Jump to content
Masatenisi.org Forum

Vahh Sol Bacak Gitti

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,üstatlarım.Kendime yeni bir spin tekniği oluşturmaya çalışırken spinin en üst noktasını görmek için kolumu oldukça zorladım.Üzerime gelen toplara da resmen sola yatarak spin attım.Atarken iyiydi ama 1 günlük oyundan sonra bacağımın üst kısmı fazlasıyla ağrıyor.Bacağım kas mı yapıyor yoksa topal mı olacağım? :) 1 günlük oyundan bir şey olur mu?Yoksa geçene kadar oynamayayım mı?Selamlar,Saygılar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ayarlayabiliyosan telefonunu bi yere sabitleyip kendini kayda al, sonra izle, belki aşırıya kaçıyosundur. Dikkat et ayrıca, sağlıktan olmadan oyna kardeş. :)

Musti kardeş koldan yana sıkıntı yok ta...Yaptığım şudur: üzerime gelen toplara sol bacağımın üstüne yataraktan,vücudu çekerek spin çekmek.Artık topal topal yemiyor tabi o spinler :) Backspin vuruyorum, ne yapalım.Ama abi tavsiyesi dinleyip bacağımı 3-5 gün dinlendiricem.Size de tavsiye 3 gün önce oldu.3 gündür de oynuyorum.Gittikçe kötüleşiyor.Bir uzuvunuza bir oyunda bu kadar yüklenmeyin.Ben ettim siz etmeyin a dostlar! :)
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Beli sola doğru esneterek yapılan vuruşlar, buna en iyi örnek sağ el oyuncuların BH köşesinde dönüp FH spin çekme sırasında beli sola esnetmeleridir. (Solak oyuncular içinse tam tersi)

Bu esnetme hareketini çok ani (özellikle şut vururken) yapmak ve arka arkaya yapmak bel diskini zedeleyip sol tarafa doğru çıkıntı yapmasına ve böylece bacağa giden omurilik sinirine baskı yapmasına sebep olur. Sol bacağa giden sinire yansıyan bu baskı hangi disk tarafından yapılıyorsa durumuna göre bacağın iç kısmı, ayak kısmı ya da üst bacakta uyluk kısmında şiddetli ağrılara, kramplara ve uzun süre geçmeyecek olan karıncalanma ve uyuşmalara sebebiyet verebilir. Ben yaşadım oradan biliyorum.

Kesinlikle ve kesinlikle hareketi tekrar etmeyin ve üzerine gitmeyin. Bh köşesine top geldiğinde topu iyice sağınıza aldığınızdan emin olmadan sert hareketler yapmayın.

"Top tam vücut hizamın ortasında, topu sağıma alamamışım, ya da sağıma alacak vakit bulamamışım, ama yüksek bir top bu, şut atmam ve bu sayıyı almam lazım, maç da iddialı bir maç, o zaman sola ayağımı kıpırdatamasam da sola doğru esneyerek bu şutu atayım". Hayır atmayın. Hayatınız zehir olmasın. O topu bir şekilde içeri atın belinize yük bindirmeden. Bir dahaki topta yerinizi ve zamanınızı doğru ayarlayın, ayaklarınızı çalıştırın. Çalıştırmadığınız ayağınızın yükünü belinize yüklemeyin.

Tecrübemden bedava faydalanın :)

Sevgiler

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...
  • 1 year later...

Kişi, Eğer komple bir sporcu degilse,yüklemenin ne zaman,ne kadar,nasıl yapılacağını bilimsel seviyede bilmiyorsa,daima sakatlanmalara maruz kalma ihtimali daha fazla olacaktır.yeni birşey denenirken de ihtiyatlı olmak lazım.Bence doktora gitmek,film ve mr çektirmek en iyisi.birsey varsa erken tedavi,yoksa,zaten iyisindir.ayrica,

http://www.masatenisi.org/forums/topic/17303-masatenisinin-ne-gibi-zarary-olabilir/page-2

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..