Jump to content
Masatenisi.org Forum

Efsane Soru!

Erol Galip

Recommended Posts

Yıllarca Kesin cevabı bulunamamış Efsane Sorumuz var.. Forum Ahâlisine Soralım dedik.

Forhand' de Kırmızı Lastik mi Yoksa Siyah Lastik mi?

Her üyemizden farklı cevaplar ve nedenler çıkacağından eminim..

Kesin Bir Cevap Bulalım diye böyle bir yola giriştik Yarı Yolda Bırakmayın Bizi...

"Her Vurduğunuz Şut Sayı Olsun" Dilekleriyle :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

uzun süre kırmızıyla oynadım şimdi de ma long siyahla oynuyo diye siyahla oynuyorum başka bi sebebi yok

çinlilerdeki mevzu şu Sevancım daha spinli olan tuningli national çin lastiğini fh alıyorlar o lastikler de malum hep siyah ama rakip spinlere dayanamayıp şutluk top şişirdimi de hemen kırmızı lastiği (genelde tuningli tenergy 64 yada 05 oluyor kırmızıları) çevirip topu gebertinceye kadar şut atıyorlar.

Ben genelde fh de siyahla oynamaya çalışsam da yeni aldığım ve çok sevdiğim omega 5 tour lastiğim (bazı servislerimden sonra çin lastiği mi kullanıyorsun tepkileri bile alıyorum(: ) kırmızı olduğu için şimdilik fh lastiğim kırmızı :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben normalde kırmızı ile oynayacaktım fakat yabancı forumlardan bakmıştım aynı lastiğin renkleri arasında fark var mıdır diye,

Yanlış hatırlamıyorsam kırmızı lastiğin siyaha oranla daha yumuşak olduğunu bu yüzden pro oyuncuların forehand'e siyah tercih ettiğini söylüyolardı.

Bu yüzden ben de forehand'e siyah aldım :)

Uydurma birşey midir yoksa doğru mudur bilmem ama benim forehand'e siyah tercih sebebim buydu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hiç farketmez. Önemli olan sizin hangi renk lastiğinizle neler yaptığınızı rakibinizin anlayabilmesi. Çünkü 2 renk lastik kullanmamızın sebebi sadece rakibimizin yaptığımız vuruşlardaki lastiğin topa etkisini anlamak. Anti yada pütür lastik kullanıyorsanız rakibin ilk yapması gereken bu lastiğin rengini takip edip onunla yapılan vuruşlarda dikkatli olmak.. Gerisi şehir efsanesi...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bh zaten raketin önünde kaldığı için görünmüyor vuruşlar, fh de ise topu daha uzun süre ve daha net görüyorum siyahla, bu yüzden uzun süreden siyah kullanıyorum ve tüm çin'li sporculara bakarsanız hepsi siyahla oynar forehand'lerinde. bunun nedeni çin lastiğinin özelliklerinden de kaynaklanabilir ama bu görüş açısı olayını da bir düşünmek gerek.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Renk

Masatenisi sporununda raket üzerindeki lastik renklerinin oyuncu ve rakibi açısından tek özelliği şudur:

Kırmızı lastiğinin pütürmü,anti mi yoksa tacky mi ve kalınlığı,

Siyah lastiğinin pütürmü,anti mi yoksa tacky mi ve kalınlığı,

Bu da maç öncesinde raket incelemesi bölümünde yapabilir.

Farklı lastikleri kullanan oyuncularda top karşılarken dikkat edilmesi gereken genel kural raketin hangi yüzeyi ile topa yön verdiğidir.Yani renk oyuncu için sadece o lastiğin özelliğini hatırlatacaktır.

Masatenisi sporu çok hızlı oynanan bir spordur.Futbol gibi takım oyunlarında Kırmızı ve Sarı renkler rakip takımı oyuncularını provake eder.Yeşil ve beyaz,mavi gibi renkler karşı takımda rehavet duygusu yaratır.

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 1 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..