Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yeni Bir Kombo Için Tavsiye Alabilir Miyim?

Recommended Posts

Öncelikle herkese merhaba. Forumda yeniyim.Sanırsam ki konuyu tam yerinde açamadım.Bundan ötürü özür dilerim. Bu sene bir hevesle 2 ele yakın bir kombo raket aldım. Spin vuruşunu az çok öğrenince Donic Senseation Line 700 yetmedi. Şuanki raketim Fh Bryce, Bh Tackfire Special Tahta ise Dhs sirocco all... Bu rakette beğenmediğim backhandin yavaş ve forehand in az spinsiz oluşu. Lastikleri 2. el aldığım için etkisi var ancak bryce spin yönünden yetersiz sanırım. Oyun stilin servisle topu kaldıttırır şut atarım ya da forehandime alçak gelirse spin çekerim. Şayet backdand e geldi. Kesmeyle karşılarım. Garanti toplara garanti şutlar atıyorum backhandde. Yavaş, spinli ve kontrollü.. Forehandim agresif bir tahta lastikle baş edebilecek yeterlikte. İstedkğim raket Forehandi spinli ve atak. Backhandi ise daha kontrollü ,daha spinli ve daha yavaş olması. Ama çok değil. Kontrollü backhand vuruşlarda topu yeterli hızda atmalı.Bunun için Andro Kanter Off+,Bh Stiga airoc m veya s...forehand andro rasant powergrip düşündüm.çok atak gelebilir bana seviyem fazla yüksek değil.Onu kontrol edemeyeceğini düşünürseniz Tibhar stratus power wood la birleştirmeyi düşündüm lastikleri.Bunları kullanan varsa yardimci olursa çok sevinirim.Daha iyi uygun ürünleri de tavsiye edebilirsiniz.Şimdiden çok teşekkürler.İyi forumlar :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bryce veya tackifire ile rasant , kanter off+ , airoc falan kel alaka olur. Şu anki lastiklerin çok eski, su bazlı yapıştırıcı ile yavaş ve spinsiz kalır.

Ben sana tibhar stratus power wood üzerine backhandde yanus df 2.0mm (tackifiredan hızlı ve spini de az değil), Forehandde ise evolution Fx-p veya airoc m tavsiye ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Airoc m i çok beğenmişler.M sini forehand softunu back yapsam nasil olur sizce?Servisler için spinli tarafı kullanıcam hem.Bir tarafı epeyce spinli olsun istiyorum.Hem Yanus un özelliklerinden daha fazlasını istiyorum.Kullananlar beğenmiş olabilir ama airoc çoğu yönden iyi gibi(verilen değerlere göre konuşuyorum) bir de tibhar evolution mx-p forehand de nazil olur.tahta yine aynı...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Backhandin için rakza 7 soft öneririm. Oldukça kontrollü ve spini mükemmel. Hızı ise çok fazla değil. Forehandde daha çok şut çekiyorsan sert lastikleri daha çok beğenirsin. Bryce Speed denemiştim forehandimde her topa şut atma potansiyeli olan bir lastikti. Ama spini çok tatmin etmemişti. O yüzden forehandime de rakza x almıştım kesinlikle öneririm. Tahtayı çok hızlı alma bence. Hız = Hata demek çünkü. Bu tür lastikler fazlasıyla hızlı zaten. All+ off- bir tahta almanı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yanus bana fazla gelir buna ben de katılıyorum.Lakin kısa bir sürede tenisimi geliştireceğimden eminim.O zaman yetmeme ihtimalinden korkuyorum.Mühendis arkadaşım Rakza 7 tavsiye edenler oldu.Softu ile normali arasında çok fark var mı,varsa ne gibi bir fark var ?Aslında iç ve dış için spinli lastikler arıyorum.Fh abartı spin olmasına gerek yok ,bh kontrol ve spin FH hız ağırlıklı olacak(Spini de yeterince atmalı tabi).Bir de lastik ince sünger kalın olunca spin fazla oluyormuş.Yavaş vurunca yavaş hizli vurunca hizli atiyormuş.Bu ne kadar doğru?İkinci kombom olacak 1.yi pek seçme şansım olmadı.Yardımınızla iyi bir kombin yapmak istiyorum.Tekrardan teşekkürler.TSuBaSa yanus a lafım yok.Ben sadece internetteki değerler üzerinden konuştum.Bilgim yok onun hakkında yanlış anlama.Saygısızlık baabında söylemedim.İyi forumlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İnternetteki verilere güvenilmeyeceğini zaten çoktan yazdık, yeni başlayanlar için yazılan yazıları okusaydın görürdün.

Sen tenisini geliştirsen bile yanus sana haydi haydi yeter merak etme :)

senelerdir ligde oynayan adamlar yanus kullanıyor ama sen bir senede yanusun yetmeyeceğini sanıyorsun. Bu nasıl bir güvendir hayret doğrusu...

Ya yazılan yazıları okuyun ya da bize güvenin. Biz size her seferinde baştan ansiklopedi yazmak gibi bir sormluluğumuz yok ki... İki spin yapan o lastik bana yetmez diyor :) 10 sene oynayın maç içinde 3 tane backhandi kontra yapın da sonra yanus yetmiyor dersiniz...

Burada atıp tutanları tozkoparanda görüyoruz maalesef...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ağzımın payını versin doğrusu :) Ama haklısın da...Size güvenmek daha doğru olur.Bilen bilmeyen kafasına göre puan veriyor lastiklere...Aklımda söyle bir şey belirdi.Kontrollü atak oynuyordum.Backhand atağımın bitiriciliği FH te göre çok daha az.Biraz spinden yardım alıyorum bu konuda.Aklımda olan Tıbhar Stratus Power wood..FH Airoc m..Backhand ise gönlüm Rakza 7(çok yavaş değilse soft spin için) ister ama sen sanırım Yanus u çok beğeniyorsun.Bu arada fazla ağır kullanamıyorum raketi.Basi ağır olmamalı pek.Bu kombine nasil dersin ?Rakza mı yoksa dediğin gibi yanus mu ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sugar sen haftasonu tozkoparanda değil miydin?

Yanus ile oynadın mı ki böyle diyorsun? Çünkü bence senin de all+ bir tahta üzerine yanus ile oynanan lazım...

özgür çocuk, Yanus df allround lastiktir, keser de çeker de. Tackyfiredan hızlı olduğunu yukarıda yazmama rağmen hala sormandan ne kadar dikkatli olduğunu da anlamış oluyoruz...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Rakza 7 veya rakza 7 soft senin tackifirdan çoook daha hızlı, yanus rakzadan yavaş ama tackifiredan gene hızlı ve spinli...

Yanus'un güzelliği çok çok zıplak olmadığından (tackyfire'dan gene de daha zıplak) bayağı spinli, ama profesyonel olmayanlar için de yeterince kontrollü...

Rakza ise zıplak, orta sert ortalama spinli ortalamanbir lastiktir. Çok agresif olmayan ama deneyimli oyuncular için iyidir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sugar sen haftasonu tozkoparanda değil miydin?

Yanus ile oynadın mı ki böyle diyorsun? Çünkü bence senin de all+ bir tahta üzerine yanus ile oynanan lazım...

özgür çocuk, Yanus df allround lastiktir, keser de çeker de. Tackyfiredan hızlı olduğunu yukarıda yazmama rağmen hala sormandan ne kadar dikkatli olduğunu da anlamış oluyoruz...

Degildim,yanus la mi oynadin orda? Yanusu gormedim bile,def lastigi olarak geciyor

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yanus'u görmediysen oynanadıysan ne diye yanus şöyle böyle diyorsun? Ben bilmiyor muyum df yazdığını...

Soru soran cevaplayandan iyi biliyor, internetten bakan da bizzat oynayandan iyi biliyor :)

Valla bravo.. Bence sen kanter off + üzerine rasant powergrip tak. Nasılsa oyunun birkaç haftaya gelişir :p

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yanus'u görmediysen oynanadıysan ne diye yanus şöyle böyle diyorsun? Ben bilmiyor muyum df yazdığını...

Soru soran cevaplayandan iyi biliyor, internetten bakan da bizzat oynayandan iyi biliyor :)

Valla bravo.. Bence sen kanter off + üzerine rasant powergrip tak. Nasılsa oyunun birkaç haftaya gelişir :p

Yanus şöyle boyle mi demisim? Defans lastigi oldugunu yazdim ismide yanus def zaten. Defans yani

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu tahta üst seviyeler dışında kontrolün çok güç olduğu bir tahta mı?
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yanus un üzerinde def yazar, xiom aigis tahtada def tahta olarak kullanılır ama oyunun sürünüyorsa hepsi sana OFF+ gelir. Benim 7.sınıf öğrenciler yanus def 1.5 mm ile oynuyor ve gelen spinler bomba gibi. Kanımca 2.0 mm fazla gelecektir size.

Valla joo see hyuk tenergy ile defans yapıyor ama üzerinde defans yazmıyor. Bence üzerinde ne yazdığından çok lastiğin bizim oyunumuza uyup uymaması önemli. Yanus oyunu gelişmekte olan oyuncular için '''candır''' her şey yapılır, yaparsın. Masa tenisi öyle 2-3 yada gelişen sporda değildir. Aslında hiç 1 spor 2-3 ayda gelişmez :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tenergy veya off+ tahta kullanan oyuncuncuların çoğunun aslında yanus ve all+ tahta kullanması lazım. Daha şutop, blok vs gibi işin temelini yapmadan spin, muz flick falan çalışanlar var. All+ bir tahta üzerine yanus ile hayvan gibi spini yapabiliyor olmanız lazım yoksa tekniğiniz çok yanlıştır. Tekniğinizi değiştirin lastiğinizi değil.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında tekniğimi az çok oturttum.İşi pratiğe dökmek kalıyor.Şuan Lise son sınıftayım.Kısmetse üniversitede üstüne düşücem bu sporun.Şuan sınava hazırlanıyorum daha çok.Hem bu sene için hem üniversiteye raketle gideyim diye iyi bir kombom olsun istedim.Artık spin bile zar zor çekiyor.Lastiklerim çok eskidi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

Konuyu okudum da ben de sorma gereği duydum. Lisedeyken (sene 99-02) pin pong oynardım ama sonradan yani 12 yıl sonra zaman geçirmek için eşimle oynarken bir amca geldi ve bitince benimle de oynar mısın dedi olur amca dedim. Amca beni maymun etti ve ping pong ve masa tenisinin farkını gösterdi :) Ve ondan sonra kendi raketim olması gerektiğini farkettim ve xiom muv 7.0 S aldım. Hazır raket dediler çok performans alamazsın dediler o bile bana hızlı geldi. Alışmaya çalışıyorum ama hala alışamadım. Yunus df lastiğini ben de düşünüyordum şimdi karar verdim. Ben bu hazır raketin lastiklerini sökebilir ve yunus df yapıştırabilir miyim. Fiziken elbette ki mümkün ama lastikleri ziyan etmekten çekiniyorum. Forum için çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

biraz zahmetli bir istir o sokme isi becerebilirseniz sorun yok ama sorun aldıgınız lastikleri yapıstırırken cıkabilir :)

butcenizi bilemiyorum ama 1 cift yanus df alabilecek kadar butceniz var ise en ucuzundan (joola all gibin) bir de all tahta alabilirseniz aldıgınız yere lastikleri de yapıstırtırsınız derdiniz tasanız kalmaz :)

masatenisi.com sitesinden bakabilir hatta telefon ile bilgi de alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

biraz zahmetli bir istir o sokme isi becerebilirseniz sorun yok ama sorun aldıgınız lastikleri yapıstırırken cıkabilir :)

butcenizi bilemiyorum ama 1 cift yanus df alabilecek kadar butceniz var ise en ucuzundan (joola all gibin) bir de all tahta alabilirseniz aldıgınız yere lastikleri de yapıstırtırsınız derdiniz tasanız kalmaz :)

masatenisi.com sitesinden bakabilir hatta telefon ile bilgi de alabilirsiniz.

Hocam bir de hazır raketden sökmeyi deneyecektim ama vazgeçtim :)

Bu raket hatıra kalsın :)

Şimdi yeni bir kombo peşindeyim. Xiom Allround S ve bir çift yanus df. Tsubasa hocanında dediği gibi önce tekniği oturtmak lazım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..