Jump to content
Masatenisi.org Forum

Can Akkuzu - Helshan Weerasinghe (Eyc 2015)

Vaeldar

Recommended Posts

Gönül isterdi ki bu maçı Türk Oyuncuların Videoları bölümünde paylaşsaydım fakat ne olursa olsun 18 Yaş Altı klasmanda Avrupa 3 numarası ve geçtiğimiz senenin Gençler Avrupa Şampiyonu Türk asıllı Can Akkuzu bir Türk olarak beni gururlandırıyor. Bu sene Bratislava,Slovakya'da düzenlenen Avrupa Gençler Şampiyonası'nda takım yarışmalarında erkeklerde Fransa beklenildiği üzere ( Can'ın da büyük katkısıyla) şampiyon oldu. Son 16 turu Fransa İngiltere karşılaşmasından Can Akkuzu'nun maçı:

https://youtu.be/dUC81j8b9PE

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ortak nokta aramak... Ortak nokta vardır ya da yoktur. Sadece insan değil bütün canlılar kendine benzeyene sempati duyar, hatta bu gibi vatandaşlık durumlarında İbn-i Haldun'un da Mukaddime'sinde belirttiği üzere insanda haklı bir koruma içgüdüsü oluşur. Bizimki naçizane destektir, tabii ki kendisine ve bütün Türk sporculara başarılar diliyorum.

Not: Xu Xin'i yendiği zaman Ma Long ile de gurur duyuyorum sağ eliyle shakehand oynadığı için. Umarım ırkçılığa girmiyordur. NO TO RACISM..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oradaki 'Türk olarak' kısmını kendim için yazdım. Nitekim onun kökeni de Türk, kendisi de kabul ediyor. Aksi takdirde ' İstanbul'da doğdum büyüdüm, bana ne ya ben Çorumlu değilim ' diyen gencin hikayesine dönerdi zaten. Yarın Türkiye milli takımında oynamayı seçerse -ki 21 yaşına kadar seçebilir bildiğim kadarıyla- , ' Yok kardeşim sen git, Türk değilsin sen. Biz senin yerine Mahmut Chen buluruz bir tane.' mi diyeceğiz ? Velhasıl bu genç, beni gururlandırmaya yetecek kadar Türk.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Adı Can Akkuzu ise Türk'tür. Can Chatrier olsaydı Fransız olurdu. Can İvanov olsa Rus olurdu. Can Zozani olsaydı Kürt olurdu. Fransız vatandaşı olması bir şeyi değiştirmez. Mesut Özil Almanya adına oynuyor diye Alman mı oluyor? Senden benden Türk adam..Soy-kütük ilişkisine girersek işin içinden çıkamayız. Çocuk orada doğmuş, orada büyümüş, seçme şansı var mıydı? Hayır. Tıpkı bu topraklarda yaşayan milyonlarca insan gibi. Değil mi sevgili Umur? Sen bu topraklarda yaşıyorsun diye Türk'üm diyebiliyor musun? E o zaman kusura bakma da kiminle övünüp kiminle gurur duyacağına insanlar kendileri karar versin. Belki Türk diye başarılarıyla gurur duyulan insanlardan daha Türk'tür Can Akkuzu? Kim bilebilir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Beni tamamen yanlis anladiniz. Ben adamin irk i ile ilgili tek kelime yazmadim farkindaysaniz. Yanliz ovunulecek birilerini aramaktansa ovunulecek basarilara imza atan sporcular yetistirmek, yetistirilmesine yardimci olmak (maddi bile olabilir) yerimizde oturup milleti alkislamaktan hic suphesiz daha iyi sonuclar verecektir. Illa cok kaliteli sporcu olmasina gerek yok. Bos zamanlarimizda calisan bir antrenore yardimci olmak daha hakli bir ovunc kaynagi olacaktir. En azindan okullar arasi bir macta bile kazanmasini gormek gercekten yerimizde oturup fan i, timo yu, can i alkismaktan daha fazla bir ego tatmini saglayacaktir. Birseyleri basarabildigimizi gormek mutlu ediyor insani. Yoksa tabiki isteyen istedigiyle ovunebilir. Ben kimseyi kirmak icin uzmek icin birsey yazmiyorum

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

uzerinde 1 gram emegimizin olmadıgı sporcuların basarıları beni gururlandırmıyor acıkcası. almanyada yasayan 1 milyon Turkten nasıl oluyorda birsuru dunya capında futbolcu cıkıyorda 80 milyonluk Turkiyeden 1 tane zorla cıkıyor ? sanırım umur arkadasımızın da dedigi benim de haz etmedigim durum budur.

kusura bakmayın ama baskasının emeginden kendime pay cıkaramam :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Emek vermek ya da pay çıkarma olayları gururlandırmasıyla farklı şeyler tabii.. Ama illa emek vermeye gireceksek ailesinden cok emek veren yoktur tahminimce Can için. Umarım kendisiyle bir daha sohbet etme şansı bulurum ve bu tahminime yeni bir değer verebilirim. Tabii ki bu seviyede oyuncuları biz ülkemizde yetiştirebilirsek harika olur (İbrahim Gündüz örneğindeki gibi), bunun aksini söyleyecek de çıkmaz sanırım.

Gelen eleştirilere de katılıyorum açıkçası gururlanmamı engellemese de. Katkılarından dolayı sayın umur, sayın sugar23, sayın cagan ve sayın Onur'a teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..