Jump to content
Masatenisi.org Forum

Gümrük Hakkında

Guest Lityum

Recommended Posts

Yurtdisindan pek ürün almadigim icin bu konularda bilgim yok o yuzden sormak istedim birkac sorum var sizlere

1- Yurtdisindan urun alirken 75 limiti var gumruge takilabiliyor bunu biliyoruz,peki yurtdisinda bi arkadasim olsa ve o lastigi bana gönderse yada başka birsey gönderse bu kargonun da gümrüğe takilma durumu varmi?

2- Yurtdisina gitsem ordan mesela toplasam lastikleri tahtalari atsam bavula getirsem,böyle birşey serbestmi?

3- Butterfly urunlerini neden yurtdisindan alamiyoruz tt11 de falan gonderim yapmiyorlar buttetfly firmasi neden böyle bir şey yapiyor diger firmalar gibi gonderim yapsa daha karli olmazmi firma için? Bi arkadaşım amazon sitesinden butterfly timo boll alc aldıda şimdi oynuyor bu nasıl oldu bunuda bilen varsa cevaplayabilirmi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yurt disindan urun alirken yanlis hatirlamiyorsam 50 euro 75 dolar limiti var.arkadasin alip yollarsa ve ticari amaç güden bir gönderi oldugunu dusunurlerse yine vergi uugulanir.fakat cogunlukla boyle birsey olmuyor.

2- bu konuda kesin bilgim yok fakat bir ara bir sohbette havaalaninda cok fazla olunca el konulabiliyor demisti bir arkadas.dogruluk payi nedir bilmiyorum.

3- butterfly distributorlerini koruyor turkiyede yasiyorsan turkiye yetkili saticisindan malzeme almaya zorluyor seni.dunyanin farkli bolgelerinde farkli satis politikalari var.yurt disindan uygun fiyata urun getirtmene izin vermiyor.fakat yasaga uymayanlar yurtdisina gonderim yapiyorlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..