Jump to content
Masatenisi.org Forum

Table Tennis Training In Hd!

enerji05

Recommended Posts

almanyada kulüplere ayda 10 euro gibi bir ücret karşılığı üye olduğunuzda haftada 4 gün verilen halk eğitiminden faydalanabiliyorsunuz. her bir kulüpte yaklaşık 5 antrenör var ve isterseniz ekstra bir ücret ödeyerek onlardan biri ile bu şekilde çalışabiliyorsunuz (oda 5-10 euro arası idi)

şu an istanbulda yaptığım antrenman bundan kat kat ağır ancak biri top atsın gibi bir şansım yok. iki masatenisçi karşılıklı geçip birbirini çalıştırıyor sırayla.

haftanın 2 günü oynamak hiçbir şeye fayda sağlamadığı gibi bol bol da ağrıya sebep oluyor.

forumda yenmek ve yenilmek ile derdi olan arkadaşlar var ne yazık ki şutop yapmayı bile öğrenememiş çoğu geç yaşına rağmen.

hiçbir şey için geç değildir; 40 yaşında şutopu öğrendim 1 senedir düzenli oynama fırsatı bulduğum için. bu sene de spinleri hallederim ondan sonra da işi gücü bırakıp dede avına çıkıcam. nedir kardeşim masatenisi sporunun dedelerden ve dede ruhlu olanlardan çektiği gidin tavla filan oynayın siz :salak:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Boyle bir antrenmani yapabilmek icin iyi top tutan bir partnere ihtiyac var. E tabi sizin de arka arkaya 8-10 fh/bh spin cekecek kabiliyetiniz olmali. Aksi halde 2. vurustan sonra sıkılıp maça donuyor herkes. En onemli antrenman da mactir, unutmamak lazim. Cunku antrenmanda top hep tekduze gelir ama macta turlu turlu top doner oyunda. Toplari tanimak ve oyunu gelistirmek adina mactan daha guzel bi antrenman olamaz. Topu sadece masada tutmak isteyenler yahut kazanma hirsi olmayanlar icin guzel bir antrenman ornegi, bu kesin. Ama en fazla mactan once guzel bir isinma yapmaya yarar, fazlasi olmaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

cagan'a katılmamak elde degil swan arkadasımıza bu antrenamanı versem de kendisi her turnuvanın ilk macında elenerek masa tenisine yeni bir boyut kazandırıyor. kendisini buradan tebrik etmek de istiyorum.

Yani şimdi burdan ifşa etmek, ezik duruma düşürmek ne kadar doğru bilemedim :D bu vesile bende tebrik ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba öncelikle paylaşım için teşekkürler.

6-7 ay öncesine kadar Partnerim Kadir ile buna benzer antrenman yapabiliyorduk çok top ile kombinasyon vs çalışabiliyorduk.

Sonrasında yaz tatili ramazan ayı bayram seyran benim nöbetler Kadirin mesaileri vs. derken sadece basit antrenmanlar yapabilir olduk

O dönem ve öncesindeki oyun seviyemizi bilenler çok yol aldığımızı o antrenmanların bize farkında olmasak da çok şeyler kattığını söylüyorlar.

Ama Çağan kardeşime katılmamak elde değil şöyle ki sen videodaki gibi haftada 2-3 antrenman yaparsın zımba gibi ayaklar çalışır bilmem ne ama yeterli maç yapmamışsan maç tecrüben yoksa ya da azsa maçta sonuç tecrübe kazanıncaya kadar hüsran olur - o en kritik toplarda mental olarak oyundan düşebilir insan, top tanıyamayabilir, 2-0 dan 3-2 verebilir maçı vs. vs.

Özetle bu antrenmanı yapmak göründüğü kadar kolay değil insan 6-7 dk sonra kan ter içinde kalabiliyor ama antrenmanın verimli olması için sonrasında 2-3 antrenman maçı yapmakta yarar var bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

olsun benim oyunum gelişiyor sen ise backhande pütür taktın onur efendi. geniş al pütürü kalanından bi backhand de hamzaya çıksın

maç yapma hususunda çağan haklı ama zaten onun dediği yolu izleyen masatenisi camiamızın halini de görüyosunuz. hakemlerle sohbet ediyordum tozkoparanda, yönettikleri oyunların çok sıkıcı olduğunu söylüyorlardı. dedim ki sizi eğlendirmek için elimizden geleni yapıyoruz ama ederimiz bu kadar. onur ve hamza (omomatik ve bantla yanına iliştirilmiş promosyon bingo) gelip masa tenisinin güzelliklerini gösterseydiniz keşke tozkoparanda

bu entry en az 5 laykdis alır diye tahmin ediyorum...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

iyi ki putur takmısım yoksa benim kotu oyunum da ceneme vuracakmıs

laykdis;

olsun benim oyunum gelişiyor sen ise backhande pütür taktın onur efendi. geniş al pütürü kalanından bi backhand de hamzaya çıksın

maç yapma hususunda çağan haklı ama zaten onun dediği yolu izleyen masatenisi camiamızın halini de görüyosunuz. hakemlerle sohbet ediyordum tozkoparanda, yönettikleri oyunların çok sıkıcı olduğunu söylüyorlardı. dedim ki sizi eğlendirmek için elimizden geleni yapıyoruz ama ederimiz bu kadar. onur ve hamza (omomatik ve bantla yanına iliştirilmiş promosyon bingo) gelip masa tenisinin güzelliklerini gösterseydiniz keşke tozkoparanda

bu entry en az 5 laykdis alır diye tahmin ediyorum...

ahahsdhfsagd37d3asd3rqıeq

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Top tutabilen adam gerçekten yok gibi. Ben tutuyorum ama karşısı tutamayınca ben değil karşısı antreman yapmış oluyor.

Çoklu top vs de yine top atabilen birini gerektiriyor. Her masatenisçi çoklu top atamaz. El alışkanlığı lazım.

O yüzden ben de çiftli maç vs yapıp gidiyorum. Katkısını geçtim eksisi bile oluyor. Yavaşlatıyor, tembelleştiriyor...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar yolunuz İzmire düşerse İzvete muhakkak bekleriz.Çok top tutanımızda vaaaaar çok top atanımızdaaaa...ne arzu ederseiniz yani... :bye:

Geçen hafta izvete yolum düştü bizzat denedim.

Harika ortam harika insanlar.Çok teşekkürler hepinize herşey için Murat abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Valla blok yapmak spin yapmaktan 100 kere daha zor. Herkes top tutamaz hadi tuttun bu defa topu dağıtmak var antrenmanda. 2 si de velhasıl zor.

Sewan, Onur kardeşim pütürle oynamayı seviyor hem bu hafta yarı final oynamış sen ne yaptın ondan bahset :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..