Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kesme Atılan Topu Karşılayan En Iyi Lastik Hangisi

Recommended Posts

selamün aleyküm arkadaşlar ben solak birisi olarak haliyle sağım zayıf sağ tarafıma sert kesme atılan toplar hep dışarıya gidiyor. ben lastik almaya karar verdim xiom vega v ,xiom pro II gibi hızlı lastik almayı düşünüyorum. ancak bu tür gelen servisleri karşılamam da lazım yakında ilçemizde turnuva açılıyor. bunun için sizin görüşleriniz çok önemli. bu arada şimdiki kendimin acemice yaptığı ilk raketim( tahta friendship c2 all + lastik kırmızı yinhe moon pro , siyah yinhe mercury) şimdi bu gramaj olarak ağır oldu.sizlerden ricam hem hızlı hemde sağa aşırı kesme gelen servisleri karşılayacak bir lastik ,tahta yada combo öneriniz varmıdır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

aşırı kesmeyi açacak bir lastik maaaaaaaalesef ki henüz uretilmedi. siz topa yanlıs girerseniz dısarı atarsınız dogru girerseniz iceri gider olay bundan ibaret.

lastikle olan ilgisi sizin topu okuyup dogru hareketi yapmanız ile olan ilgisinden daha az. kolay anlasılır sekle sokayım :P lastiginiz ne kadar spinli ise gelen spinden de etkilenisi daha fazla olur. ama az spinli lastik ile de topu dogru okuyup dogru hareketi yapmazsanız gene dısarı gidecektir :) oturup calısmanız lazım (bir ara benimde calısmam lazım ama cok usengecim ben :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

aşırı kesmeyi açacak bir lastik maaaaaaaalesef ki henüz uretilmedi. siz topa yanlıs girerseniz dısarı atarsınız dogru girerseniz iceri gider olay bundan ibaret.

lastikle olan ilgisi sizin topu okuyup dogru hareketi yapmanız ile olan ilgisinden daha az. kolay anlasılır sekle sokayım :P lastiginiz ne kadar spinli ise gelen spinden de etkilenisi daha fazla olur. ama az spinli lastik ile de topu dogru okuyup dogru hareketi yapmazsanız gene dısarı gidecektir :) oturup calısmanız lazım (bir ara benimde calısmam lazım ama cok usengecim ben :)

Onur bey, kesilen topu en iyi karşılayan lastik Tenergydir efendim :D Yapıyorsun top spini geri dönmüyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Solak olduğunuza göre sağ tarafınıza gelen topa BackHand vuruyorsunuzdur. Moon Pro ile çok rahat açmanız lazım topu. sadece doğru açı ile önünde tutmanız yeterli. ( Gerçi Kesme gelen topu dışarı atabilmeniz için BH de spin feya flip yapmaya çalışıyor olmanız lazım )

Lastiğiniz eskimedi ise biraz teknik çalışacak partner bulup lastiğe biraz daha şans verin.

Tekniğiniz oturunca size daha uygun gelen bir lastik alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kesme atılan topu karşılayan en iyi lastik hangisidir diye sorulduğu için söylüyorum.Bu lastik herhangi bir uzun pütürdür.Ama sanırım uzun pütüre geçme düşünceniz yoktur.Uzun pütür ile kesme atılan toplara çok agresif itmeler şutlar atılır.Aşırı kesmeyi kolaylıkla açacak olan lastik kısa veya uzun pütürdür.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sevgili cemal bey uzun putur spinden az etkilenir ama yanlıs girerseniz gene agzınıza sokarlar o topu. arkadasın sorusunun cevabı teknik calısmaktır, uzun puture gecmek degil.

ortalıgı karıstırmayın... sizi gidi cakma puturcu siziiiiii.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlarlar dhs Hurricane III neo aldım ben genelde kırmızı taraf ile (bende yinhe moon pro) servis atıp siyah taraf ile (bende yinhe mercury) karşılıyordum onun için sanki yinhe mercury etkisiz geldi şimdi dhs hurricanı deneyeceğim bakalım olacakmı. bu arada solak olmayanlar bilemez sağ tarafa ters ve keskin gelen kesik servis ne kadar içten alsan dıştan alsan önce vursan sonra vursan illaki dışarıya çıkıyor çünkü adam hem sağa atıyor hem sola meyilli kesme veriyor. bilmeden konuşmamak lazım hoca ne demiş benim yanıma eşekten düşen gelsin demiş.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu arada solak olmayanlar bilemez sağ tarafa ters ve keskin gelen kesik servis ne kadar içten alsan dıştan alsan önce vursan sonra vursan illaki dışarıya çıkıyor çünkü adam hem sağa atıyor hem sola meyilli kesme veriyor. bilmeden konuşmamak lazım hoca ne demiş benim yanıma eşekten düşen gelsin demiş.

cok pis bilmeden konusurum ben al gene konusayım sana

arkadasın sorusunun cevabı teknik calısmaktır

okuyamadıgınız / karsılamayı bilmediginiz servisin bahanesi solak olmak degildir.

gene bilip bilmeden konustum, ne terbiyesiz bir insanmısım.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlarlar dhs Hurricane III neo aldım ben genelde kırmızı taraf ile (bende yinhe moon pro) servis atıp siyah taraf ile (bende yinhe mercury) karşılıyordum onun için sanki yinhe mercury etkisiz geldi şimdi dhs hurricanı deneyeceğim bakalım olacakmı. bu arada solak olmayanlar bilemez sağ tarafa ters ve keskin gelen kesik servis ne kadar içten alsan dıştan alsan önce vursan sonra vursan illaki dışarıya çıkıyor çünkü adam hem sağa atıyor hem sola meyilli kesme veriyor. bilmeden konuşmamak lazım hoca ne demiş benim yanıma eşekten düşen gelsin demiş.

Tamamda sag elini kullananlarin soluna top gelince de aynisi oluyor sag sol el kullanmak farketmez,ayrica kesmeyi fileye atsan neysede nasil disari atabiliyorsun hayret

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Burası yardıma ihtiyacı olanların yeri Diye düşünüyordum ama maaşallah yardıma ihtiyacı olanlar yardım edenlerden daha çok biliyor. Verilen tavsiyelere "evet yaptım ama olmadı" dense amenna. Madem çok biliyorsun neden soruyorsun. Bir video var bulabilirsem ekleyeceğim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

feraset045 buyurun bakın ve iyi izleyin.
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..