Jump to content
Masatenisi.org Forum

Pinpon Ve Masa Tenisinin Farki Nedir

Furblood Efe GG

Recommended Posts

Pinpon oynarken "ping..pong..ping..pong" şeklinde sesler çıkar masadan, raketlerden ve toptan. Dolayısıyla bu oyuna pinpon oyunu, toplarına da pinpon topu denmiştir. Haliyle oynayanlara da pinponcu denir. Herkes pinpon oynayabilir. Masatenisi ise uzun öğrenme ve geliştirme antrenmanları isteyen zor bir spordur. Yetenek ve melekelerin uzun çabalardan sonra elde edilebildiği konsantrasyon ve reflekslerin üst düzeyde olduğu bir spordur. Masatenisinde ekipman olarak giyim, ayakkabı, tahta, lastik, yapıştırıcı, top, masa, geniş ve yüksek bir kapalı alan, uygun zemin, ışıklandırma gibi özel olarak tasarlanan profesyonel malzemeler ve ortam gereklidir. Haa, masatenisi oynarken çıkan sesler "çıtaak, çıtook, dürp, dürp, takada tukada, çakada, çukada, çoo, yoo, çaat, çoot" gibidir. :shock:

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masa tenisinde topun dönüş hızı olayı renklendiren. Oyuncuda spin olgusunun ne derece sindirilmiş olduğu farkı ortaya çıkarıyor. Top oyunda ne kadar fıldır dönerse seviye de o kadar yukarı tırmanıyor. Pinponcunun topu saniyede 5 tur atıyorsa, seninki 50, amatör abilerin 500, lig oyuncusunun 1000, dünya sıralamasındakinin 5000, çinli şampiyonun 10000, benim de 1000000 gibi.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masa tenisinde topun dönüş hızı olayı renklendiren. Oyuncuda spin olgusunun ne derece sindirilmiş olduğu farkı ortaya çıkarıyor. Top oyunda ne kadar fıldır dönerse seviye de o kadar yukarı tırmanıyor. Pinponcunun topu saniyede 5 tur atıyorsa, seninki 50, amatör abilerin 500, lig oyuncusunun 1000, dünya sıralamasındakinin 5000, çinli şampiyonun 10000, benim de 1000000 gibi.

Ülen bu ne...1 melyon devir..Bravo Ongun abey...

Tanıdık bir motorcu arkadaşa sordum bende bu milyonluk devirlere çıkabilir miyim diye ...Kaşları istemsiz olarak kalktı..... gözleri gözlük camına yapıştı..........senin motor kaldırmaz aga ..contayı yakarsın dedi....

Bu arada konu neydi ki..???

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tanıdık bir motorcu arkadaşa sordum bende bu milyonluk devirlere çıkabilir miyim diye ...Kaşları istemsiz olarak kalktı..... gözleri gözlük camına yapıştı..........senin motor kaldırmaz aga ..contayı yakarsın dedi....

Conta, segman, piston, yatak yanacak, motor beni yak herşeyi yak diye böğürecek, nihayetinde sele bile yanacak ki milyon devir olsun. Kolay değil abi. Benim toplar bi milyon, isteyen ölçsün, eüee...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Conta, segman, piston, yatak yanacak, motor beni yak herşeyi yak diye böğürecek, nihayetinde sele bile yanacak ki milyon devir olsun. Kolay değil abi. Benim toplar bi milyon, isteyen ölçsün, eüee...

Sayın Hocam ......Affınıza sığınarak sallıyorum.....(yanlış anlaşılmasın raketi sallama anlamında).bu devirlere daha yaklaşamadım da...

Kafamın takıldığı nokta...??? Sizin bu gıvırcık pütür ile selülit dop bu devirlerde topunuzuuuunnnnnnn....... üzerinde bulunan fabrikanın basmış olduğu markayı silmez mi...??? Bir açıklama lütfen...

Fazla yazmıyayım da forumun reisleri beni ham yapmasın.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Hocam ......Affınıza sığınarak sallıyorum.....(yanlış anlaşılmasın raketi sallama anlamında).bu devirlere daha yaklaşamadım da...

Kafamın takıldığı nokta...??? Sizin bu gıvırcık pütür ile selülit dop bu devirlerde topunuzuuuunnnnnnn....... üzerinde bulunan fabrikanın basmış olduğu markayı silmez mi...??? Bir açıklama lütfen...

Fazla yazmıyayım da forumun reisleri beni ham yapmasın.....

Ama hep aynı sorular... Bunları köpekbalığıynan bile anlattık!!

Bizim için pinpondu masalı tenisdi pek farketmez artık sayın hocam yine de cevaplayalım.

Bi kere sallamak balıkçılığın olduğu kadar pinponculuğun da temelidir, olmazsa olmazıdır, küçümsemek, hor görmek olmaz.

O devirlerde dönen topun yazısı okunsa noolur silinse noolur? Gözümüz topu görüyo da iş yazısına mı kaldı? Hayır, markasız top gelse vurmıycaz mı anlamıyorum ki? Nerden geliyo bu marka bağımlılığı? Top ya bu top!! Vuracan gidecek. Sakinim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 10 months later...

Hocam Sizde yüksek bir potansiyel sezdim. Bir kitap yazın ilk önce ben okurum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 year later...

Güzel ve benim de bir türlü anlayamadığım bir konu. Katkıda bulunanların eline sağlık. Ama hala tam anlamıyla anlayabilmiş değilim. Aynı masa ve aynı raketlerle hem masa tenisi hem de pinpon oynamak mümkün müdür? Mesela pinpon turnuvası var mıdır ve bu turnuvalara masa tenisciler katılamaz mı? Katıldıkları durumda ne yapmaları yasaktır örneğin spin çekemezler mi? Kafamda deli sorular:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..