Jump to content
Masatenisi.org Forum

Dünya Starları Çin'e Karşı

Recommended Posts

12 Eylül 2006'da Malezya / Kuala Lumpur'da Çin milli takımı, Dünya masa tenisi yıldızları olimpik takımı ile karşı karşıya gelecek. Bu olimpik takım kimlerden mi oluşuyor ? Alman yıldız Timo Boll, hayranı olduğum Vladimir Samsonov ve Asyalı Samsonov olarak bilinen Güney Koreli OH Sang Eun. Çin milli takımını da Wang Liqin, Ma Lin ve Chen Qi temsil edecek.

Naçizane fikrimi sorarsanız Çin alır derim, hangisini destekliyorsun diye sorarsanız diğerini derim. Çünkü orada Samsonov var :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çekişmeli olup olmayacağından kesin olarak emin değilim ama zevkli olacağı kesin karşılaşmaların. Bana göre de Çin alır, ama umarım karma takım beni haksız çıkarır.

Dip not olarak Oh Sang Eun'un oyununu beğenmiyorum nedense. Biraz ağır çekim oynuyor bana kalırsa. Dünya sıralamasındaki yeri de şaşırtıyor beni bu açıdan. Ama demek ki benim bir oyuncunun oyununu beğenmemem, onun ilk 10'da yer almasına engel değil :huh:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

dünya sıralamasına baktığınızda bu karmada en güçlü çin ekibi duruyor.bunun yanında birde timo boll var ...onun maçları çekişmeli olacaktır.çin hakimiyetinde ki bir masa tenisi organizasyonunda güçsüz takımın taraftar toplaması garip değil.bende timo boll taraftarıyım:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oh Seng Eun 'un çinlilere karşı pek fazla şansı yok diye düşünüyorum.Kreanga daha iyi olurdu.Wang Hao nun olmaması Timo BOLL için büyük bir şans Zira Timo nun belalısı diyebiliriz Hao için.Timo iyi konsantre olursa Wang ve Ma yı yenebilir bence.Samsonov Chen Qi yi geçmek zorunda.Oh Seng Eun 'nun sürpriz yapıp maç kazanacağını sanmıyorum.Takım olarak Çin favori görünüyor.Ama dünya karmasının ezilmeyeceğide kesin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Walla son hatırladığım Samsonov Chen Qi yi yenmişti ama bu kez nolur bilemiyorum tabii :gulumse: Yalnız Chen Qi de zıpkın gibi walla, Kong Linghui ile bir maçını izledim de (son 1 yıl içinde oynanan maçlardan) yaw evire çevire 4-0 bir yenişi var Kong Linghui'yi, "Kong da bir zamanlar şampiyon muymuş ?" diye sorarsınız yani. Ben inanıyorum, Chen Qi geleceğin 1 numarası olacak.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar wang ligin gibi adam varken çinin sırtı yere gelmez.Timo boll hayranlarına konuşayım boll'un pabucu da dama atılcak yakında.Alexij smirnov'u izleyen var mı?izlemediyseniz mutlaka izleyin.timo boll'u 4-1,samsanov'u 4-3 yeniyor.masaya cok hakim bir oyuncu gerçekten........

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar herkese merhabalar ...bence bu maclar super olacak cok heyecan verici olaacak ...

macların televizyonda yayınlanıp yayınlanmayacağı hususuna gelirsek yine boyle bir dunya karması macını internetten indirdim bu indirdiğim goruntulerde cctv5 cctv4 yazıyordu bunlarda cin kanalları heralde sandığım kadarıyla ...bu kanallar uydudan cekiyor ... .... bu kanalların birisinde verilme ihtimali yüksek ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Beklenen gün geldi, beklenen maçlar yapıldı.

Çok çekişmeli maçlar oldu. Ancak dünya karması Çin karşısında duramadı. Oyun olarak ezilmedi, ama genel skor olarak ezildi mi ? Eh biraz öyle oldu galiba <_<

Timo Boll - Chen Qi : 2 - 3

OH Sang Eun - Wang Liqin : 2 - 3

Boll-Samsonov - Liqin-Ma : 0 - 3

Ancak ilginç bir durum var, bu mesajı yazdığım şu sıralarda maçlar devam ediyor. Şu anda Samsonov Chen Qi ile oynuyor. Hayır yani yense nolacak ki onu anlamadım :gulumse: Bu maçtan sonra da OH Sang Eun ve MA Lin karşılaşacak. Yenseler bile durum 2-3 olacak. Aslında 3x3 (5 alan) maçlar olsaydı daha iyi olmaz mıydı ? Ya da 3 tane tekli sonra bir çift maçı sonra 3 tekli daha (sistemlerin adını unuttum) (4 alan) yapılabilirdi. koskoca maç için böyle bir maç sistemi çok saçma geldi bana. Beş dk.da Beşiktaş gibi oldu bu :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Timo Boll - Chen Qi : 2 - 3

OH Sang Eun - Wang Liqin : 2 - 3

Boll-Samsonov - Liqin-Ma : 0 - 3

V.Samsonov - Chen Qi : 3 - 1

OH Sang Eun - Ma Lin : 2 - 3

Sonuç:

Dünya starları 1 - 4 Çin

Bu da neyi gösteriyor ? Çin'in masa tenisine daha fazla önem verdiğini (benim fikrim)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tek galibiyeti Samsanov almış demek. Ben Timo Boll'un da Chen Qi'yi yenmesini beklerdim aslında ama, sanırım Chen Qi o maça çok daha konsantre olarak çıkmıştır. Bu arada maçları izleyebilen oldu mu aramızda ya da daha güzeli tabi kaydedebilen.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

o maçın fotolarını buldum da timo boll'un gözleri uykusuz ve yorgun olduğunu söylüyordu acaba maç günü falan mı gittiler malezyaya?

Ya şimdi doğudan batıya ya da batıdan doğuya doğru uzun mesafeli uçak yolculuğu yapıldığında iki nokta arasındaki saat farkından ve bu mesafenin kısa sürede alınmış olmasından doğan bir adaptasyon problemi ya da hastalık durumu olabiliyormuş. Bu müsabaka sırasında da "böyle bir hastalık (jet-lag diyorlar) olmaz umarım" falan gibi bir şeyler dediğini yazıyordu (ITTF.com da) karma takım kaptanı Richard Prause'un. Aslında 1 hafta önceden gitmeli ve orada hazırlanmalıydılar bence. Bir de 5 maç çok az ya, niye böyle bir sistem kullandılar ki ? Çok saçma geliyor bana. Bizim süperligimizde kullanılan sistem (3x3 = 9 maç) kullanılsa süper olurdu. Herkes herkesle oynamış olurdu, biz de görmüş olurduk.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..