Jump to content
Masatenisi.org Forum

Buda Benim Masa Tenisi Robotum

delta3x

Recommended Posts

Çalışmanız için tebrik ederim :thup: Tek bir şekilde mi atıyor şimdilik?

top atma zamanını ve spin-hızını ayarlayabiliyorsunuz..yukarı aşagı istediğiniz yüksekliğe manuel ayarlanıyor...sağ sol için elimdeki motor kontrol devresi yandığı için şuan için bağlayamadım...

meraklı birazda becerikli arkadaşlar için yapması çok basit bir sistem..sorularınız olursa burdan yardımcı olabilirim..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba, tebrikler. Güzel bir sistem olmuş. Biz de harddiskten yapmaya çalışmıştık, ama ikinci bir sorunsuz çalışan harddisk ayarlayamadık. Top atan motor olarak ne kullandınız. Özelliklerini yazabilirseniz sevinirim.

24 v dc motor kullandım...dc motorlarda devir ayarlamak daha kolay.motorun ucuna yuvarlak sünger kesip yerleştirdim....harddiskte olur ama topu sabit hızla atarsınız ve motoru genelde 12 v olduğu için gerekli spini veremezsiniz diye tahmin ediyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Facebook'ta robot yapan bir arkadaşa (https://www.facebook.com/video.php?v=779071015484281) yazdığım mesajlar aşağıda, umarım size de fikir verir.

Merhaba. Elinize sağlık çok güzel olmuş. Ben de benzer bir çalışmayı birkaç yıl önce yapmaya çalışmıştım ancak atölye, alet, edavat eksikliği yüzünden yarım bıraktım. Benimkisi otomatik geri yüklemeli olacaktı. Otomatik yükleme kısmını yapmış top atan kafada takılmıştım. Aşağıdaki linkten çalışmamı izleyebilirsiniz. Otomatik yükleme için size fikir verecektir. http://youtu.be/x2ZJTqNZXrM

Bir ara internette bayağı bir araştırma yapmıştım. Bu linktekiler çok güzel. Size fikir vermesi açısından paylaşıyorum. http://www.youtube.com/user/suzu1243/videos

Buna da bir göz atabilirsiniz. http://www.youtube.com/user/joebulatao/videos

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

24 v dc motor kullandım...dc motorlarda devir ayarlamak daha kolay.motorun ucuna yuvarlak sünger kesip yerleştirdim....harddiskte olur ama topu sabit hızla atarsınız ve motoru genelde 12 v olduğu için gerekli spini veremezsiniz diye tahmin ediyorum...

Evet harddiskli sistemde sabit hızla atılabiliyor. İki harddiskin dönüş hızı farklı olursa spinli top elde edilebilir.

24 V DC motorun devri kaç rpm acaba öğrenebilir miyim? Bir de adaptörün ekstra bir özellliği olmalı mı. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet harddiskli sistemde sabit hızla atılabiliyor. İki harddiskin dönüş hızı farklı olursa spinli top elde edilebilir.

24 V DC motorun devri kaç rpm acaba öğrenebilir miyim? Bir de adaptörün ekstra bir özellliği olmalı mı. Teşekkürler.

devri 1400 diye hatırlıyorum,...hp yazıcıdan söktüm ...diğer motor dişliye bağlı olduğu için rpm önemli değil

adaptörler ayarlı olmak zorunda

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

elektronik bilgim hiç yok 1040 robopong um var. onun top aktarma ünitesi yok. sevgili enduronun yaptığı çalışma çok güzel ama anlayamadım basit yoldan anlatabilirmisiniz. şimdiden teşekkür. ederim...

ürünü inceledim,çok güzel bir ürün...orjinalinde top aktarma ünütesi var...sizinkinin neresi eksik veya çalışmıyorsa detaylı foto gönderirseniz yardımcı olmaya çalışırım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Topu atan süngerin çapı nedir? Bana çapı 7 cm olan sünger lazım. Bu konuda bilgileri paylaşırsanız sevinirim.

uygun çapta bir bardak bulup süngerin üstüne bastırın sonra maket bıçağıyla veya jilet ile kesebilirsiniz..ben öyle yaptım.işin püf noktası düzgün kesmek için çok güçlü bastırmanız gerekli.bu konuda bir kişi daha size yardım etmesi gerekebilir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..