Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kol Uyuşması

moktav

Recommended Posts

Arkadaşlar bir kaç yıl önce de yaşamıştım ama sonraları geçmişti. Son zamanlarda nüksetti bu sağ kol uyuşması. Antrenmana başladığım anda başlıyor. Parmaklarım hissizleşiyor. Rakedi bırakıp elimi sallıyorum biraz hızlı bir şekilde. Daha sonra biraz azalıyor. Antrenmandan maça geçince bazen geçiyor. Uyurken de günaşırı sağ kolum uyuşuyor. Nereye çevirsem uyuşukluk düzelmeyebiliyor.

Acaba sinir sıkışması falan mı?

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence bunu bize değil yetkili bir doktora anlatmanda yarar var. Sağlığından söz ediyoruz çünkü.

Olmadık belirtiler olmadık sebepleri olabilir. Onun için sağlığının ciddiyeti açısından lütfen bir doktora danış.

Dediğin gibi en basiti bir sinir sıkışması olaiblir. Ama siniri tetikleyen nedir onu bulmak gerek.. Çok geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çok teşekkür ederim Saadettin Bey;

Dediğim gibi önceleri gene böyle bir şikayetim olmuştu. Doktora gitmiş ve beyin MR ı çektirmiştim. Boyun fıtığı da yaparmış bunu çünkü... Ama bende pek fazla bir fıtık olayı çıkmamıştı Allah'tan. Şimdilerde tekrar görünmem lazım demek ki.

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Anatomi bilgimiz sınırlı.Sen yinede sol tarafına yatmanının beraberinde getirdiği,boyun omiriliğinin sıkıştırmasından kaynaklanan sornun var.Bu aralar sağ tarafına yat.Isınmadan maçalarına veya antremanlarına başlama.En önemlisi.kol çalışmalarını sadece maç öncesinde yapma yanlışlığı.Eğer maçların devam ediyor ise sürekli olarak hareketlerine devam etmelisin.Masatenisi sporcularının en önemli hastalığı kendi maçları sonrası maç yapabilme olasıllığına karşı oturmalarıdır.O zamanda kaslarda donma meydana gelir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 20 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..