Jump to content
Masatenisi.org Forum

Raket Tavsiyenize İhtiyacım Var?

Misafir

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

Ben yaklaşık olarak 8 yıldır felan masa tenisi oynuyorum ama kadermidir ne hiç bir müsabakaya katılamadım, sormak istediğim esas şey şudur.bir yıl önce bir raket almıştım antraman raketiymiş buttleflay 1700 ama pek bir işime yaramadı açıkcası.Artık diyorum lastik,tahta gibi bileşenlerle bir raket toplayarak artık sizin gibi daha aktif bir şekilde oynamak istiyorum.Oyun sitilim de şudur, genelde savunma ağırlıklı ve spin oynarım(terim olarak karşılıklarını bilmiyorum) banim durumumda ki bir oyuncuya nasıl bir raket komple toplamam gerektiğini

söylerseniz sevinirim.istanbul avrupa yakasında oturuyorum doğubank tarafında bir kaç satıcı varmış onlardan birini de tavsiye ederseniz bende artık bu işe daha aktif olarak devam etmek istiyorum.

Şimdiden tüm arkadaşlar teşekkürler ederim...

:aptal2::aptal2:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

benim ilk tahtam

butterly andrezj grubba all+

lastikler ise tibhar rapid soft

gayet kontrollü ve defans konusunda başarılı bir tahtaydı.

Fakat ben atak oyunu sevdiğim için onu satıp yeni bir off+ carbon tahta aldım.

ilk başta alışmam çolk zor oldu

çünkü top hissedimi çok sert lastikleri vardı.

ama hemen hemen her topa atak yapınca bunu da çözdüm.

bence sen defansif oynamayı bırak ve atak oyunu kendini hedef al.

2006 elemelerinden timo boll ve kesmeci defansif oyuncu avustralyalı, ismi cheni wang zein öyle bir şey.

maçını izle adam sürekli defansta.timo ise sürekli hücumda.

adam kesiyor timo topspini patlatıyor.1 kesiyor 2 kesiyor 3.de topspin kafasında patlıyor.

kes kes nereye kadar.

defans defans nereye kadar en iyisi ofansif oyundur.

defans yapılacak yerler vardır.ama bunu ilke edinmeyelim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Peki Chen Weixing'in Dünya Sıralamasında kaçıncı olduğunu biliyor musun Alican?

Öyle seyrederken kolay ama bence defansif oynayan oyuncunun birkaç maçını daha seyret ve öyle karar ver.

Defans yada Atak oyun farketmez. Hangi tarzın oyununuza artı katacağını düşünüyorsanız ve uygulayabiliyorsanız o tarzda oynayın derim ben.

Mesela Türkiye'de de Deniz diye bir oyuncu var ve çok iyiyim diyen Süperlig oyuncularına kök söktürerek ferdi şampiyonalarda derece yapıyor... Şimdi bu oyuncu İrfan Tavukçuoğlu'na yeniliyor diye bu tarz bir oyunun yanlış olduğunu söyleyebilir miyiz?!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Alican'ın söylediklerine doğrusu katılmak mümkün değil. Defans oyun stili en az atak kadar keyifli ve zor. Hatta daha zor olduğu bile söylenebilir. Türkiye'de üst düzey doğru dürüst defans oyuncusu olmadığı için bu tür oyuncuları izlemek ve keyfine varma şansımız pek olmuyor, bu yüzden de lüzumsuz ve sıkıcı bir oyun tarzı gibi geliyor bize. Ama mesela Ding Song'un maçlarını izlemek lazım...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

benim ilk tahtam

butterly andrezj grubba all+

lastikler ise tibhar rapid soft

gayet kontrollü ve defans konusunda başarılı bir tahtaydı.

Fakat ben atak oyunu sevdiğim için onu satıp yeni bir off+ carbon tahta aldım.

ilk başta alışmam çolk zor oldu

çünkü top hissedimi çok sert lastikleri vardı.

ama hemen hemen her topa atak yapınca bunu da çözdüm.

bence sen defansif oynamayı bırak ve atak oyunu kendini hedef al.

2006 elemelerinden timo boll ve kesmeci defansif oyuncu avustralyalı, ismi cheni wang zein öyle bir şey.

maçını izle adam sürekli defansta.timo ise sürekli hücumda.

adam kesiyor timo topspini patlatıyor.1 kesiyor 2 kesiyor 3.de topspin kafasında patlıyor.

kes kes nereye kadar.

defans defans nereye kadar en iyisi ofansif oyundur.

defans yapılacak yerler vardır.ama bunu ilke edinmeyelim.

Eğer konu "en iyiler kimlerden çıkıyor" ise istatistiklere bakarak defans oyuncuların atak ya da allround oyuncularından sonra geldiğini görebiliriz. Zaten oran olarak da atakçılar daha fazla.

Ama, sonuçta bu kişisel bir tercihtir. Chen Weixing dünya sıralamasında ilk 10-20 içinde yer alıyor. Bu da onun ne kadar başarılı bir defansçı olduğunu gösteriyor. Timo Boll atakçı ve dünya sıralamasında 2. durumda. Chen Weixing'i yenmesinin göstergesi atakçı oluşu değil, çok iyi bir atakçı oluşu. Timo Boll çok iyi bir atakçı olduğu için sadece defansçı Chen Weixing'i değil, aralarında Ma Lin ve Wang Hao ve Wang Liqin'in de bulunduğu birçok atakçıyı da yenebiliyor ;):

Aynı şekilde Chen Weixing de bir defansçı olduğu için değil, çok iyi bir defansçı olduğu için sıralamada ilk 10-20 içerisinde. Onu bu sıraya yerleştiren şey onun çok iyi bir oyuncu olması, defans yapması değil. Oyunu defans, ve defansı da çok iyi yapıyor. Böylece birçok atak oyuncudan daha üst sırada yer alıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Arkadalar,

Cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkürler, Konu ne kadar da AliCan2005 arkadaştan sonra yön değiştirsede yararlanabileceğim daha farklı bir konuda aydınlanmış oldum.Oyun stilim konusunda kesin bir yön vermek gereğini duydum ve defans ağırlıklı oynamaya karar verdim.Defans oynarken çok başarılı olduğuma inanıyorum.Çünki yenemediğim bir rakibim olduğunda defans oynayarak hiç top kaybetmiyorum ve en hızlı topları bile başarılı bir şekilde karşılayabiliyorum.Bundan sonra ağırlıklı olarak defansta kendimi geliştirmeyi düşünüyorum amacım en iyi olmak değil tabiki ama en iyilerle zevkli maç çıkarta bilmektir.Bazen çok iyi onayan insanlara denk geliyor maç yapıyorum hepsi maçtan çok zevk aldığını ve tekrar oyanak istediğini söylüyorlar.

Tüm arkadaşlara saygılar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İstanbul'da Sabahattin hocayı bulsan sana yardımcı olur sanırım.Bana sorarsan yasaka maxwoodla başla derim.

Bilmiyorum maxwood tahta nasıl gider.Ama Tsu'nun tavsiyelerini kesinlikle dinle :thup:

Benim tercihim All/Def bir tahta olurdu**(All-).Stiga tahtalarını deneyebilirsin.Hepsinde garip bir his var.Onun dışında Butterfly'ın Grubba ismi taşıyan(Grubba Varyant,Grubba vb.)*** kullanabilirsin.

**Defans olsaydım.

***Carbon olanından alma.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Topspinfanatigi
Bilmiyorum maxwood tahta nasıl gider.Ama Tsu'nun tavsiyelerini kesinlikle dinle :thup:

Benim tercihim All/Def bir tahta olurdu**(All-).Stiga tahtalarını deneyebilirsin.Hepsinde garip bir his var.Onun dışında Butterfly'ın Grubba ismi taşıyan(Grubba Varyant,Grubba vb.)*** kullanabilirsin.

**Defans olsaydım.

***Carbon olanından alma.

Defans ve Tirtil ile oynamak istiyorsan Balsa tahtalarinida illa düsün:

Bizim gencler su önerilerde bulunuyoruz (DEF oyunu/OFF oyunu):

1. Ilk tavsiye daima antrenörlerden. Antrenörler kisisel yeteneklere bakip bir tavsiye veriyor. Ve ögrenci bunun üzerine calisiyor

2. Oyuncu yetenegi olmasa bile bir stili cok seviyor. Mesela tirtil ile oynamayi cok seviyor. O zaman yine bunu ögretiyoruz.

Cünkü masa teniste zevkle antreman yapmak cok önemli :thup: !

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 21 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..