Jump to content
Masatenisi.org Forum

Backhand Lastik Önerisi

sasha_digweed

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

Innerforce ALC tahtama bh lastiği almak istiyorum. Şuan kullandığım bh lastiği Andro Rasant (2.1mm). Rasant ile spin çekerken raketi masaya paralel tutuyorum. Atış açısından mıdır bilemiyorum, ilk vuruşta top istediğim gibi gidiyor, ancak ikinci vuruşta aynı şekilde raketi kapatamadığım için topum dışarı gidiyor. Bh'de Andro Hexer'i de denedim ancak lastik biraz sert olduğundan istediğim hareketleri yapamadım.

Dikkatimi çeken birkaç lastik var. Bu lastiklerle de aynı problemi yaşar mıyım?

ANDRO Hexer Powersponge

ANDRO Hexer Duro

TIBHAR Aurus Sound

TIBHAR Sinus Sound

YASAKA Rakza 7 Soft

Bh yapmak istediklerim spin, blok ve muz açma, bh'de şut olayım yok. Bu lastikle veya bunların haricinde önerebileceğiniz lastik var mıdır?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

TIBHAR Aurus Sound (1.9mm) aldım. Malesef top okuma ile ilgili prolemlerim var :( 2 senedir masa tenisi oynuyorum. İlk defa 2 sene önce elime raket aldım. Daha öğreneceğim çok şey var. Tufan Yalçın hocamızdan ders aldım, ama daha çok eğitime ihtiyacım var :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sasha_digweed,

Benim dikkatinizi çekmek istedim tanımlamalarınız.

""Rasant ile spin çekerken raketi masaya paralel tutuyorum. Atış açısından mıdır bilemiyorum, ilk vuruşta top istediğim gibi gidiyor, ancak ikinci vuruşta aynı şekilde raketi kapatamadığım için topum dışarı gidiyor.""

İlk topa spin yapırsanız rakibinizden üç farklı özellikte top alacaksınız demektir.Bir rally söz konusu ,iki Blok ile karşılşırsınız,üç çeşitli özelliklerde defans return.

Eğer bu geriye dönüşlere göre nasıl bir teknik karşılama yapılacağının eğitimi konusunda çalışmalarınızı devam ettirmenizde fayda var.Tahta ve lastik konusu bana göre ikinci aşama.Spin çektikten sonra ikinci topa hücum etme konusunun lastik ile alakası ikincil plandadır.Önemli pozisyon almaktır.Bir de tahtanız için birşey söylemek istiyorum.Bu tahta ile oynayan bir sporcunun BH sinde lastik arayışı konusunda tereddütlerim oluştu.Performansı profeyonel lisanslı veya en azından lig oyuncuları için önerilecek bir tahtayı nasıl seçtiniz.Kaldı ki o tahtaya uygun lastiği tahtayı satın alırken zaten belirlemiş olmalı idiniz.Unutmayınız.Masatenisi sporunda tahta stilinize göre kalıcıdır.Lastikler değişecektir.

Sevgiler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sasha_digweed,

Benim dikkatinizi çekmek istedim tanımlamalarınız.

""Rasant ile spin çekerken raketi masaya paralel tutuyorum. Atış açısından mıdır bilemiyorum, ilk vuruşta top istediğim gibi gidiyor, ancak ikinci vuruşta aynı şekilde raketi kapatamadığım için topum dışarı gidiyor.""

İlk topa spin yapırsanız rakibinizden üç farklı özellikte top alacaksınız demektir.Bir rally söz konusu ,iki Blok ile karşılşırsınız,üç çeşitli özelliklerde defans return.

Eğer bu geriye dönüşlere göre nasıl bir teknik karşılama yapılacağının eğitimi konusunda çalışmalarınızı devam ettirmenizde fayda var.Tahta ve lastik konusu bana göre ikinci aşama.Spin çektikten sonra ikinci topa hücum etme konusunun lastik ile alakası ikincil plandadır.Önemli pozisyon almaktır.

Sevgiler

Hocam ingilizceden turkceye google ceviriden cevrilen metinler olurya,aynen oyle konusuyosun :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sugar23

""Hocam ingilizceden turkceye google ceviriden cevrilen metinler olurya,aynen oyle konusuyosun :)""

Anlamadığın bir yer var ise onu sormanda fayda var.Benzetmelerin konusunda seninle aynı fikirde değilim :) Gayet açık bir şekilde şunu anlatmaya çalıştım.Eğer sen elindeki BH lastiği ile spin çekiyorsan karşıdan gelen yani geri dönen topa ne yapacağını önce çalış sonra lastik konusunu araştır.Umarım bu kez anlatabilmişimdir.

Sevgiler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..