Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masa Hakkında

Guest Lityum

Recommended Posts

Merhabalar ben bugün muhsin yazıcıoğludaki turnuvaya katıldım,normalde mitsuka ve kimpaş masalarda oynuyorum dandik masalarda yani,bu masaların sekmesi vs daha farklı fakat ondan ziyade benim raketim bana çok hızlı geldi,masaya yakın oynarım fakat burda masaya uzak bile dokunuyorum top uçuyor bu nasıl oldu oynadığım topta aynı ? Bunun mantıksal açıklaması nedir anlayamadım bu durumu

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Topu az sektiren masalar topun hızını da kestiği için haliyle senin raketine carpma hızı düşük oluyor ve daha hızlı vursan da top cok fazla uçmuyor. Bunun yanında pozisyon konusu da cok önemli. Farkli ritimde bir masaya alışınca sekme miktarina göre pozisyonu doğru alamadığın için vuruşlarının ritmini istedigin gibi ayarlayamiyor olma ihtimalin yüksek. Bizim üniversitede de ayni şekilde kötü masalar var orda birkac defa oynayınca ister istemez aynı sıkıntıyla karşılaşıyoruz alışana kadar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar ben bugün muhsin yazıcıoğludaki turnuvaya katıldım,normalde mitsuka ve kimpaş masalarda oynuyorum dandik masalarda yani,bu masaların sekmesi vs daha farklı fakat ondan ziyade benim raketim bana çok hızlı geldi,masaya yakın oynarım fakat burda masaya uzak bile dokunuyorum top uçuyor bu nasıl oldu oynadığım topta aynı ? Bunun mantıksal açıklaması nedir anlayamadım bu durumu

Oynadığın yerin tavanı alçak, gittiğin yerinde yüksek ise bu gibi durumlarla karşılaşabilirsin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Normalde oynadigim yer dardi ve tavan alcakti turnuvada alan genişti,tamam masanin sekmesi değisti ama ben dokundugum zaman uçuyor,bunun masanin sektirmesiyle yada ortam isigiyla falan nasil bir bağ oluşturduğunu tam kavrayamadim,masaya uzaktan dokunuyorum tak karsi masada top,spinlerimde cogu disari cikti. Raketim gercekten hizlandimi ortamdaki sartlardan sebep yoksa bana mi oyle geliyor?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masanin sektirmesi dışında ortam isigi,

isisiyla falan nasil bir bağ oluşturduğunu tam kavrayamadim

isi beni etkiliyor da sizi ısık etkilemis olabilir.

daha once oynadıgınız masalar topun butun spin ve enerjisini emdigi icin bu masalarda zorluk cekersiniz. ben de aynı sorunu yasamıstım.

cok dert etmeye gerek yok zamanla gecer.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tavanın alçak, yüksek, ısı, ışık bunlar bolca hem seni hem lastiklerini etkiler.

Isı hem seni hem lastiklerini etkiler. Soğuk ortamda Lastikler odun gibidir hem hissetmez hem çekmez buda doğal olarak hızını etkileyecektir. Sıcak ortamda terler veya artık çekmiyor atmıyor hissi verir. Ki aynı raketle sabahtan akşama oyna sabah ki raket aynı raket değildir. İçi geçmiştir :D

Işık gözlerini etkiler sürekli gidip gelen drivelarda topu secemez ve baş ağrısı gibi şikayetler olur.

Alçak yerde oynarsın geniş alana geldiğinde boşluk hissi oluşur masalar küçük gelir aynı raket sana çok hızlı gelir. Unutma!!Bu sorunları sadece sen yaşamıyorsun

Pro dediklerimiz hep geniş alanda çalışır

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

daha once oynadıgınız masalar topun butun spin ve enerjisini emdigi icin bu masalarda zorluk cekersiniz.

top daha tempolu geldigi icin raketinden seken top da daha tempolu olur.

o yuzden raketin aynı raket sadece ortam degisikligi nedeni ile senin default ayarların sapıtmıs.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   3 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..