Jump to content
Masatenisi.org Forum

2.combo Raket Tavsiyesi

Cemberk Din

Recommended Posts

Selamün Aleyküm abiler... Benim oynayış tarzım backhand ve forehandde agresif biraz topspinde var 3 sene önce palio combo raket almıştım fakat şimdi eskidi ve lastikleri sertleşti yeni raket toplayacağım bana bu konuda bilgi verebilecek olan abilerim var mı ? bütçem 450 - 500 tl

kombo raket araştırdım :

1:http://www.masatenisi.com/kombourun.aspx?id=64

2: http://www.masatenisi.com/kombourun.aspx?id=50

3: http://www.masatenisi.com/kombourun.aspx?id=18

hangisini önerirsiniz veya önerebileceğiniz bir kombine daha var mı oynayışım hız ve kontrole dayalı biraz daha... teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Etrafında lastik ve tahtalarını deneyebileceğin arkadaşların var ise denemeni tavsiye ederim. O şekilde çok daha uygun kombo yapabilirsin.

uzaktan tavsiye genel şeyler olur.

Örneğin bana göre yüksek kontrollü sert hisli bir tahta üzerine hatayı tölere edebilen yumuşak lastikler iler hem agresif hem de kontrollü oynayabilirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ani atak nedir? Kayanın içine saklanıp bir anda rakibi mi ısırıyorsunuz?

keske benim aklıma daha once gelseydi :asabi:

butun onerileriniz off, off+, siz zaten onlarla "az da olsa" hata yapıyorsanız milli takım secmelerini de dusunun bence :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ya ben buraya rencide edilmeye gelmedim az saygı gösterin büyükşehirde değilim zaten burda turnuva var 1 ay sonra kendimi geliştirmek için alıcam elimdeki raket oynayış stilime göre değil 3 senelik ama ben hızlı oynuyorum ve topspini iyi raketimin fakat topspinli oynamıyorum eskiden bilinçsiz bi şekilde almıştım şimdi sizden yardım istedim çok birşey istemedim heralde başka insanları rencide edin neyse hepinize teşekkür ederim abiler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ya ben buraya rencide edilmeye gelmedim az saygı gösterin büyükşehirde değilim zaten burda turnuva var 1 ay sonra kendimi geliştirmek için alıcam elimdeki raket oynayış stilime göre değil 3 senelik ama ben hızlı oynuyorum ve topspini iyi raketimin fakat topspinli oynamıyorum eskiden bilinçsiz bi şekilde almıştım şimdi sizden yardım istedim çok birşey istemedim heralde başka insanları rencide edin neyse hepinize teşekkür ederim abiler

Şimdi tavsiye istiyorsun ve yazdık ta ilk yazdığın kombo tam sana göre dedik hala sorup duruyorsun. agresif istersen agresif oynar kesmek istersen de ondan alası yoktur al ve eskitene kadar parala sonra başkasını alırsın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sen en mantıklısı çok hızlı olmayan yüksek kontrollü bir tahta ile. Spin açısı yüksek yumuşak birer lastik al. Yine agresif oyna.

Lastiğin ve tahtanın hızının masaya yakın iken topun gidiş hızına olan katkısı kontrol deki kaybının yanında devede kulak kalır.

Karşına iyi atak yapan bir oyuncu çıkarsa hiç değilse ekmeğine yağ sürmezsin.

Ayrıca antrenman yapmaya başladığın zaman tekniğin daha doğru gelişir. Başka iyi tarafı da çok yüksek bütçeler harcamana gerek kalmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abicim adamsın sana çok teşekkür ediyorum peki bu saydığım raketlerden hangi kombinasyonu alıyım karbon tahtalı raket fazla pahalı onun gereksiz olduğunu düşünüyorum çünkü çok profesyonel değilim bir abi 2.kombinasyonu önerdi oynayış stilimede tam oturuyor gibi bu yaza sıksık antrenman yapıcam bu raketle geliştikten sonra şu gözlerimin problemini çözdükten sonra karbon tahtalıya geçiş yaparım 2. komboyu alıyorum o zaman ? çok teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Daha çok kontrole dayalı oynuyorum abi yerden kesiyorum topları

Demek ki çok agresif oynamiyorsun all bir oyuncusun bizler gibi. Soft avrupa lastiklerinden ve off- all+ bir tahtadan olusan kombinasyon ile oyun stilin daha cok gelisir diye dusunuyorum. marka model senin tercihin olsun sunu al bunu al demek oyununu gormeden yorum yapmak ne derece dogru olur ki, degil mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

benim anladığım bu 3 seçenek de sana hızlı gelir

andro blax [all] üzerine joola mambo 2mm

al sana agresif hesaplı kontrollü kombinasyon

ben bu işi öğrenicem bişey bilmiyorum nasıl başlıyım dersen de bir antrenör bul çalışmaya başla o sana söyler ne ile oynaman gerektiğini

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İşine karışmış gibi olmayayım ama forumun satılık ekipman kısmında istediğin gibi lastikler gördüm. Lastikler hem sıfır hem de fiyatı piyasadan 10-20 tl daha uygun.

Tahta sana göre fazla hızlı ama. Daha kontrollü bir tahta ile onları alabilirsin.

Yapıştırma için forumdan sana yardımcı olacak birileri bulunur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..