Jump to content
Masatenisi.org Forum

Etkili Atak Pütürü Tavsiyeleri

Recommended Posts

Oyunumu bozmaması için ne yapmayalım peki? Alışacağıma inanıyorum ama 8-9 ay sonra alışan insanları duydum.

6 yıldan beri oynuyorum Pütürü deniyelim dedik FH'ye de Tenergy alıcam.. BH' ye de pütür takıcam.. Dr Neubauer Killer' ı çok övüyorlar 2. El bulabilirsem almayı planlıyorum ama diğer atak pütürlerini de değerlendiricem artık şans işi diyelim ona...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Madem atak yapacan neden pütür? Bir abimiz killer ile oynuyor önceden yaptığı şeylerin aynısını yine yapıyor. Boşuna almışsın dedim çok fazla bozmuyor.

Zaten bh şut atabiliyorsan pütüre de gerek yok rakip yine bozulur. İllede pütür diyorsan uzun pütür alacaksın. Bilmeyenlerin oyununu bozarsın tabi oynayabilirsen.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oyunumu bozmaması için ne yapmayalım peki? Alışacağıma inanıyorum ama 8-9 ay sonra alışan insanları duydum.

6 yıldan beri oynuyorum Pütürü deniyelim dedik FH'ye de Tenergy alıcam.. BH' ye de pütür takıcam.. Dr Neubauer Killer' ı çok övüyorlar 2. El bulabilirsem almayı planlıyorum ama diğer atak pütürlerini de değerlendiricem artık şans işi diyelim ona...

Pütür kullananlar daha iyi yorum yaparlar ama, öncelikle 6 yıllık tecrübenden vazgeçip pütüre yeni başlayan acemi biri olacaksın. Kısa pütür ile atak yapayım derken sayıların çoğunu kendin vereceksin. 100 küsür lira bayılıp aldığın pütür etkili bir pütür olsa da sen etkili kullanamayacağın için seni masatenisinden soğutacak ve satmak isteyeceksin. Kısa pütür kullanan pek olmadığı için elinde kalacak, v.s. Hiç olmazsa 802-40 gibi ucuz ve kolay alışılabilen bir pütür al da çok paran gitmesin diyeceğim ama kısa sürede merakını gidereceğin için hiç bulaşmasan daha iyi derim ben. Pütüre alışıp iyi oynayabilmek için öncelikle sana sürekli antrenman verebilecek partnerlere ve atak pütürünü nasıl kullanacağını öğretecek birilerine ihtiyacın var. Malesef artık her şey internet videolarına bakılarak öğrenilir sanılıyor ama videoları izleyerek öğrenemezsin. Şekil ve görüntüyü taklit edersin ama o kadarla kalır. Videolara bakarak dansetmeyi, gitar çalmayı öğrenmeye çalışmak nasıl imkansızsa bu da öyle işte.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bütün yorumlara katılıyorum ancak şöyle bir şey demek isterim:

Kendim yaklaşık 3 ay evvel pütüre geçmiş biri olarak rakibin oyununu bozmaktan ziyade, karşılaşmadığım oyuncuların çözemediğim falsolu servislerini bir nebze olsun geriye gönderebilmek adına oyun tarzımı değiştirdim. Tırtığa geçmiş olduğum için de pişman değilim. Her antrenmanda değişik bir şeyler öğreniyorum. Çok çalışıp antrenman yapmak şart. Hemen bıkmamak lazım. Geçmişte yenemediğiniz ya da set alamadığınız oyuncuları zorlamaya başlayınca daha bir hırs yapıyorsunuz ve oyundan daha çok zevk alıyorsunuz. Bence denemenizde fayda var.

NOT: Bh spin ve şut yüzdem FH yüzdemden yüksek olmasına rağmen servis karşılama yüzdem yükselince avantajım daha fazla oldu. Denemeye devam...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın moktav, çok çalışıp antrenman yapmak şart diyorsunuz, hemen bıkmamak lazım diyorsunuz. Siz falsolarını çözemediğiniz oyuncuları her zaman bulup bıkmadan antrenman yapabilmiş olsaydınız zaten şimdiye kadar servis karşılama konusunda pütüre mecbur kalmazdınız. Bence geçmişte yenemediğiniz oyuncuları artık zorlamanızın nedeni sizin servisleri karşılayabilmeniz değil, rakibinizin pütüre karşı zayıf olmasından kaynaklanıyor. Eğer bu oyuncuların hem pütür tecrübesi, hem de karşılanması zor servisleri olsaydı alt yapısı sağlam usta oyuncular olacaklardı ve siz yenilmeye devam ediyor olacaktınız. Pütüre karşı oynamak tamamen profesyonel bir tecrübe olduğu için pütüre geçenler malesef rakiplerinin bu zaafiyetlerinden faydalanıyorlar. Pütüre geçenlerin sayısı da giderek artıyor, neden acaba?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Pütür lastik konusu karışık bir konu.. Ve uzun yıllardır takım arkadaşlarıma kullandırtıyorum.

Pütür lastiği sevenlerde var kötüleyenlerde... Rakibim pütür kullanıyorsa ben çok seviyorum mesela.. Çünkü birçok pütüre karşı oynamış biri olarak zorlanmıyorum. Bu arada iyi oynayanlar beni yeniyor ama rahat bir oyun çıkardığım tartışılmaz..

Gelelim pütüre..

Öncelike pütür lastik servis karşılamada çok etkili.. Çok antrenaman yapamayan ve değişik rakiplerle oynama imkanı bulamayan oyuncuları kullandığı zaman rahatlatan bir lastik. Çünkü öncelikle oyunda olmak gerek. Ayrıca bir diğer özelliği az antrenman yapanlar ve hızı yavaş olanlar için biçilmiş kaftan. Çünkü önemli olan rakibinizi rahatsız edip eğer antrenmanlı bir rakipse seri vuruşlarını ve kombinasyonlarını bozuyorsunuz. Pütüre karşı alışkınsa belki sizi yine yenebilir ama kesinlikle oyun daha yavaş geçecek ve iki taraf içinde kazanma şansı doğacaktır. Daha yavaş olan oyuncu bir anda oyuna ortak olmuştur demektir bir anlamda..

Pütür lastik sadece bunun içinde kullanılmaz. Oyun karakteristiğide etkili olabilir. Kimi insan agresif oynayan bir yapıya sahip olabilir ama kimi insan hata ve açık kovalayarak oynayabilir. Bu gibi durumlarda da etkili bir lastiktir.

Ben kendi takım maçlarımda bile rakibin durumuna göre kendim çıkmak yerine pütürle oynaran takım arkadaşımı sahaya sürdüğüm olmuştur. Normalde ben takım arkadaşımı çok rahat yenerken beni rahatlıkla yenebilen rakibimin arkadaşımın karşısında çok zorlandığını yada yenildiğini birçok sefer görmüş biriyim.

Her lastiğin kendine göre bir üslubu var. Boşuna üretilmediler. Ben artık az antrenman yapsamda yine de düz lastikten şaşmıyorum. Ama takım arkadaşlarımda pütür lastikten şaşmıyorlar. Hepimiz aynı salonda aynı antrenanı yapıyoruz ama hepimizin kendince bir felsefesi bir tarzı var. Oynarken rahat ettikten sonra her lastik kendince güzeldir. Bence herkes birkaç ay pütür lastiği denemeli mesela.. Çünkü karakterini anlarsak belki de onunla devam ederiz. Kimbilir?!.. ;-)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Pütür lastik konusu karışık bir konu.. Ve uzun yıllardır takım arkadaşlarıma kullandırtıyorum.

Pütür lastiği sevenlerde var kötüleyenlerde... Rakibim pütür kullanıyorsa ben çok seviyorum mesela.. Çünkü birçok pütüre karşı oynamış biri olarak zorlanmıyorum. Bu arada iyi oynayanlar beni yeniyor ama rahat bir oyun çıkardığım tartışılmaz..

Gelelim pütüre..

Öncelike pütür lastik servis karşılamada çok etkili.. Çok antrenaman yapamayan ve değişik rakiplerle oynama imkanı bulamayan oyuncuları kullandığı zaman rahatlatan bir lastik. Çünkü öncelikle oyunda olmak gerek. Ayrıca bir diğer özelliği az antrenman yapanlar ve hızı yavaş olanlar için biçilmiş kaftan. Çünkü önemli olan rakibinizi rahatsız edip eğer antrenmanlı bir rakipse seri vuruşlarını ve kombinasyonlarını bozuyorsunuz. Pütüre karşı alışkınsa belki sizi yine yenebilir ama kesinlikle oyun daha yavaş geçecek ve iki taraf içinde kazanma şansı doğacaktır. Daha yavaş olan oyuncu bir anda oyuna ortak olmuştur demektir bir anlamda..

Pütür lastik sadece bunun içinde kullanılmaz. Oyun karakteristiğide etkili olabilir. Kimi insan agresif oynayan bir yapıya sahip olabilir ama kimi insan hata ve açık kovalayarak oynayabilir. Bu gibi durumlarda da etkili bir lastiktir.

Ben kendi takım maçlarımda bile rakibin durumuna göre kendim çıkmak yerine pütürle oynaran takım arkadaşımı sahaya sürdüğüm olmuştur. Normalde ben takım arkadaşımı çok rahat yenerken beni rahatlıkla yenebilen rakibimin arkadaşımın karşısında çok zorlandığını yada yenildiğini birçok sefer görmüş biriyim.

Her lastiğin kendine göre bir üslubu var. Boşuna üretilmediler. Ben artık az antrenman yapsamda yine de düz lastikten şaşmıyorum. Ama takım arkadaşlarımda pütür lastikten şaşmıyorlar. Hepimiz aynı salonda aynı antrenanı yapıyoruz ama hepimizin kendince bir felsefesi bir tarzı var. Oynarken rahat ettikten sonra her lastik kendince güzeldir. Bence herkes birkaç ay pütür lastiği denemeli mesela.. Çünkü karakterini anlarsak belki de onunla devam ederiz. Kimbilir?!.. ;-)

Sadettin Hocam, benim kabullenmek istemediğim paradoks şudur: Pütür lastik çok antrenman yapamayan ve değişik rakiplerle oynama şansı bulamayan oyuncuları rahatlatan bir lastik ise, bu çok antrenman yapamayan ve değişik oyuncu bulamayan oyuncular pütüre nasıl alışacak ve ustalaşacak. Bu imkansız. Moktav arkadaşımız da "Çok çalışıp antrenman yapmak şart. Hemen bıkmamak lazım" diyordu. İşte anlatmak istediğim paradoks budur. Kulüp oyuncusu olup sürekli oynama ve yoğun antrenman yapma fırsatı olanlar için bir şey demiyorum, tabi ki kısa ya da uzun pütür ile ustalaşıp oynayabilirler. Ama sağda solda hasbel kader (örnek benim gibi) oynayan oyuncuların pütüre geçmek istemesini ise doğru bulmuyorum. Ama malesef özellikle gençler "pütüre geçeyim, belki beni yenenleri aldatıcı toplarla yenerim, rakibin dolu falsolu servislerinden de kurtulurum" diye düşünerek yanlış yapıyorlar ve kendilerine göre uyanıklık yaptıklarını sanıyorlar. Bu benim fikrim, yanlışsam düzeltin, saygı duyarım..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tsubasa yazmıştı bir yazısında ister pütürle oyna ister düz lastikle top okuyamıyorsan neyi kullandığının bir önemi yok. Servis yemeye mahkumsun.

1 yıldır pütürle oynuyor öğrencilerim. Hangi topa nasıl gireceğini öğretmedikten sonra pütürle oynamak işkence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Geçen gittiğim antrenmanda kısa pütür kullanma imkanım oldu servis karşılama dışında yararından çok zararı olduğunu gördüm ama rakip pütür olunca topun boş ezik vb geldiği muhtemel bir durumla karşı karşıya geliyorum bunu önlemek amacıyla pütür istedim ama düz lastiğin ne kadar büyük bir nimet olduğunu anladım açıkçası :D Düz Lastiğe Devam Diyelim Biz..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Her iki lastikle de oynadim. Putur varken benle oynayanlar puturden oturu onlari yendigimi dusunup ''duz lastikle oynasan seni yeneriz'' diyordu. Duze dondum ama sonuc degismedi. Soyle bi bakinca gercekten farkeden bir sey olmadigini anliyor insan. Eger bir taraflarinizi acikta birakacak bir kiyafet giydiyseniz nerenizi cekistirirseniz cekistirin hep bir tarafiniz acikta kaliyor. Servis yemeyeceksiniz belki ama kabak gibi topa sut atamayacaksiniz, ya da kesik bir topa etkili bir backhand spin cekemeyeceksiniz. Oyunda daha cok top tutma konusunda puturun avantaji inkar edilemez ama bitiricilik yoksa karsi tarafin hata yapmasina muhtac kaliyorsunuz..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Pütür kullananlar daha iyi yorum yaparlar ama, öncelikle 6 yıllık tecrübenden vazgeçip pütüre yeni başlayan acemi biri olacaksın. Kısa pütür ile atak yapayım derken sayıların çoğunu kendin vereceksin. 100 küsür lira bayılıp aldığın pütür etkili bir pütür olsa da sen etkili kullanamayacağın için seni masatenisinden soğutacak ve satmak isteyeceksin. Kısa pütür kullanan pek olmadığı için elinde kalacak, v.s. Hiç olmazsa 802-40 gibi ucuz ve kolay alışılabilen bir pütür al da çok paran gitmesin diyeceğim ama kısa sürede merakını gidereceğin için hiç bulaşmasan daha iyi derim ben. Pütüre alışıp iyi oynayabilmek için öncelikle sana sürekli antrenman verebilecek partnerlere ve atak pütürünü nasıl kullanacağını öğretecek birilerine ihtiyacın var. Malesef artık her şey internet videolarına bakılarak öğrenilir sanılıyor ama videoları izleyerek öğrenemezsin. Şekil ve görüntüyü taklit edersin ama o kadarla kalır. Videolara bakarak dansetmeyi, gitar çalmayı öğrenmeye çalışmak nasıl imkansızsa bu da öyle işte.

Sevgili Enerji05,

Öncelikle selamlar..

Paradoks yaşayabilirsin ve bu normal. Çünkü herkes kendi tecrübesinden birşeyleri paylaşıyor.

Mesela ben yaşıma göre yazıyorum. 20 yaşımdaki antrenmanı 44 yaşımda artık yapamıyorum. Oyun zekam oturmuş olmasına rağmen artık bedenen eski reflekslerimde de olma şansım yok. Ama bir taraftan da sadece antrenman oyuncusu olmak değil; maç kazanan oyuncu olmak istiyorum. Ee ne yapıyorum?! Öncelikle hızlı rakibi benim hızıma çekmeliyim yada rahat oynamamasını sağlamalıyım diye düşünerek pütür lastik kullanabilirim. Bu bir yöntem. Maçımı kazanıyorsam başarılı, kazanamıyorsam da başarısız olurum o kadar..

Pütür lastikte her lastik gibi antrenman gerektirir.

Pütür lastik ile ilgili daha birçok yorum ve bilgi yazılabilir. Yaşım 44 ve şu ana kadar hiç pütür lastik kullanmadım. Düz lastikle oynamaktan, varyasyonlar yapmaktan, servis atmaktan ve yemekten büyükte keyif alıyorum. Hatta pütür lastiği hiç sevmiyorumda denilebilir. Ama onunla oynamayı öğrenen oyunculara kattıkları artılarda yabana atılmamalı.

Daha öncede yazdığım gibi herkesin bir karakteristiği var ve herkes bir şekilde ona doğru yöneliyor.

Bu arada az antrenman derken yanlış anlaşılmak istemem. Eline yeni raket almış ve günde sadece 1 saat oynayan birine demiyorum. Yoksa yeni arkadaşların öncelikle düz lastikle oynamaları ve kendi stillerini zaman içinde belirleyerek yollarına devam etmeleri gerekmektedir.

En basit örnek; benim zamanımda herkes Sriver yada Yasaka lastikle başlardı ama bir süre bakardınız bazıları komple defansif oynarken bazılarıda agresif hücum oynuyor. Bunu çalıştırdıkları antrenörleri mi belirliyor sizce? Hayır. Ama zamanla oynucu kendibi belli edince hocası da oyuncuyu bu yolda ilerletmek zorunda kalıyor.

Çok şey yazılabilir ama okuyanları da sıkmak istemem. Onun için kısa kesmeye çalışırken bazı cümleleri tam aktaramadığım için yanlış anlaşılıyor olabilir. Ve bu da paradokslara sebep veriyor demek ki.. :-)))

Tek derdimiz bu olsun..

Sevgiyle, Saygıyla...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saadettin Hocam, 45 yaşından sonra maç kazansan n'olcak, kazanmasan n'olcak Allahını seversen :) Ben 55 yaşındayım, herkese yeniliyorum, aklıma bile gelmedi acaba pütüre geçsem mi diye..Bak Waldner de 45 yaşında ama "artık hızım düştü, pütüre geçeyim de rakiplerimin hızını kendi hızıma çekeyim. hem artık eskisi kadar antrenman da yapamıyorum, pütürü takar oynarım, rakibimi bozarım!!" diyor mu? Onu bırak, yıllarca düz lastikle oynayıp yaşlanınca pütüre geçen bir tane yabancı ünlü oyuncu var mı? Paradoks yaşayabilirsin demişsin, paradoks ben yaşamıyorum sizin yazdıklarınızın paradoks olduğunu söylüyorum. Pütür takınca antrenman yapmaya gerek yoksa herkes pütür taksın o zaman, ne diye yıllarca düz lastiğin kahrını çekiyoruz ki? Hayır gerek var diyorsanız, sizin pütürünüzün karşısına geçip adam gibi size antrenman verebilecek oyuncu her yerde bulunuyor mu? Kişisel nedenlerden dolayı ya da pütürden zevk aldığı için pütür lastikle oynayan, yenilse de azimle oyununu geliştirmeye çalışanlara tabi ki ancak gıptayla bakabiliriz. Ama sırf maç kazanmak gayesiyle pütürü takıp karşı tarafın oyununu bozmaya çalışan, bu arada kendisi de zevk almadan oynayan, gerçek pütür kullanıcısı olmadığı için ecciş bücüş oynayıp kendini de karşısındakini de, izleyenleri de oyundan soğutan kişilere iyi gözle bakmıyorum açıkçası. Bana göre masatenisi her şeyden önce bir spordur, sanattır ve o şekilde icra edilmesi gerekir. Yenilmek de bir şereftir; iyi bir oyuncu iken yaşı ilerleyip hızı azaldı, gözleri bozuldu diye pütüre geçip bir iki numara öğrenip karşı taraftaki oyuncuyu yenmeye çalışacağına düz lastikle kendi oyununu oynayıp yenilse daha ahlaki değil midir? Gerçek pütür kullanıcılarını takdirle karşılarım ama çakma pütürcülere de eyvallah diyemem kimse kusura bakmasın. Sevglerimle..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hayır gerek var diyorsanız, sizin pütürünüzün karşısına geçip adam gibi size antrenman verebilecek oyuncu her yerde bulunuyor mu? Kişisel nedenlerden dolayı ya da pütürden zevk aldığı için pütür lastikle oynayan, yenilse de azimle oyununu geliştirmeye çalışanlara tabi ki ancak gıptayla bakabiliriz.

Pütür ile iyi oynayanı zor görüyoruz :) Türkiye de kurs veren var ama pütür için kurs veren var mıdır?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence puture karsi bakis açiniz cok sert Tanju abi. Ben de ilk zamanlar sizin gibi dusunurdum. Ama zamanla bakisim degisti. Neden mi? Cunku putur kullandim ve kullanmanin aslinda ne kadar zor oldugunu farkettim. Yani oyle dediginiz gibi putur takan mac kazanip 3-5 gomlek iyi oyuncu olmuyor. Sirf puture karsi oynamayi bilmiyor diye yenilen ve bahane ureten oyuncular bence putur kullanan oyunculardan daha antipatik. Duz lastikle benden mac alamayan oyuncular puturume boyun egince sanki oyunculugumu puture borcluymusum gibi davraniyorlardi. Bana da dusen sadece gulmek oluyordu. Diyecegim o ki puturu kullanmak duz lastigi kullanmaktan daha zor. Duz lastikle herkes oynar ama puturle oynamak bir sanattir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çağancım pütüre ve pütür oyuncularına saygı duyarım, herkesten fazla takdir ederim. Sen yanlış anlamışsın. Bir de çakma pütürcüler var, elmayla armutu birbirine karıştırmayalım. Zaten gerçek pütür oyuncuları benim söylediklerimi kabul eder ve karşı çıkmazlar. Karşı çıkanlar ise malesef çakma pütürcüler oluyor. Düz lastikle herkes oynar ama pütürle oynamak bir sanattır ve pütürü kullanmak düz lastiği kullanmaktan daha zor diyorsun. Böylece senin düz lastikle oynayanlara bakış açın çok sert olmuş diyebiliriz değil mi? :thup: Diğer taraftan Saadettin abi de diyor ki: "Öncelikle pütür lastik servis karşılamada çok etkili.. Çok antrenman yapamayan ve değişik rakiplerle oynama imkanı bulamayan oyuncuları, kullandığı zaman rahatlatan bir lastik. Çünkü öncelikle oyunda olmak gerek. Ayrıca bir diğer özelliği az antrenman yapanlar ve hızı yavaş olanlar için biçilmiş kaftan. Çünkü önemli olan rakibinizi rahatsız edip eğer antrenmanlı bir rakipse seri vuruşlarını ve kombinasyonlarını bozuyorsunuz. Pütüre karşı alışkınsa belki sizi yine yenebilir ama kesinlikle oyun daha yavaş geçecek ve iki taraf içinde kazanma şansı doğacaktır". Demek ki pütürün antrenmana çok ihtiyacı yok, oyuncunun hızlı olması da gerekmiyormuş. Ve bir sonraki mesajında da "Pütür lastik de her lastik gibi antrenman gerektirir" demiş. Ben aradan çekileyim de bari siz bu konuları açıklığa kavuşturun. Sevgilerle... :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herkes istediğini diyebilir Tanju Abicim. Bu işte paradoks yok. Sizin bir düşünce tarzınız var benimde konuyla ilgili bir düşünce tarzım var.

Farkındaysanız ben örneklemeler vererek yazıyorum. Yoksa üst seviye oyuncu olsam benim açıklarım var ise ve artık yetemiyorsam kapatmanın yoluna giderdim. Bu pütürse pütür lastik olur. Pütürle oynuyorum diye beğenmeyenlere de "sana ne" derdim.. ;-)

Siz sevdiğiniz için oynayabilirsiniz, yenilince gülüp geçersinizde.. ama pütür kullanmaya çalışan arkadaşların bu işi hobi olarak yapmanın yanında kazanma hırslarıda var. Siz pütürle oynayanları sevmediğiniz için tepkiniz buna. Ama masa tenisi bizim gibiler için hobi sporu olsa da bazı oyuncuların geçim kaynağı, ilk işi.. Ben belirli yaşa gelenlerde pütür lastiğe geçeyim, geçtim diyen oyuncular gördüm. Deneyip beceremeyip bırakanlarda gördüm. İlk yazımı okursanız orada ben pütür oynayanlara karşı çok rahat oynuyorum çünkü topun geliş açılarını biliyorum diyorum. (iyi oyunculara bende yeniliyorum)Ve bende hiç oynamayı düşünmedim. Çünkü Bu lastikleri herkes kullanmadığı için mutlaka bazı rakipleri çok kötü bozuyor. Sizin pütür lastik kullananlara bir tepkiniz var ama önemli olan o lastiği de doğru kullanıyor olmak. Yani öyle taktım oynuyorum diyemiyorsunuz. Benim ikinci mesajında örneklediğim şekilde konuşanlarda inanın belirli bir zaman ve kafa harcıyorlar. Siz pütürle devam edin ve diğer lastikleri önemsemeyin bence... Ben pütür kullanan arkadaşlarımın hem oyunundan memnunum. Uzun yıllar düzeltemedikleri bir yanlarını bu lastikle güçlendirdiler. Her şey antrenman değil diye yazmıştım. Birde işin düşüncesel ve karakter boyutu var. Bir sporcunuz atak oynamayı sevmiyorsa onu nasıl topspine ve hücuma alıştıracaksınız?! Ben üst seviye liglerde oynamasam da şirket liglerinde oynuyor ve birkaç sene öncesine kadar (fotoğrafçılığa sarmış durumdayım şu aralar.. ama masa tenisine de yavaş yavaş döneceğim) farklı farklı derneklerde antrenman yapıyordum. Belirli yaşa gelen %20 civarında sporcunun pütürle denemelere geçtiğini biliyorum. Başaranlarda var beceremeyenlerde..

Onun için siz kendi düşüncelerinize inanın, bende benimkilere.. Herkesin bakış açısı kendince haklı çünkü...

Not : Az antrenmandan ne kastettiğimi açıklamıştım. Tekrar yazma gereği duymuyorum. Devamında da bu konuyla ilgili artık bir şey yazmayacağım. Konu güzel ama yazarak vakit kaybediyoruz. İsteyen telefonumdan bana ulaşır akşamın bu saatinde bende gözlerimi harap ederek ekrana bakmam :-)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..