Jump to content
Masatenisi.org Forum

Recommended Posts

Merhabalar.

Forumda buna benzer bir konu bulmuştum ancak bir de ben sormak istedim.

Servis konusunda arkadaşla internetten izledigimiz kadarıyla az çok birşeyler denedik ancak istediğimiz sonucu vermedi. Onerebileceginiz etkili ve kolay bir servis var mı, etkili bir serviste nelere dikkat etmeliyiz? Yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Servisi etkili yapan unsurlar nelerdir?

Çok spinli olması mı, çok hızlı olması mı, artistik figür mü...?

Bence topa yaptığın hareketi rakibine yanlış yorumlatabiliyorsan, rakibin senin topa verdiğin spini, falsoyu her neyse yanlış okuyorsa senin servisin etkilidir. Topu ya dışarı atar, ya fileye takar yada yüksek gönderir sana atak imkanı doğar.

Yoksa sen topu ne kadar doldurursan doldur, ne kadar hızlı gönderirsen gönder, o servise atak yapacak bir oyuncu mutlaka olacaktır.

Bu mantıkla en basit görünen servis bile etkili olabilir. Göstere göstere basit bir kesik servis atarsın, ama topu minicik bir bilek hareketiyle gözsterdiğinden daha az kesersin, al sana etkili servis.

Videolar sana fikir verir sadece. Hayalgücü + yumuşak bir bilek + çok tekrar (Binlerce) = Etkili servis

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Par gerell ve waldner ın servislerini inceleyebilirsin. Etkili servisin bence en önemli iki unsuru topun yön değiştirmesi ve verdiğin falsoyu yanlış yorumlatman. Top saklama tabi artık yok waldner eskiden kolunun altından servis atıyordu falsosunu okumak zordu. Par gerell in schlager ile maçı var top bildiğin yön değiştiriyor schlager gibi bi adam mahvoldu o servisler nedeniyle. Bu iki adam incelenmeli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Par gerell ve waldner ın servislerini inceleyebilirsin. Etkili servisin bence en önemli iki unsuru topun yön değiştirmesi ve verdiğin falsoyu yanlış yorumlatman. Top saklama tabi artık yok waldner eskiden kolunun altından servis atıyordu falsosunu okumak zordu. Par gerell in schlager ile maçı var top bildiğin yön değiştiriyor schlager gibi bi adam mahvoldu o servisler nedeniyle. Bu iki adam incelenmeli

arkadaşın dediği maç

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Servisi etkili yapan rakibini şaşırtmasıdır. Topspin beklerken kesik gelmesi yada kesik beklerken topspin gelmesi oldukça etkili yapar servisleri. Timo boll un servisleri bu şekilde yapılmasıda çok zor değil. Biraz emek verirseniz güzel sonuçlar alabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Servisi etkili yapan unsurlar nelerdir?

Çok spinli olması mı, çok hızlı olması mı, artistik figür mü...?

Bence topa yaptığın hareketi rakibine yanlış yorumlatabiliyorsan, rakibin senin topa verdiğin spini, falsoyu her neyse yanlış okuyorsa senin servisin etkilidir. Topu ya dışarı atar, ya fileye takar yada yüksek gönderir sana atak imkanı doğar.

Yoksa sen topu ne kadar doldurursan doldur, ne kadar hızlı gönderirsen gönder, o servise atak yapacak bir oyuncu mutlaka olacaktır.

Bu mantıkla en basit görünen servis bile etkili olabilir. Göstere göstere basit bir kesik servis atarsın, ama topu minicik bir bilek hareketiyle gözsterdiğinden daha az kesersin, al sana etkili servis.

Videolar sana fikir verir sadece. Hayalgücü + yumuşak bir bilek + çok tekrar (Binlerce) = Etkili servis

Çok doğru. Servisin özü bu bence de. Rakibin beklemediği tarafa, beklemediği hız ve spinde atılan top tehlike yaratır. Bir de önemli olan attığınız serviste dönen topa sizin hazırlıklı olmanız. Rakip topu tam istediğiniz gibi karşılayabilir, ama siz dönen top için pozisyonu doğru almadıysanız iyi servisin de faydası olmaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Evde masa yok hicbirsey yok geciyorum yatagin basina koyorum önüne yastik saatlerce video izleyip birlestirip birseyler yapmaya çalışıyorum yeni bulduğum servisleri dershanede masa var keyifine gidiyoruz bes -alti tane ilginc servis yapıyorum bazen oluyor bazen olmuyor birine kilitlenmiyorum her tur farkli servis atiyorum onlar ne yaptigimi anlayana kadar iki atıştan birini tekte aliyorum rakibimi .bence olay arastirip gelistirmede maddi imkanlar hikaye gayret ettiginde oluyor ama cok hirsli olmak lazim sonra her şey oluyor bence herseyi bosver cok calis oldukce hoş şeyler ortaya cikabiliyor :D. Yazim hatalarim icin cok ozur dilerim telefondayim .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..