Jump to content
Masatenisi.org Forum

Donic Piranha Tec

Recommended Posts

Efenim herkese merhaba. Uzun zaman oldu foruma girmeyeli. Arayi actik farkindayim lakin artik yazilarimla isbatı vucud etmeye calisacagim.

Gelelim asil mevzuya. Bilenler bilir, gecen yil bu zamanlar bir kisa putur ve akabinde de cok kisa suren bir uzun putur maceram olmustu. Sonrasinda duz lastige geri donus yaptim. Fakat bu ara yeniden puture donus yapma istegi hasil oldu. Aklimdaki lastik ise Donic Piranha Tec. Uzun zamandir ekipman islerinden de koptum ama sanirim bu lastik eski piranha'nin su bazli versiyonu olsa gerek. Ersun abi ve Aydin abi (Demirkol) sanirim Piranha kullaniyordu bh tarafinda. Onlarin da lastik ile ilgili yorumlarini alirsam sevinirim.

Belli bir tarza bagli kalmak istemiyorum, yeri geldiginde acik masa defans yeri geldiginde masa ustu top acma ve blok yapabilecegim bir lastik ariyorum anlayacaginiz. Piranha bu isler icin uygun mudur yoksa baska alternatiflere mi yonelmeliyim?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çagan meraba,

1 seneden beri pütürle çocuklar oynadığı için baya bir pütür denedim.

Piranha ox ile masa üstü açma çok zor gelebilir, süngerlisini kullanırsan kolay gelecektir ama onunda topu bozma oranı beni tatmin etmedi. Piranha ox ile masa içi blok stoplar karşı tarafı inanılmaz bozuyor. Çok sert spinlere ise yapılan bloklarda açıyı yakalayamazsan bu defada dışarıya gönderiyorsun. velhasıl yumuşak toplara blok yapmak kolay iken 2 ve üstü arka arka ya gelen spinlerde zorlanıyorsun.

Geçenlerde denediğim Spinlord Zeitgeist ile masa üstü açma, şut, blok ve uzaktan kesme çok kolay. Ben aşagıdaki linkteki kombinasyonun aynısıyla oynadım. Özellikle masa üstü şutlarda rakip inanılmaz afallıyor. Düz lastik gibi düşünüp gelen spine basmaya başlayınca bu defa top masaya çarptığı an kayarak gidiyor. Rakipler boş top atmayı düşünüyorsa 1 kere daha düşünmeli bu uzun pütürde :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
  • 4 years later...
Tarih: 20.10.2014 Saat: 02:27, cagan yazdı:

Belli bir tarza bagli kalmak istemiyorum, yeri geldiginde acik masa defans yeri geldiginde masa ustu top acma ve blok yapabilecegim bir lastik ariyorum anlayacaginiz. Piranha bu isler icin uygun mudur yoksa baska alternatiflere mi yonelmeliyim?

Piranha bu işler için biçilmiş kaftandır. Daha çok uzaktan oynayan defansçılar çoğunlukla süngerli versiyonunu tercih ediyorlar. Kendi falsolarını süngersize göre daha çok verebiliyorsun. Çoğunlukla yakından blok-kesme blok tarzı oynuyorsan o zaman süngersiz belki daha iyi olabilir. Ox Piranha'yı masaya yakın kullanıldığında bir hayli rahatsız edici buluyorum, Grass DTecs'i aratmaz.

Piranha sünger kalınlığı 1.0-1.2 aralığında hatırladığım kadarıyla. 1.5 mm. istenirse o zaman Grass DTecs.

Oynaması kolay lastiklerin içinde en bozucusu diyebilirim.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 09.11.2018 Saat: 21:31, deva sarjan yazdı:

Piranha bu işler için biçilmiş kaftandır. Daha çok uzaktan oynayan defansçılar çoğunlukla süngerli versiyonunu tercih ediyorlar....

...Oynaması kolay lastiklerin içinde en bozucusu diyebilirim.

Şu okuduklarım bende, Piranha ile oynadığınız ve bu tecrübenin zihninizdeki aksisedaları olarak da telakki edebileceğimiz bir takım düşüncelerin, berraklığı müphem muhakemesi neticesinde  bu satırları karaladığınız intibaını uyandırdı. 

Kendimizin ve başkalarının sübjektif izlenimlerini umumi hakikatler gibi değerlendirip değerlendirmediğimize dikkat etmenin faidelerini ne denli vurgulasam azmış gibi hissettiğimi ifade etmekte herhangi bir beis görmem şöyle dursun, bir yanda harfler ekranda ardarda zuhur ederken bir yandan da parmaklarımın kompütürün tuşlarında  ziyadesiyle lezzet bularak dolaştığını eklemek isterim. 

Anlayışım, ''oynaması kolay lastiklerin içinde en bozucusu diyebilirsiniz de, yine de ben kendi tecrübemi yaşamak mecburiyetindeyim'' anlayışıdır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

13 saat önce, deva sarjan yazdı:

Piranha bu işler için biçilmiş kaftandır. Daha çok uzaktan oynayan defansçılar çoğunlukla süngerli versiyonunu tercih ediyorlar. Kendi falsolarını süngersize göre daha çok verebiliyorsun. Çoğunlukla yakından blok-kesme blok tarzı oynuyorsan o zaman süngersiz belki daha iyi olabilir. Ox Piranha'yı masaya yakın kullanıldığında bir hayli rahatsız edici buluyorum, Grass DTecs'i aratmaz.

Piranha sünger kalınlığı 1.0-1.2 aralığında hatırladığım kadarıyla. 1.5 mm. istenirse o zaman Grass DTecs.

Oynaması kolay lastiklerin içinde en bozucusu diyebilirim.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..