Jump to content
Masatenisi.org Forum

Backhand Spini Yada Topspini Kavramak?

Recommended Posts

Arkadaşlar aylardır orta mesafeden backhand spini kavramaya çalışıyorum ; okumadığım yazı, izlemediğim egitim videosu kalmadı ama bir türlü oturtamadım.

Ma longa bakıyorum adam çekerken ayak bileklerinden kafasına kadar dalgalanıyor, spinleri uçak gibi gidiyor. Ma long gibi yapamam tabiki ama birisi bana şu işin püf noktasını anlayacağım şekilde açıklayabilir mi?

Mesela hangi toplara spin çekilebilir, topa hangi noktada vurmalıdir, vücut nasıl pozisyon almalı, topla aramızdaki mesafe ne kadar olmalı, güç aktarimlari nasıl olmalı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

masa tenisinde yapabildiğim yegane iş olduğundan bildiğim kadarı ile: vuruş anında top vucudumuza yakın olmalı. Topu kesinlikle karın bölgemizin ortasına almalıyız .Boştaki elimiz raketimizle aynı yükseklikte olmalı, topu tutacakmış gibi. (denge sağlıyor).Ve bilek çevrile bildiği kadar içe çevrilmeli.Güç uygulayacağım diye bileği sıkarsan hepsi boşa gidiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

masa tenisinde yapabildiğim yegane iş olduğundan bildiğim kadarı ile: vuruş anında top vucudumuza yakın olmalı. Topu kesinlikle karın bölgemizin ortasına almalıyız .Boştaki elimiz raketimizle aynı yükseklikte olmalı, topu tutacakmış gibi. (denge sağlıyor).Ve bilek çevrile bildiği kadar içe çevrilmeli.Güç uygulayacağım diye bileği sıkarsan hepsi boşa gidiyor.

Bilek içe çevrilmeli derken raketin ucu karnımızı gösterecek sekli mi anlatıyorsunuz?
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kardeşim senden Allah razı olsun, sayende olayın mantığını kavramış bulunmaktayım ve topspinlerim eskisine göre çok daha iyi. Demekki tarif etmekle de bişeyler oluyormuş.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..