Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ikinci Combom Için Tavsiyeleriniz?

Recommended Posts

arkadaşlar kendime yeni bir combo yapmaya karar verdim tahtam yinhe t11 carbon olacak lastikler hakkında 3 lastikten birini biliyorum diğer ikisini bilmiyorum ilk lastik yinhe moon pro ikinci lastik yinhe saturn pro üçüncü lastik xiom vega chin bu üçünden birini elemem lazım görüşlerinizi bekliyorum.

Not:moon pro tuningli olduğu için topu çok güzel fırlatıyor. saturn ve vega nasıl onuda belirtirmisiniz

hangisi daha uyumlu olur.

moon + saturn mü

moon+vega mı

saturn + vega mı

saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Satürn Pro, Moon Pro ya benziyor. Biraz daha hızlı ve hemen hemen yapışkansız sayılır.

Bende Moon Pro ve Satürn Pro kombo su vardı. Ama tahta All bir tahta idi T11 ile biraz hızlı olur.

Her iki lastik te sert süngerli ve oldukça iyi spin üretiyorlar fakat spinleri geniş hareketlerle fırçalayarak yapmanız lazım. Çin tarzı oyunu seviyorsanız uygun olabilir.

Vega China ile oynamadım ama tarz olarak çin lastiklerine benzediği söyleniyor. Avrupa Çin melezi. Bu açıdan Satürn Pro ya daha çok benziyordur.

Bu tarz lastikler ile oynamak için masaya yakın oyun tarzınız olmalı, oldukça hızlı ve agresif bir oyun oynamanız lazım. Ancak o şekilde iyi verim alırsınız.

Temel tekniklerinizde eksikleriniz var ise ve oyununuzu geliştirme aşamasında iseniz hedeflediğiniz oyun tarzına uygun lastikler ile kendinizi geliştirmenizi tavsiye ederim.

Her zaman fazla hızlı olmayan bir tahta üzerinde yumuşak ve kontrollü lastikler kullanmanız tekniğinizi geliştirmeniz açısından çok daha sağlıklı olur.

internetten Jan-Ove Waldner videolarını seyredip bu lastik ve tahta kombosu ile oynamayı düşünmeyin. daha çok ma long videolarına bakıp o tarzı benimsemeniz lazım. Tabi gözünüz keserse. Ben seyrederken bile kolum bacaklarım ağrıyor :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşım yanlış saymadıysam bu aynı içerikte açtığın 3. konu. Ekipmana çok takılma. Çünkü kim ne derse, hangi lastiği tavsiye ederse verim alamayacak ve tavsiye edeni tü kaka ilan edeceksin, birşeyden anlamıyor diyeceksin. Önce objektif bir biçimde elini vicdanına koyup seviyeni tespit et kendinden daha iyi bir partner bul ve sürekli çalış. Böyle diyorum çünkü önceki konularını da biliyorum yanlış anlama. Manisanın hangi ilcesindensin bilmiyorum ama ben de Kula'da büyüdüm ve masa tenisine pek meraklı ve spor olarak bakan insanlar yoktu. Kendine iyi bir hoca ya da partner bulup gelişmeni diliyorum. Ekipman işinin sonu yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..