Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastik Eskimesi Hakkında

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

Merak ettiğim ve kendimi duruma göre yönlendireceğim bir husus var. Forumu inceledim buna benzer bir başlık göremedim. Şuanda Tenergy 05 lastik kullanıyorum. Malumunuz en pahalı lastiklerden biri kendisi oynadığım dernekteki antrenörlerin üstatların söylediğine göre benim oynama sıklığımla 6 aylık bir süreçte lastiği değişmek gerekiyormuş. Bu da yıllık 800 lira gibi bir maliyet oluyor. Bunu düşürmek adına Tenergy gibi olamasada aklımda 2 adet lastik var. Birisi Tibhar Evolution serisi, diğeri Donic Bluefire serisi. Bununla ilgili bir arkadaş fiyat/ömür olarak bakıldığında aynı hesaba gelir diye yazmış forumda. Yani Tenergyler 6 ay dayanırda. Bu diğer 2 marka 4 ay dayanır anlamını mı çıkarmalıyım burdan? Oynama sıklığım Haftanın 3 günü, günün 3 saati. Yani haftada 10 saat oynuyorum yaklaşık. 2 ayda bir ferdi lig turnuvalarına katılıyorum yani 6 aylık periyotta 3 kez olmak üzere. Dolayısıyla bu 3 lastik için bu kullanım sıklığına göre ömürleri hakkında bilgisi olanlar paylaşabilirlerse memnun olurum. İyi forumlar. Saygılar, sevgiler.

Kemal SAYGIN

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar,

Merak ettiğim ve kendimi duruma göre yönlendireceğim bir husus var. Forumu inceledim buna benzer bir başlık göremedim. Şuanda Tenergy 05 lastik kullanıyorum. Malumunuz en pahalı lastiklerden biri kendisi oynadığım dernekteki antrenörlerin üstatların söylediğine göre benim oynama sıklığımla 6 aylık bir süreçte lastiği değişmek gerekiyormuş. Bu da yıllık 800 lira gibi bir maliyet oluyor. Bunu düşürmek adına Tenergy gibi olamasada aklımda 2 adet lastik var. Birisi Tibhar Evolution serisi, diğeri Donic Bluefire serisi. Bununla ilgili bir arkadaş fiyat/ömür olarak bakıldığında aynı hesaba gelir diye yazmış forumda. Yani Tenergyler 6 ay dayanırda. Bu diğer 2 marka 4 ay dayanır anlamını mı çıkarmalıyım burdan? Oynama sıklığım Haftanın 3 günü, günün 3 saati. Yani haftada 10 saat oynuyorum yaklaşık. 2 ayda bir ferdi lig turnuvalarına katılıyorum yani 6 aylık periyotta 3 kez olmak üzere. Dolayısıyla bu 3 lastik için bu kullanım sıklığına göre ömürleri hakkında bilgisi olanlar paylaşabilirlerse memnun olurum. İyi forumlar. Saygılar, sevgiler.

Kemal SAYGIN

Lastiğin spin yapma vb. özelliklerinde sizi rahatsız edecek bir azalma olana kadar lastikleri kullanabilirsiniz. Lastiği ne zaman değiştireceğinize kendiniz karar vereceksiniz. Başkalarının söyledikleri sadece tahmin. Şimdilik oynamaya devam edin, böyle şeyleri zamanı gelince düşünür ve karar verirsiniz. iyi günler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben daha önce bluefire m2 kullanıyordum ve 3 ay sonra lastik ölü duruma geldi. Booster alıp ömrünü uzatmam konusunda tavsiye gelmişti ben de aldım fakat booster kullanma fırsatım olmadan lastiği bir arkadaşa vermiştim o yüzden bluefire'ın booster sonrası performansı hakkında yorum yapamayacağım ama farklı bir ölü lastik üzerinde booster denedim ciddi miktarda lastikte iyileşme oluyor tavsiye ederim. Şu anda Tibhar Evolution Elp kullanmaya başladım daha 15 gün civarı oldu kullanmaya başlayalı o yüzden onun hakkında detaylı bilgilendirme şu an yapamıyorum ama zaman içerisinde onunla ilgili izlenimlerimi de buradan paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kuyumcu terazisi kadar hassas bir oyununuz yoksa (kimin var?) lastiğin tutuş ve fırlatışı sizi mutsuz edene kadar oynamak mantıklı olan bence. Hatta düşündüğünüz diğer iki lastik bile oldukça pahalı veteran bir oyuncu için, yine bence.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Kemal abi. Ben antrenman veya maç içerisinde her 2-3 sayıda bir lastiklere hohlayıp avcumun içi ile veya şortumun/tişörtümün kuru bir yerine silerek temizliyorum, artık bu bende bir alışkanlık olmuş durumda. Oyun sonrasında ise benzer şekilde temizleyip raket kılıfında muhafaza ediyorum. Bu şekilde kullanım ile lastiklerin ömrü gerçekten çok uzuyor. Bir yıl kullanıp ta yüzeyi halen tertemiz olan lastiklerim oldu. Sen bakma 6 ay ömür biçilmesine, bence kullanım şekline göre bu süre çok uzayabilir. Selamlar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 5 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..