Jump to content
Masatenisi.org Forum

2014 Erkekler Dünya Kupası.

Recommended Posts

zaten boşverdim ama bir yandan da vay be dedim :)

1 saat boyunca zhang ın raketinin kenar bandının köşesini düzeltmesinden, zemini kontrol edip durmasından, bir tane ralliye girmemesinden (mecbur kaldı bir iki tane ralli oldu maçta tabi) içime baygınlık geldi dün baya sinirlendim.

çağan bilal ve kartal koşun zhang ın bandı çıkmış mı bakın iki parmak da siz atın olur da ayağına dolanır düşer :) iki üç tane de viscaria zjk alc filan alın desteğe ihtiyacı varmış

bide likedis yapmışlar iyice cinlendirdiler beni akşam akşam

Futbolda nasıl almanya ya turnuva takımı diyorsak. ZJK yada bundan sonra büyük turnuvaların adamı diyoruz :D Viscaria da var ZJK ALC de ZJKSZLC de var gıskanmayınız :))

Kenar bandına da bakar, ayakkabı bağını da çözüp bağlar. Ben çocuklara diyorum serbest atışta yorulduysan ayakkıbı bağın çözülmüş gibi yap nefesin düzelir. Ayrıca memur değilsin mesai saatin yok acele etme :))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

forum veteran dolmuş ben hemen kendi başlığıma geçip eylem başlatıyorum. Atilla bey size diyorum maçı özetten mi seyrettiniz yoksa tamamını mı seyrettiniz diyorum? yoksa seyretmediniz mi? yoksa siz de mi dede taktikleriyle oynadığınız için ne görseniz "ee bunları ben de yapıyorum ki" deyip es mi geçiyorsunuz

bilalcim aa bak eşşek uçuyo deyip ace servis atarım sana valla hakediyosun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Maçın tamamını seyrettim son sete kadar ikiside birbirine saygı duyarak oynadı yanlız son sette sonlara doğru Ma long aldığı sayılardan sonra ufak ufak sevinç nidaları atmaya başladı ama Zhang müthiş backhand'i ile 11 nci sayıyı aldığında Ma Long'u bitirmişti.Birbirini oldukça iyi tanıyan iki üst düzey oyuncunun oynadıkları maçtan ziyade stratejik savaş gibiydi uzun ralliler olmamasını gayet doğal karşılamak lazım.Ma Long servislerini backhand spinle açan Zang'a karşı çoğuna karşılık veremedi ve maçı kaybetti.

Not 1:Maç sonunda yaptığı hareketi onaylamıyorum ama bu kadar çetin geçen maçtan sonra enerji boşalması yaşaması doğal diyorum ama yöntem yanlış.Avrupalı oyuncular bazıları bunu her sayıdan sonra yaparak biraz olsun deşarj oluyorlar.

Not 2:Zhang bütün maçlarında yan bantınla oynar bu artık onda tik halini almış daha önceki maçlarını izlediyseniz normal karşılamanız gerekir bu arada herkesin kendine has tik'i olabilir(belki sizlerinde vardır).

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben hiçbirşey demiyorum artık sayın kartal :)

zhang oyunu bekleterek ve yavaşlatarak ve ma long un sinirlerini bozacak şekilde tek top oynayarak almadı, birçok sayıyı ma long'un dışarıya vurması sayesinde almadı; kaçak göçek oynamadı, her bir servis öncesi yaklaşık 15-20 saniye beklemedi muhteşem backhand flickler ile aldı doğru diyorsunuz

vay be stratejik savaş kısmını doğru görmüşsünüz o ilginçmiş... çatır çutur yendi de diyebilirdiniz diğer zhang jike fanları gibi

bu arada bu başlıkta yazdıklarımı okuyor musunuz onu hakikaten merak ediyorum. sanki aynı şeyleri yazıp duruyorum gibi geliyor bana artık

neyse kara listeye alındınız gözünüz aydın :) size de hatırlatırım bu yazdıklarınızı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Okuyorum ve büyük resime bakmanızı tavsiye ediyorum.

Zhang Jike hayranı değilim masatenisi sever olarak konuya açıklık getirmeye çalışıyorum.Zhang fazla istikrarı olan bir oyuncu olmayabilir belki ama hedefe odaklandığı zaman tuttuğunu koparır bir motivasyonla amacına ulaşıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

forum veteran dolmuş ben hemen kendi başlığıma geçip eylem başlatıyorum. Atilla bey size diyorum maçı özetten mi seyrettiniz yoksa tamamını mı seyrettiniz diyorum? yoksa seyretmediniz mi? yoksa siz de mi dede taktikleriyle oynadığınız için ne görseniz "ee bunları ben de yapıyorum ki" deyip es mi geçiyorsunuz

bilalcim aa bak eşşek uçuyo deyip ace servis atarım sana valla hakediyosun

maçın tamamını izledim.zjk nin de ma long un da çin ligi ve asya oyunları hariç hemen hemen tüm maçlarını izlemişimdir..o maçlardan farklı bir maç değildi.. konunun benim taktiklerimle ilgili olduğunu düşünmüyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yaw bantıylada oynar pascal nouma gibi şortuyla da. Adamın mental seviyesi demekki güçlü değilmiş takılmış ve de bir güzel tek vuruşluk sayılarla yenilmiş :)

Şu Börekli turnuvanıza geleyim aynısını sana da yapacam :D

Abi onun tik i ZJK y e:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..