Jump to content
Masatenisi.org Forum

Top Önerisi

Recommended Posts

Masa tenisine başlayalı 1-2 ay oldu her gün aralıksız 2-3 saat oynuyoruz.Şuan belli bir seviye yaptığımı söyleyebilirim.Fakat daha önce aldığım toplar arasında artengo(çok yumuşak kalitesiz),nittaku(artengonun biraz sert hali),butterfly(kaliteli fakat bunuda kırdık,fiyatı pahalı),Remax kullandım remaxı bu toplar arasında daha iyi buldum.Hem fiyat açısından uygun tabiki sekmesi ve spini bir butterfly olmasa dahi 3 topu 20 lira değil.Şuanlık remax favori topumuz oldu.Fakat daha iyi seken,spinlenen,fiyatı uygun olan bir top markası var mıdır ?

Birde merak ettiğim bir mevzu var.

Artengo 4 topu 8 liraya almıştım.

Nittaku 3 topu 20 liraya almıştım.

Butterfly 3 topu 20 liraya almıştım.

Remax 100 topu 25 liraya aldım.Hala kullanıyorum gerçekten diğerlerine göre çok memnunum.

Fakat ne yazık ki bunlar bence açıkçası tamamen insanı kazıklıyor.Yani anlamadığım şey bir topu bu kadar pahalı yapan nedir ? Bunun hakkında bilgisi olan birisi yardımcı olabilir mi ? Ayrıca şu 6'lı butterfly antreman topları nasıl onlarda cazip geldi aslında.Çok sordum fakat yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dhs nin 1 yildiz toplari var ama turk siteleri kaldirmis nedense,o toplar cok iyi linki burda: http://www.tabletennis11.com/other_eng/tt-ball-dhs-1-6pcs-tt79313982

Yada hazersporun donic coach diye bir topu var agirlik ve sertligi iyi ama cabuk kiriliyodu 1 sene once aldigimda,yeniden aldim oynayinca dayanikliligini yazarim bunuda alabilirsin ucuz buda:

http://www.hazerspor.com/default.asp?git=9&urun=87649#.VU0mqTODPqA

20 tane alsan 15 tl.

NOT: bahsettigim toplar seluloid toplardir yeni plastik toplar degil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masa tenisine başlayalı 1-2 ay oldu her gün aralıksız 2-3 saat oynuyoruz.Şuan belli bir seviye yaptığımı söyleyebilirim.Fakat daha önce aldığım toplar arasında artengo(çok yumuşak kalitesiz),nittaku(artengonun biraz sert hali),butterfly(kaliteli fakat bunuda kırdık,fiyatı pahalı),Remax kullandım remaxı bu toplar arasında daha iyi buldum.Hem fiyat açısından uygun tabiki sekmesi ve spini bir butterfly olmasa dahi 3 topu 20 lira değil.Şuanlık remax favori topumuz oldu.Fakat daha iyi seken,spinlenen,fiyatı uygun olan bir top markası var mıdır ?

Birde merak ettiğim bir mevzu var.

Artengo 4 topu 8 liraya almıştım.

Nittaku 3 topu 20 liraya almıştım.

Butterfly 3 topu 20 liraya almıştım.

Remax 100 topu 25 liraya aldım.Hala kullanıyorum gerçekten diğerlerine göre çok memnunum.

Fakat ne yazık ki bunlar bence açıkçası tamamen insanı kazıklıyor.Yani anlamadığım şey bir topu bu kadar pahalı yapan nedir ? Bunun hakkında bilgisi olan birisi yardımcı olabilir mi ? Ayrıca şu 6'lı butterfly antreman topları nasıl onlarda cazip geldi aslında.Çok sordum fakat yardımcı olursanız sevinirim.

O artengodur, remaxtır, pioneer dır falan hepsi traş kardeşim...Topların üretimindeki malzeme kalitesi maliyeti arttırıyor.

Bir butterfly ve artengo topu yan yana koy ve sadece biraz bakıp elinle içe doğru bastır, aradaki plastiğin (ya da ne derseniz) kalınlığı bile farklı..Kağıt kadar ince toptan pinpon topu olur, masa tenisi topu olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar butterflyın 6'lı antreman -seluloid- topunu 10 liradan aldım.Birde xushaofa 6'lı antreman -plastik- aldı arkadaşım.Daha denemedik fakat xushaofa gerçekten güzel görünüyor.Bu konu altında bu oyuna yeni başlayanlara gerçekten kaliteli bir top önerisi sunumu gerçekleştireceğim.Forum çok boş ya insanlar aradıklarının bir çoğunu bulamıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

artengonun ittf onaylı 3 yıldız toplarını denedim ben ve memnun kaldım, arkadaşım da memnun kaldı. fiyatı da çok uygun. ama tek yıldız ve 2 yıldız topları işe yaramaz.

Sekme hızı iyide çok fena spinleniyo.Arkadaşta çin lastiği var.Aşırı spinleniyo,ayrıca yukarıdaki arkadaşın yorumuna katılıyorum.Gerçekten butterflyla karşılaştırın aradaki farkı bariz göreceksiniz.Arada çokta fark yok artengo 4'lü 8 lira.Butterfly 6lı antreman 10 lira.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sekme hızı iyide çok fena spinleniyo.Arkadaşta çin lastiği var.Aşırı spinleniyo,ayrıca yukarıdaki arkadaşın yorumuna katılıyorum.Gerçekten butterflyla karşılaştırın aradaki farkı bariz göreceksiniz.Arada çokta fark yok artengo 4'lü 8 lira.Butterfly 6lı antreman 10 lira.

Ucuz etin yahnisi hiç bir zaman iyi olmaz. Plastik top almayacaksan Dhs alabilirsin sertliği iyi falso oranı da makul derecede.

.Forum çok boş ya insanlar aradıklarının bir çoğunu bulamıyor.

Aradığın neyi bulamadın?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ucuz etin yahnisi hiç bir zaman iyi olmaz. Plastik top almayacaksan Dhs alabilirsin sertliği iyi falso oranı da makul derecede.

Aradığın neyi bulamadın?

:alkis::alkis::alkis::alkis::alkis:

Kesinlikle. Bu forum , dünyadaki örnekleri de dahil, masa tenisi dünyasındaki en iyi oluşumlardan biri..Bakmayı bilmek gerek biraz da, bilgi aranıyorsa :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence butterfly'ın antreman topu ile karşılaştırarak haksızlık ediyorsunuz. O kadar kötü değil bence. Sonuçta markası artengo olsa da ITTF'den onay almış bir top. Ama butterfly 3 yıldız ile karşılaştıralamaz tabi.

Çok spinlenmesi kötü bir şey mi bir de. Çoğu kişi spinli top istiyor çünkü.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence butterfly'ın antreman topu ile karşılaştırarak haksızlık ediyorsunuz. O kadar kötü değil bence. Sonuçta markası artengo olsa da ITTF'den onay almış bir top. Ama butterfly 3 yıldız ile karşılaştıralamaz tabi.

Çok spinlenmesi kötü bir şey mi bir de. Çoğu kişi spinli top istiyor çünkü.

Spinli top olmaz. Topa spini veren kişinişn kendisidir. İttf den onaylı herşey iyi demek mi şimdi. Zoran primorac hazır rakette İTTF onaylı.

Topta aranılan şey sertliği, falsolu olup olmaması ve vuruş anında hafif gelmemesi buda kullanılan malzemeyle alakalı. Bunları anlamanız için baya bir şeyler gerekli.

Sonuçta artık yeni toplara geçildi ve bu toplarla gelecek yıllarda oynanmayacak. tavsiyem sizin de artık plastik toplarla oynamanız yönünde. Artık yeni şeyler konuşmak gerek kanımca :thup:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Spinli top olmaz. Topa spini veren kişinişn kendisidir. İttf den onaylı herşey iyi demek mi şimdi. Zoran primorac hazır rakette İTTF onaylı.

Topta aranılan şey sertliği, falsolu olup olmaması ve vuruş anında hafif gelmemesi buda kullanılan malzemeyle alakalı. Bunları anlamanız için baya bir şeyler gerekli.

Sonuçta artık yeni toplara geçildi ve bu toplarla gelecek yıllarda oynanmayacak. tavsiyem sizin de artık plastik toplarla oynamanız yönünde. Artık yeni şeyler konuşmak gerek kanımca :thup:

Tamam doğru diyosunuz da fakat ITTF onayı topların alınırken sertliği, falsosu ve ağırlığı ölçülüyor ve bunların standartları belli zaten. Bu standartlara uymayanlar zaten onay alamıyor. Spinli olması olayını da fafafe arkadaşımız demişti ben ona cevap olarak yazmıştım , ben öyle bir şey gözlemlemedim zaten. Ama dediğiniz gibi şu aşamada şahsen toplar arasındaki farkı çok anlayacak kapasitede değilim fakat dediğim gibi onay almak için standartlara uyulması gerektiği için iyi olduğunu düşündüm ve bu işten anlayan bir arkadaşla da oynamıştık o da beğenmişti. 8 liraya 4 top bulunca hazine bulmuş gibi sevinmiştim o yüzden kendimi kandırıyor da olabilirim tabii ki. Siz oynayıp tecrübe ettiyseniz bu işten anlayan biri olarak iyi değil diyorsanız doğru olduğunu kabul etmek lazım sonuçta.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tamam doğru diyosunuz da fakat ITTF onayı topların alınırken sertliği, falsosu ve ağırlığı ölçülüyor ve bunların standartları belli zaten. Bu standartlara uymayanlar zaten onay alamıyor. Spinli olması olayını da fafafe arkadaşımız demişti ben ona cevap olarak yazmıştım , ben öyle bir şey gözlemlemedim zaten. Ama dediğiniz gibi şu aşamada şahsen toplar arasındaki farkı çok anlayacak kapasitede değilim fakat dediğim gibi onay almak için standartlara uyulması gerektiği için iyi olduğunu düşündüm ve bu işten anlayan bir arkadaşla da oynamıştık o da beğenmişti. 8 liraya 4 top bulunca hazine bulmuş gibi sevinmiştim o yüzden kendimi kandırıyor da olabilirim tabii ki. Siz oynayıp tecrübe ettiyseniz bu işten anlayan biri olarak iyi değil diyorsanız doğru olduğunu kabul etmek lazım sonuçta.

O zaman neden nittaku,butterfly gibi toplar pahalı? Neden herkes artenga kullanmıyorda nittaku,butterfly,dhs gibi toplar kullanıyorlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

O zaman neden nittaku,butterfly gibi toplar pahalı? Neden herkes artenga kullanmıyorda nittaku,butterfly,dhs gibi toplar kullanıyorlar

Çünkü marka algısı insanları pahalıya yöneltir her sektörde. Bir de piyasaya yeni giren bir ürünün birden bire diğer markalar gibi satmasını bekleyemezsin. Yavaş yavaş ve ucuz fiyatlarla piyasaya girmesi gerekir. Ayrıca ben artengo toplar süperdir falan demedim. Topların kalitesinden çok anlayacak seviyede değilim de dedim. Ama ıttf onayı alınırken topun ağırlığı, ölcüleri, düzgünlüğü vs. birçok özelliği ölçülüyor o yüzden antreman topları kadar kötü değil dedim. Ama önyargıyla değil de gercekten bu topları deneyerek beğenmeyen varsa saygım sonsuz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Bahsi geçen nittaku yeni nesil plastik topları kullandık, bizden midir bilmem çok dayanıksız ve çok hızlı geldi (maç topu).

Xushaofa'nın plastik toplarından aldık. antrenman ve 3 yıldız maç olarak. Oldukça dayanıklı ve falsosu çok az. Tavsiye ederim. Sesi biraz hoşumuza gitmedi. :)

Butterfly 3 yıldız plastik de denedik. Oldukça kaliteli ama antrenman için pahalı. Dayanıklılık orta.

Tibhar 3 yıldız plastik de denedik. Benim hoşuma gitmedi.

Butterfly youth 144 aldık. tanesi 1,5 TL ye geldi.

Sanki biraz zıplak gibi. Yine de antrenman için tavsiye edilen ve çok tercih edilen bir top. Dayanıklılığı iyi.

Tamamen 1,5 yıllık tecrübeyle yazdım. Faydalı olabilmişimdir inş.

Saygı ve sevgilerimle

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

Yeni satışa sunduğumuz MASTENS marka topları tavsiye ederiz. Kalite olarak bildiğiniz markalardan hiç bir eksiği yok. MASTENS toplar Butterfly, Joola, Adidas gibi markalara üretim yapan fabrikada üretilmiştir. Fiyatının diğerlerine göre ucuz olmasının tek nedeni fabrikasından direk olarak Türkiye'ye gelmesidir. Yani arada bir komisyoncunun olmamasıdır. 

MASTENS Antrenman toplarımızı mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.

www.masatenisipazar.com

mastens-top-3.jpg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 5 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..