmeden de boyle tavsiyeler vermeyin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

bence de masatenisi.com daki arkadaşlar tahta ölçülerini excell de hazırlayıp siteye koyarlarsa çok makbule geçer.. Zaten zor bir iş de değil.

Lastikler ise sökülürse mutlaka küçülür. Bu yüzden bir kere yapıştırın bir daha kullanılmayacak hale gelene kadar da sökmeyin olsun bitsin.. KAVGAYA GEREK YOK..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..