Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yeni Başladım

fan

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar bu spora yeni başladım ve sadece 1 kere oynadım ama çok sevdim ve sürekli oynamak istiyorum netten iyi oyuncuların videolarını izleyerek bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum bugün kendime Selex raket aldım ama sadece hafta sonları masa ile çalışma imkanım var onun harici kendimi nasıl geliştirebilirim masasız ? ve spin felan hiç bi bilgim yok bunlara nasıl çalışılmalı neler önerirsiniz yeni başlayan birine birde yaşım 21

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba aramıza hoşgeldiniz öncelikle.

Masa tenisi ni hobi olarak ööle arada bir atarız iki top makara yaparız tarzında oynamayı düşünüyorsan raketin iyi bence.

Ama masa tenisini sporcu olarak yapacağım antrenman yapacağım spinin şutun hakkını vereceğim diyorsanız raketinizi kullanmanız yetersiz olacaktır.

Eğer nasıl bir raket almalıyım sorusu içinden geçiyorsa

lastik için şu konuyu http://www.masatenisi.org/forums/topic/4286-hangi-lastidhi-secmeliyim/

tahta için de şu konuyu http://www.masatenisi.org/forums/topic/4317-tahtalaryn-hyzlary-ve-raket-sap-thekilleri/

okuyup daha sonra All+ yada off- hızda bir tahta ile All+ yada Off- hızda ince ve yumuşak süngerli lastiklerden oluşan bir kombinasyon raket oluşturmanı öneririm.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba aramıza hoşgeldiniz öncelikle.

Masa tenisi ni hobi olarak ööle arada bir atarız iki top makara yaparız tarzında oynamayı düşünüyorsan raketin iyi bence.

Ama masa tenisini sporcu olarak yapacağım antrenman yapacağım spinin şutun hakkını vereceğim diyorsanız raketinizi kullanmanız yetersiz olacaktır.

Eğer nasıl bir raket almalıyım sorusu içinden geçiyorsa

lastik için şu konuyu http://www.masatenisi.org/forums/topic/4286-hangi-lastidhi-secmeliyim/

tahta için de şu konuyu http://www.masatenisi.org/forums/topic/4317-tahtalaryn-hyzlary-ve-raket-sap-thekilleri/

okuyup daha sonra All+ yada off- hızda bir tahta ile All+ yada Off- hızda ince ve yumuşak süngerli lastiklerden oluşan bir kombinasyon raket oluşturmanı öneririm.

hoşulduk

hocam ilginiz ve cevabınız için çok teşekkür ederim açıkçası yaşım ve tecrübesizliğimden dolayı başta hobi olarak gördüm bu sporu fakat kendimi olabildiğince geliştirmek ve ciddi anlamda bir şeyler yapmak isterim

raket konusunda amatör oldugum için gittigim spor magazasındaki bayan bununla başlamamın ideal olacağını söyledi bende hiç araştırmadan tabiri caizse bodoslama aldım şimdi hazır raket demişsinizde diğer türlü nasıl yapıcaz hiç bir bilgim yok tahta ve lastikten hiç anlamıyorum :( selex belli bi süre beni idare etmez mi ne gibi eksiklikleri var ki?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

10632597_10205276385696094_8495240490248

buda raketim

şimdi o altis toptan hemen kurtul öncelikle daha sonrada foruma önceki mesajımda bahsettiğim konulara ve benzer konulara bak google amcaya sor bakalım masatenisi kombinasyon raketi kimler satıyormuş yada forumda arat ekipman satan firmalar diye ama sporcu olacaksan o ekipmanla olmaz hobiciysen o ayrı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

şimdi o altis toptan hemen kurtul öncelikle daha sonrada foruma önceki mesajımda bahsettiğim konulara ve benzer konulara bak google amcaya sor bakalım masatenisi kombinasyon raketi kimler satıyormuş yada forumda arat ekipman satan firmalar diye ama sporcu olacaksan o ekipmanla olmaz hobiciysen o ayrı.

hocam elbette niyetim sadece hobi değil hani gerçekten bu sporda iyi olmak isterim ama yeni başlayan birine o raketler fazla degil mi yani ben şey düşünmüştüm kendimi biraz geliştirdikten sonra komb. raket almayı çok mu yanlış düşünüyorum? eğer dediğiniz gibiyse çok fark ediyorsa tabi ki kombinasyon raket alırım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

kartal pendik tarafındaysanız cokun rıdvan beyin tepesine size yardım etsin :)

kendisine ulasabilecek konumda degilseniz gidip kendinize bir kombinasyon edinin. kendinizi gelistirene kadar 2. el bir raket almanız hazır raket almanızdan daha mantıklı olacaktır. forumda 2. el satanlar var uygunlugunu rıdvan beye danısarak satın almayı deneyebilirsiniz. benimle ilgilenmiyor rıdvan bey bari sizinle ilgilensin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

kartal pendik tarafındaysanız cokun rıdvan beyin tepesine size yardım etsin :)

kendisine ulasabilecek konumda degilseniz gidip kendinize bir kombinasyon edinin. kendinizi gelistirene kadar 2. el bir raket almanız hazır raket almanızdan daha mantıklı olacaktır. forumda 2. el satanlar var uygunlugunu rıdvan beye danısarak satın almayı deneyebilirsiniz. benimle ilgilenmiyor rıdvan bey bari sizinle ilgilensin :)

hocam sarıyerdeyim ben 2. el yada uygun bir fiyata komb. raket nerden bulabilirim ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

açıkçası yaşım ve tecrübesizliğimden dolayı başta hobi olarak gördüm bu sporu fakat kendimi olabildiğince geliştirmek ve ciddi anlamda bir şeyler yapmak isterim

bu yazınız uzerine verdim o linki, eger size abes kacıyorsa bence siz yanlıs isler pesinde kosuyorsunuz.

selex ile hayatınıza mutlu mesut devam edebilirsiniz. bu arada baska bir hobi bakmaya da baslayınız.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu yazınız uzerine verdim o linki, eger size abes kacıyorsa bence siz yanlıs isler pesinde kosuyorsunuz.

selex ile hayatınıza mutlu mesut devam edebilirsiniz. bu arada baska bir hobi bakmaya da baslayınız.

hocam hemen yanlış anlamayın lütfen haklısınız bu sporda bir şeyler yapmak istiyorsak iyi bi rakete sahip olmamız gerek ama inanın çok çok amatörüm hani 1 ay felan kullanabileceğim pek iyi olmasada en azından oyuna alışabilme açısından bi raket lazım oyunu tam manasıyla kavradıktan sonra kendimi geliştirme adına inanın daha iyisinide almaya razıyım ama ilk başlangıc icin daha uygun birşeyler arıyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

abes denilen sey budur.

http://www.masatenisi.com/urun.aspx?id=829

maalesef hicbir spor / hobi / eglence masraf yapmadan olmuyor.

en populer olan futbolda da krampon, corap, tozluk, forma, bilmemne alıp oynuyorsunuz. ha ben mahallede 9 aylık oynuyorum ben derseniz sorun yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

abes denilen sey budur.

http://www.masatenisi.com/urun.aspx?id=829

maalesef hicbir spor / hobi / eglence masraf yapmadan olmuyor.

en populer olan futbolda da krampon, corap, tozluk, forma, bilmemne alıp oynuyorsunuz. ha ben mahallede 9 aylık oynuyorum ben derseniz sorun yok.

haklısınız tabi kide masraf yapmalıyız lütfen beni yanlış anlamayın benim planım bazı temel şeyleri kavrayıp ondan sonra atak yada def bir raket almaktı oyunu pek bilmediğimden düz mantıkla bu kanıya vardım ama dediğiniz gibi hobiden öte düşündüğüm için en az bu tarz bi raket almak zorundayım

peki bildiğiniz 2. el raket satan birisi var mıdır?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

haklısınız tabi kide masraf yapmalıyız lütfen beni yanlış anlamayın benim planım bazı temel şeyleri kavrayıp ondan sonra atak yada def bir raket almaktı oyunu pek bilmediğimden düz mantıkla bu kanıya vardım ama dediğiniz gibi hobiden öte düşündüğüm için en az bu tarz bi raket almak zorundayım

peki bildiğiniz 2. el raket satan birisi var mıdır?

Daha oyuna alışmadan nasıl oynadığını bilmeden kombinasyon raket alma derim gerekte yok zaten kime neyi kanıtlıyıcaksın. 1 2 ay oynadıktan sonra toplayabilirsin daha bir kere oynamış biri için o raket ideal yani daha ne olsun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar bu spora yeni başladım ve sadece 1 kere oynadım ama çok sevdim ve sürekli oynamak istiyorum netten iyi oyuncuların videolarını izleyerek bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum bugün kendime Selex raket aldım ama sadece hafta sonları masa ile çalışma imkanım var onun harici kendimi nasıl geliştirebilirim masasız ? ve spin felan hiç bi bilgim yok bunlara nasıl çalışılmalı neler önerirsiniz yeni başlayan birine birde yaşım 21

Cumartesi- Pazar gunleri masatenisi dernek ve kluplerinde turnuvalar duzenlenmekte. onlardan herhangi birine git sana yardimci olurlar. O aldigin raketle bir ay kadar oyna' sonra sen kendin az-cok karar verme asamasina gelirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..