Jump to content
Masatenisi.org Forum

Schlager Carbon Için Lastik önerileri

Omer

Recommended Posts

Selam !

Senin oyun stilini bilmiyorum ama; bu lastiklerden birkaçını kullandım ve hepsinin de kontrolü yüksekti senin tahtan hızlı olduğu için sanırım bu lastiklerle daha kontrollü olabilirsin.

Butterfly Sriver FX ,Stiga Carbo MC ,Tibhar Torpedo Soft, Yasaka Mark V GPS,

Yasaka Mark V 30, Donic Coppa Tenero.

Bunların max olmayanlarından birini seçebilirsin...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hımmm.Schlager Carbon'a Sriver L gider kanısındayım.Fx biraz kötü oldu sanki.2.0'ın altıntaki kalınlığı düşünme fakat max da düşünme :S İdeal kalınlık 1.9 veya 2.1'dir.Yeni nesil teknlojileri deneme klasik lastik kullan :S

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Topspinfanatigi
Hımmm.Schlager Carbon'a Sriver L gider kanısındayım.Fx biraz kötü oldu sanki.2.0'ın altıntaki kalınlığı düşünme fakat max da düşünme :S İdeal kalınlık 1.9 veya 2.1'dir.Yeni nesil teknlojileri deneme klasik lastik kullan :S

Aynen katiliyorum,

akradaslardan cogu bu tahtada ile samba ile oynuyor. Sadece Mark V 30 hic tavsiye etmem (benim görüsüm).

Teknigin cok ilerlemisse bir de Bryce (1.8mm) denemekte fayda var :B: .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu taht aiçin hangi lastikleri önerirsiniz, tahta çok hızlı yanlız kontro etmekte zorlanıyorum...

Eğer amatör oyuncuysanız bu tahtayı daha kontrollü bir tahtayla değiştirmenizi tavsiye ederim. Çünkü kolunuzdaki top hissini yakalayamadığınız zaman kendinizi geliştirmeniz çok zor olacaktır. Bunu karbonsuz tahtaların fiyatının daha düşük olduğunu bildiğimden yazdım. Eğer elinizde bir çift lastik varsa tekrar lastiğe para vermek yerine daha ucuza lamedebileceğiniz tahta alımına yönelin. Bence OFF- tarzı bir tahta hızınızı keser kontrolünüzüde arttırır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tabi sen butterfly'in en hızlı tahtasını almışsın.Bence forhande sriver FX backhande de markV GPS tak.

bence sen forente fx ve bekente tıbhar rapıd soft takk cok ıı ve kontrollu olur senın ıcın

Size 1 yorum yazmak istiyorum.

@saraç&@h.ibo :protesto:

'forente' diyeceğine fh'e,ön tarafa veya forehandde diyebilirdin.(ilk okuyuşta bazı üyeler anlyamayabilir,üyeleri 2 defa düşündürmemek lazım.)

Bu arada fx demişsin ama benim aklıma 3 tane şey geldi

1-Sriver Fx

2-Bryce Fx

3-Sriver G2 Fx

~~~~~~~~~~

Ben de sizin gibi düşünmüştüm sizin gibi alırken ama böyle tahtalara yumuşak lastikler takınca biraz garip oluyor.Off+ sınıfında bir tahta alıyorsun ve yumuşak,yavaş,kontrollü bir lastikle oynuyorsun.Açıkçası profesyonel çözümler için Fx ve Soft versiyonları denemeyin.

Sriver L kalitesini kanıtlamış bir lastik.Eğer Allround bir tahta kullansaydın Sriver Fx 1.9 önerirdim.

Yani Allround tahtalara Sriver Fx, Carbon tahtalara Sriver L versiyonu gider.

Topspinfanatigi de açıklamış zaten.Samba'yla Gergely kullanıcağına TBS ile Bryce kullan :thup:

Neden Sriver Fx?Klasmanda yer alan oyuncular Sriver L kullanıyorlar.Onlar sürekli zamklayarak lastiğin süngerini biraz yumuşatıyorlar.Daha amatörler ise Sriver Fx kullanıyor.Çünkü onların hergün antremandan önce her iki tarafa da 4-5 kat zamk sürmeleri maddi olarak imkansız(demeyelim de zor).Bu yüzden Sriver Fx kullanılıyor(edit:bu sizi yanıltmasın çünkü sriver fx zamklandığında perfonmansı 2'ye katlanan bir lastik)

Benim tercihim Sriver L 1.9...

Bu arada hangi lastiği kullanıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Topspinfanatigi
Bu forum olayı süper ya, hepinize çok teşekkürler arkadaşlar... Yanlız ben pek ileri seviye sayılmam o yüzden daha kontrollü bir lastik düşünüyorum. Sizce maze off nasıl? Bi de 85 gr. olmasını istiyorum Schlager carbon çok ağır geldi...

maze off piyasadaki en cok satilan tahtalardan biri. Hem hizli hem kontrollü. boll forte ile ayni temel sadece daha yavas.

tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Peki maze off için hangi lastikleri önerirsiniz. Backhand karşılamaya ve spine yönelik, forehand de bitirici vuruşlar için kullanıyorum. Ama iki lastiğinde uçlarda olmasını istemiyorum, yani herşeyi yapabilecek kontrollü lastikler olursa iyi olur, tabi tahtaya uyumlu olması şartıyla...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet maze off gerçekten çok kaliteli bir tahta.Onun dışında Timo Boll Spirit var benzer bir tahta.Maze Off'a 1.9 Bryce gider ama sen pek ileri seviye olmadığını yazmışsın.Onun için denemeden alma.Sriver L'yi bütün tahtalar üzerinde düşünebilirsin.Önlü arkalı Sriver L olabilir...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Topspinfanatigi
Evet maze off gerçekten çok kaliteli bir tahta.Onun dışında Timo Boll Spirit var benzer bir tahta.Maze Off'a 1.9 Bryce gider ama sen pek ileri seviye olmadığını yazmışsın.Onun için denemeden alma.Sriver L'yi bütün tahtalar üzerinde düşünebilirsin.Önlü arkalı Sriver L olabilir...

Ben sahsen hep iki tarafada ayni lastikler kullanilmasindan yana degilim. bir taraf biraz daha kontrollü olursa daima igidir.

Sana mesela Forhand (hepsi (1.9mm - 2.1mm):

Buterfly Sriver L, Yasaka Mark V, Donic Coppa, Donic Vario, Donic J.O.Waldner, Nittaku Hammond, Stiga Carbo, Stiga Magna, Tibhar Rapid, Tibhar Speedy Spin

Backhand mesela (hepsi 1.7mm - 1.8mm):

Buterfly Sriver FX, Yasaka Mark V GPS, Donic Coppa Tenero, Donic Vario Soft, Tibhar Rapid Soft, Tibhar Vari Spin

Illa yeni lastiklerden kullanmak istersen:

Forhand (1.9mm - 2.1mm):

Donic F2, Joola Green Power, Donic Coppa Jo, Andro Plasma 430, Butterfly Bryce

Backhand (hepsi 1.7mm - 1.8mm):

Donic F3, Andro Plasma 380

Daha uyan lastikler var ama hem hepsini denemedim, hem de bunlar sana yeter tahmini :B:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bilmiyorum ama Dünya Klasmanındaki Off oyuncuların çoğu iki tarafı da aynı lastik seçiyor(bkz...)

Vario Soft'la 1 antreman oynadım; pek hoşuma gitmedi açıkçası...

Eğer "Ben Yumuşak Lastik istiyorum" dersen tek tercihin Rapid Soft 2.0 olmalıdır...

Fh'de Bryce 1.9(daha incesi varsa 1.7 veya 1.8 daha kontrollü olur).Fakat denemeden alma :S

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Topspinfanatigi
Bilmiyorum ama Dünya Klasmanındaki Off oyuncuların çoğu iki tarafı da aynı lastik seçiyor(bkz...)...

Bazen ögle gözüküyor. Cogu ayni lastikleri kullaniyor ama 100 lastiklerden (misal) 5ini Forehand seciyor 5ini Backhanda seciyor (Waldner). Veye Dünya Sampiyonasinda Personn yaptigi gibi Bryce oynuyor ama Donic diyor :pirpir: .

Ama bizim arkadas daha henüz professionell degil onun icin bir tarafi daha kontrollü olsa, zarari olmaz sanirim.

Sevgiler

P.S.

Flash haber :wee: : Avrupa Sampiyonlugun Alman Kiz Milli Takimin Oyuncusu bu sezon bizim takimimiza transfer oldu. Kendisi su an almanyada 4.Sirada yer aliyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 1 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..