Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ufaklıklar Avrupa Sampiyonası (Yanında Bonus Sorusu Da Var)

Onur

Recommended Posts

efenim bildiginiz uzere (bilmiyorsanız cok ayıpladım simdi) ben voleybol altyapısı olan biriyim. masa tenisi ile de uzak yakın alakam yok. bos vakitlerimde izledigim kadarı ile bizim altyapı maclarında benim anlayamadıgım

1- manasız zıplama (gereksiz zıpladıkları icin hareketlenmeleri gereken zamanda havada olup saniyenin bilmemkacta biri kadar gec tepki veriyorlar)

2- adım atmak yerine kol uzatmak (benim favorim)

kombosundan baska birsey gormuyorum. sorum da su: bu egitim altyapıda boyle verilip sonradan mı sekillendiriliyor yoksa ortada bir yanlıs mı var?

illa uzman olmanıza gerek yok dusunceleriniz benim icin degerli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1 ve 2 maddeleri kacinci dakikalarda görülüyor benim sadece bilal selimin bileklerinin bir masatenisçi için uygun olmadiği dikkatimi çekti

Bir masa tenisçinin bilekleri nasıl olur merak ediyorum doğrusu.

efenim bildiginiz uzere (bilmiyorsanız cok ayıpladım simdi) ben voleybol altyapısı olan biriyim. masa tenisi ile de uzak yakın alakam yok. bos vakitlerimde izledigim kadarı ile bizim altyapı maclarında benim anlayamadıgım

1- manasız zıplama (gereksiz zıpladıkları icin hareketlenmeleri gereken zamanda havada olup saniyenin bilmemkacta biri kadar gec tepki veriyorlar)

2- adım atmak yerine kol uzatmak (benim favorim)

kombosundan baska birsey gormuyorum. sorum da su: bu egitim altyapıda boyle verilip sonradan mı sekillendiriliyor yoksa ortada bir yanlıs mı var?

illa uzman olmanıza gerek yok dusunceleriniz benim icin degerli

Onur çocuklara parmak uçlarında durmayı öğretmek için sürekli olarak bu sekme hareketini yaptırıyoruz ( en azından ben öyle yaptırıyorum. Bu şekilde topuklarına basmamayı öğreniyor ve sürekli bir topa hazır oluş oluyor. Bu arada Selim in tekniği de gayet iyi. Burada benim diyen çoğu adamı patates eder. Arada istemeden de olsa sadece kol uzatılıyor bunu her seviyedeki oyuncularda görebilirsiniz. Özellikle solak birisiyle karşılaşıyorsanız fh kısa köşeye kesik falsolu kısa top atarsa çoğunlukla adım atmadan uzanırsınız :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arada istemeden de olsa sadece kol uzatılıyor bunu her seviyedeki oyuncularda görebilirsiniz.

benim demek istedigim pozisyon almadan kol uzatarak ya da sanırım cinlilerden gorup yapıyor insanlar once vurusu yapıp sonra ayakları gidiyor (cinliler kullanıyor onu surekli bh tarafında durdukları icin ama onlar o vurusu yaptıktan sonra eski pozisyonlarına geri donuyor bizimkiler oraya beton dokup fh tarafına gelen topa bh ile vuruyorlar kolay oldugu icin :P )

benim anladıgım da (masa teniscisi olmadıgımdan yanlısım varsa duzeltin diye soyluyorum) once pozisyon alıp betonu dokersiniz ondan sonra da vurusu yaparsınız ?

Onur çocuklara parmak uçlarında durmayı öğretmek için sürekli olarak bu sekme hareketini yaptırıyoruz

ben voleybol altyapısındayken antrenorlerimiz parmak ucunda durmamız icin "enseye saplak" teknigini kullanıyorlardı ve inan bana gayet etkiliydi :) ama bugunlerde gordugum altyapı sporcuları antrenorleri ellerine almıslar, pasalar islerine gelmezse hemen sıkılıp gidiyorlar o da ayrı bir sorun...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

benim anladıgım da (masa teniscisi olmadıgımdan yanlısım varsa duzeltin diye soyluyorum) once pozisyon alıp betonu dokersiniz ondan sonra da vurusu yaparsınız ?

Önce pozisyon her zaman her yerde olduğu gibi önce pozisyon alacaksın sonra allah ne verdiyse vuracaksın :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..