Jump to content
Masatenisi.org Forum

2014 Erkekler Dünya Kupası.

Recommended Posts

Bilal abi futbol ile masa tenisi bir degil futbolda itis kakis cok sık olan birsey.cunku fiziksel temas var ve bu zaman zaman tansiyonu yukseltebiliyor.oysa masa tenisinde boyle birsey yok masa tenisini daha elit bir spor bu yuzden her yastan insani bir araya getirebiliyor.tabi bunlar benim sahsi gorusum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben avukatım, ittf sporculara para cezası verebilir, ödül kadar ceza kesip ödülü vermemiş olacaklar işte.. İllegal bir durum yok. Zaten o turnuvaya girerken bazı şartları kabul edip giriyorsun. Bir tür sözleşme yani... Şartları kabul edip o şartları da ihlal edersen sonucuna katlanırsın. İttf, imaj için tonla para harcıyor sonra da z. Jike gelip iki saniyede işi batırıyor.

Türkiyede olsa organizatör 'mala zarar vermek'ten ceza davası bile açtırabilirdi.

Abi bende aynı düşüncedeyim ama bu işi orada aniden yaptığı mı doğru ? yoksa ITTF bu işi bir süreç içerisinde mi yapmalıydı ben bunu kafaya taktım:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yapilan davranis kesinlikle hos degil, bu konuda hemfikirim sizlerle. Fakat isin insani boyutuyla kimse ilgilenmemis gordugum kadariyla. Herkes direk idam hukmunu imzalamis Zhang Jike'nin. Kirli gecmisine atifta bulunan olmus, olayi hukuki boyuttan inceleyip yargilayanlar olmus. Kimse de cikip ''yapmis bir hata, sevincini fazla abartmis ama ozur de dilemis'' diyememis. Sonucta adam yeryuzundeki en guclu rakibini yenip sampiyon oldu. Bizler en basit maclarimizda bile sinirlenip anlamsiz hareketlerde bulunabiliyoruz bazen, Zhang Jike ise en guclu rakibini yenip Dunya Kupasini aldi. Onu bu kadar rahat elestirebilmek icin her yil dunya kupasi kazanip barlari tekmelememek lazim :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

******* onun kazandığı dünya kupasına...

ma long 'un zihnen zayıf olduğunu düşünenlere de tek cevabım forumun zihnini toplasak ma long un zihni daha kuvvetli çıkacaktır bu toplamdan. özetten değil ittf den 1 saat boyunca izleyin ne dediğimi anlarsınız. jike bütün kirli taktikleri denedi ve veteran gibi oynadı bütün dünya da ma long un daha iyi oynadığını gördü ve yuhaladı zhang 'ı

bütün turnuva boyunca bench 'inde şef liu oturdu zhang'ın. maçı daha iyi oynayarak almalıydı veteran gibi oynayarak veya pislik yaparak değil. Ailesine teşekkür ancak böyle edebilirdi.

Ma long en beteriyle sınandı ve bence gayet de başarıyla çıktı sınavdan. tüm zayıflıklarını bilen takım arkadaşından yedi kazığı ama son ana kadar her saniyede en doğru şeyleri yaptı.

çağancım şampiyon alkışlanır yuhalanmaz. olaylara bakışın hiç hoşuma gitmedi. senin gibi bakarsak bir ay önce dimitri de şampiyonu set vermeden yendi o zaman dimitri de şampiyonlar şampiyonu diyelim...

zhang ı eleştirmek için dünya kupası kazanmak da şart değil hatta hiçbir şey şart değil. görünen şey çirkin. benzeri şeyleri ma long da yapabilirdi sence o bilmiyor mudur pislik yapmayı? Acaba ma long un morali biraz da arkadaşım dediği zhang kirli oynadı diye bozulmuş olabilir mi?

neyse forum ahalisi herkese iyi geceler dilerim

bu saatten sonra viscaria kullanan görürsem masayı da ona dar ederim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İnsanoğlu, dünyada dejenerasyon arttıkça sevinme ve üzülme özürlüsü olma yolunda hızla ilerliyor. Her üzülen raket fırlatır, küfreder; her sevinen panoları tekmeleyip parçalarsa yandık. ITTF'in sözkonusu acil kararını çok doğru buluyorum. Ha maçı kazandıktan sonra tekmelemiş, ha sayı kaybettikten sonra. İki durumun birbirinden farkı yok. Öyle bi kafaya erişmiş ki, dönüp bi de diğer tarafın panosunu kırmış. Salonu yıkmadığına şükretsinler. İnsan gibi sevinip, insan gibi üzüleceksin. Aksi halde toplum seni dışlar. Daha önce de bir maç sonrası Ma Long'un elini sıkmamıştı. (ve yine jet hızıyla özür dilemişti) 26 yaşına geldi ve her türlü başarıyı kazandı. Bence artık emekli olma vakti. Gitsin restoran açsın, etkinliklere katılsın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

******* onun kazandığı dünya kupasına...

ma long 'un zihnen zayıf olduğunu düşünenlere de tek cevabım forumun zihnini toplasak ma long un zihni daha kuvvetli çıkacaktır bu toplamdan. özetten değil ittf den 1 saat boyunca izleyin ne dediğimi anlarsınız. jike bütün kirli taktikleri denedi ve veteran gibi oynadı bütün dünya da ma long un daha iyi oynadığını gördü ve yuhaladı zhang 'ı

bütün turnuva boyunca bench 'inde şef liu oturdu zhang'ın. maçı daha iyi oynayarak almalıydı veteran gibi oynayarak veya pislik yaparak değil. Ailesine teşekkür ancak böyle edebilirdi.

Ma long en beteriyle sınandı ve bence gayet de başarıyla çıktı sınavdan. tüm zayıflıklarını bilen takım arkadaşından yedi kazığı ama son ana kadar her saniyede en doğru şeyleri yaptı.

çağancım şampiyon alkışlanır yuhalanmaz. olaylara bakışın hiç hoşuma gitmedi. senin gibi bakarsak bir ay önce dimitri de şampiyonu set vermeden yendi o zaman dimitri de şampiyonlar şampiyonu diyelim...

zhang ı eleştirmek için dünya kupası kazanmak da şart değil hatta hiçbir şey şart değil. görünen şey çirkin. benzeri şeyleri ma long da yapabilirdi sence o bilmiyor mudur pislik yapmayı? Acaba ma long un morali biraz da arkadaşım dediği zhang kirli oynadı diye bozulmuş olabilir mi?

neyse forum ahalisi herkese iyi geceler dilerim

bu saatten sonra viscaria kullanan görürsem masayı da ona dar ederim

maçın tamamını izledim ancak bahsettiğiniz gibi maç içinde pislik, kirli oynama göremedim..zhang jike ma lon'un tüm zayıflıklarını elbette biliyordur ama ma long da jike'nin tüm zayıflıklarını biliyordur..maç sonu yapılan hareketler ise masa tenisi sporuna ters gelen ve yadırganacak hareketler..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Swancım, çinliler tüm pislik hareketleri kendileri de dahil olmak üzere tüm rakiplerine uygular.

Sonuçta onlar arasında ya varsın yada yoksun durumu var. O yüzden maç içerisinde legal olan her şey mubahtır diyerek yapılır :)

Hak mahrumiyeti çok ağır olur, hoş ben para cezasına bile karşıyım. Ayrıca turnuva boyunca Liu oturmadı arkasında.

Aruna maçında Ma Long un antrenörü oturuyordu. Ayrıca bu üst düzey maçlarda çok küçük nüanslar oyunun galibini belirliyor. İyi oynayan da kazanan taraftı. Maçı canlı izledim :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bilalcim ilginç bir adamımdır ben takım tutmam adam da tutmam. İyi oynayan taraf zhang değildi. Yaptıkları da mübah değildi. O pislik yaptıkça bütün salon taş kesildi, hakemler de taş kesildi. ben bile oturduğum yerde taş kesildim. normalde kart filan görmesi gerekirdi oyunu o kadar beklettiği için. Daha en son serviste servis için eğilip ma long pozisyon almışken servisten vazgeçip zemin kayıyor mu kaymıyor mu diye kontrol etmek ne demek? Zaten servisi o kadar bekletmişken?

tüm maça baktığımda zhang ın o oyunla en fazla 1 set alması gerektiğini düşünüyorum. Legal olan her şey mübahsa veteran izleyelim bundan sonra bol bol

liu konusunda haklısın her maçta zhang 'ın arkasında değildi yanlış yazdım. Ama liu'nun zhang takımdan düşmesin diye 1 senedir yaptıklarını da düşünüyordum yazıyı yazarken.

not :wang hao da bu şekilde davranarak olimpiyat finalini kazanmıştı wang liqin'e karşı ama hiç değilse o iyi oynayan taraftı buna rağmen silindi gitti ne yaptıysa kendini sevdiremedi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

kırk yıllık yalancıyım boyle yalan duymadım.

bildigin ma long fanboy u olan sevgili swan demek adam tutmuyormus vah vah vah :P

yuh .. hemde fanboy :3

ma long'un stilini sevmek başka maçta kazansın da mutlu olayım diye beklemek başka

yahu ahada maç orada gidin izleyin bir daha

hem izlemeyeceksin hem de iftira atıyosun şişko

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sevgili swan bey,

siz gidin facebook tan ma long a arkadaslık teklif edin ondan sonra paylastıgı resimleri printerdan cıkarıp geceleri sarılıp sarılıp yatın ondan sonra da bana oyle oyle konusun. bi de ustune sisko falan ne ayııııp ne ayıp.

siz gezip tozarken bizler o macı naklen izledik fanboy swan bey !!!111 asd

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevan bende takım tutmam.

Tahminimce yaşanan big bang Ma Long u yenerek kazanılmış olmasından kaynaklanıyordu. O oyunla 1 set anca alırdı kısmına katılmıyorum.

Genelde bu 2 si arasında geçen maçlar zaten çok çekişmeli geçiyor ve de 4-3 bitiyor.

Onur da söylemiş Ma Long u sevdiğini ve fanatiği olduğunu bütün cümle alem biliyor :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

maç orada sevgili bilal. bir daha izle bakalım

yaşanan big bang şans eseri kazanılmış olmasından kaynaklanıyordu çünkü zhang da farkında daha zayıf olduğunun. tek bildiğim zhang 4-0 döşenmeye şamar oğlanına çevrilmeye hazır olsun takım arkadaşları biletini en kısa zamanda keseceklerdir.

Herkes ma long yenecek derken zhang turnuvayı alır daha iyi oynuyor yazdığım hede hödö diye itiraz edildiğim forum sakinlerinin de turnuva bitiminde fiyu fiyu diye hiçbişey olmamış gibi ölü taklidi yaptıklarını bilirim. bu bir değil iki değil :)

Ben bu oyunu biliyosam zhang 'ın başına gelecek var

**** onun kazanacağı kupaya (bora zahmet etme ben yıldızladım)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

zhang jike'in sayfasından alıntıdır :

ZHANG JIKE will be facing a major issue in the next days or weeks. To all his fans, show your support to him as he needs it this time.

hadi koşun destekleyin :3

buraya yazılanlar da benim işime çok yarayacak lütfen daha çok yazın. zamanı geldikçe copy paste edip kafanıza kakacağım bu sefer af yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ya onu bunu boşverin, Ma Long masa tenisi tarihinin gordugu en overrated oyuncudur bana gore. Kazanabilecegi en buyuk turnuva dunya kupasidir, onu da daha once kazanmistir. Ferdi dunya sampiyonasini ya da olimpiyatlari zhang jike hayatta oldugu surece de kazanamayacaktir, gozuken odur..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

zaten boşverdim ama bir yandan da vay be dedim :)

1 saat boyunca zhang ın raketinin kenar bandının köşesini düzeltmesinden, zemini kontrol edip durmasından, bir tane ralliye girmemesinden (mecbur kaldı bir iki tane ralli oldu maçta tabi) içime baygınlık geldi dün baya sinirlendim.

çağan bilal ve kartal koşun zhang ın bandı çıkmış mı bakın iki parmak da siz atın olur da ayağına dolanır düşer :) iki üç tane de viscaria zjk alc filan alın desteğe ihtiyacı varmış

bide likedis yapmışlar iyice cinlendirdiler beni akşam akşam

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Zhang JK ( can ci ko ), fanları böyle bağırıyordu galiba FOREVER ağaaa :))) . Sevan reyiz benide yaz kara listeye :)

Zaten bu zhang hiç bi zaman FH'de ma long' a yaklaşamadı. Ma long FH'de grall. Ama adam hep en iyi aktif blokcu değilmiydi? Dünde koydu bloğu, aldı 3ncü toptan sayıları işi bitirdi. Ama bu adam Ma long'a karşı hep böyle oynamıyor mu?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

valla zhang spin konusunda ma long dan kat kat üstün (hem bh hem fh)

onun çektiği topspin'in kalitesi belki bir de xu xin de vardır

zhang daki footwork de yok ma long da. (xu xin bu konuda zhangdan iyi ama)

benim derdim sinir bozucu bir maç seyretmiş olmak, haksız bir rekabete seyirci kalmak. forumda da kimse bunu görmüyor

zhang ın yenmesi beni mutlu eder hamzacım. yenmekle yenilmekle bir derdim olmadığını da bilirsin hangisi yenerse yensin ayrıca bana ne. onlar yenince ben mi yenmiş sayılacağım?

ona bakarsan dünya kupasında almanya çine yenilince biz de yenilmiş sayılırız (çağan mantığı- daha çözemedim tam olarak ama buna yakın bişey)

bozuk saat günde iki defa zamanı doğru gösterir 1.5 senedir hiçbir büyük turnuva olmamış ki zhang kendini göstersin (bilal mantığı) dubaide 1 milyon dolarlık turnuva vardı eğer diğer kriter para idiyse

neyse zhang ın kenar bandı çıkmış mı bi bakın gelin... teker teker gelin :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Breaking News: Zhang Jike will receive NO prize money as punishment for kicking the barriers after his Men's ‪#‎ITTFWorldCup‬ victory.

Zhang Jike had this to say after the incident: "I am very sorry for what I did, it was not acceptable behaviour and I am sorry"

yippiiiii

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..