Jump to content
Masatenisi.org Forum

Hurricane 8

Recommended Posts

alın size büyütülmüş kauçuk yapısı

sırası ile

dhs 3-50 - tinarc 3

dhs 3-50 - hurricane neo 3

bişey bişey 3 -dhs 8

http://ameblo.jp/akipiro-holly/entry-11809050487.html

onun dışında altta linkte çok geniş bir dhs3-50 yorumu var : özetle yavaş, yumuşak süngerli ancak dhs'in tüm ürünlerinden daha spinli bir lastik olduğu anlatılıyor. süngeri 37 dereceymiş

http://mytabletennis.net/forum/forum_posts.asp?TID=65873&PN=1#792112

böyle bir detaya gerek yok ama çeşit olsun diye paylaştım. dhs8 in kauçuğuna muz kabuğu, pet şişe, çimento, çamyaprağı çipura.... ne bulmuşlarsa karmışlar sanki

mat lastik de mat lastiktir sugar efendi ışık fazla yansımıyo

yüzey biraz daha pürüzlü gibi oluyo yeni lastiklerde.

bu arada stiga airoc 'un yüzeyi calibra tour kadar mat değil onu söyleyeyim. bazen kafamdan geçenleri zonk diye yazıyorum toplamda başka şeyler çıkabiliyor. Yeni toplarla calibra 'dan daha uyumlu olduğunu söylüyor kullananlar. Ozan beğenmemiş ama. kullanınca airoc yorumumu yazarım. Ozan hocam şu airoc için bişeyler yazar mısın?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

o kısmını ben de çözemedim. duyduğum gördüğüm en güncel şeyleri paylaşıyorum :) henüz geniş bir araştırma yapmadım. salonda deniyoruz verileri de güncel olarak paylaşıyorum forumda. daha ne istiyosunuz yaw.

bakarsın yarın çıkar parlak lastikler yeni toplara uygun derim matlardan da şu şu marka şu model uygun derim.

stiga, butterfly dhs vs.. al dene swan yorum yaz diye lastik göndermiyo sonuçta. daha sağlıklı bilgiler zamanla ortaya çıkar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mat lastik daha pürüzlüymüş de daha iyi top tutuyormuş gibi bir mantık yürütülüyor ama yanlış

Bu pazarlama taktiklerini yutmayın. O hiç belli olmaz. Pürüzlü kış lastiği parlak f1 lastiği kadar tutmaz di mi?

Kafanızı karıştırmayayım ama en azından sünger rengi mat yüzey gibi şeylere bakıp beklentiye girmeyin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

o zaman şöyle derleyelim

bluefire m1, airoc, calibra tour, acuda s1 turbo yeni toplarla gayet uyumlu çalışıyor.

tenergy eski toplardaki gibi efsane değil, %80-90 performansta (belki alışınca daha verimli kullanmaya başlarım onu da yazarım)

birçok eski lastik kritik vuruşlarda topu bırakıyor (tenergy de dahil) o yüzden fazla şansınızı zorlamayın. servis atarken özellikle dikkatli olun

dhs h3 ile hiç rahat hissetmedim yeni topta. belki lastiğim ölmeye başladı onun da etkisi var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ya ben biliyorum başıma gelecekleri iyi ki interneti ptesi naklettirme kararı aldım.

ozancım zamanla görücez, ola ki tenergy yeni toplarla uyumlu bir seri çıkardı yada lastiğini yeniledi... ola ki seni başka bir lastikle oynarken sobeledim....o zaman pabuç kadar dilim kaç numaradır görürsün. quasimodo'nun ahını almayaydım keşke dersin :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Rica ederim.

Yazıma az önce ekleme yaptım.

Kısa toplar ve servis için H3'e çok benzer tepkiler aldım. Servis falsosunda değişim yok. Yine çok kısa ve kontrollü servisler mümkün. Kısa toplarda üst lastiğin enerjili olması biraz daha titizlikle topa girmenizi gerektiriyor. Özellikle uzun servisleri karşılamakta sıkıntı yaşayanlar kontrol etmek için antrenman yapmalılar. Plastik topun masa ile tepkisine alışmak için de zamana ihtiyacınız var. Flip ve flickler eski lastiğe göre daha fazla güven veriyor. Öldürücü vuruşlarını flip ve flick ile yapanlar eski güçlerine yeniden kavuşacaklar.

Yakın masada ve topu açmada selüloz toplu oynar gibi hissettim.

Kontrolarda kenimi Wang Hao gibi hissettim. Çok yüksek falso ve hız ile cevap vermek için çok enerji sarfetmenize gerek yok. Topun havada falsolandığını hissedip izlemek bana çok zevk verdi. Benzer zevki hileli lastik diye adlandırdığım Çin milli takın oyuncularından aldığım özel tuningli Mavi süngerli H3 lastikten almıştım. Onun kadar büyüleyici olmasa da olgunlaşmak üzere olan bir ürün için hiç fena değil.

elinize sağlık onur hocam çok güzel bir yazı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tuningsiz versionunu denedim. Bir kaç antrenman sonra da tune etmeye gerek duymadım. Lastik yeterince güçlü. Yanlız yapıştırırken 4-5 kat ince veya macun kıvamındaki (nittaku, stiga gibi) yapışakanlardan sürerek yapıştırırsanız daha iyi sonuç alabilirsiniz.

tune etmeye gerek kalmadan kullanabiliyor muyuz peki yada pre tune ise ne kadar sürüyor etki?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 year later...

merhabalar ;

raket almayı düşünüyorum önerilerinize ihtiyacım var.

yakın-orta mesafede oynuyorum , backhand'de genelde side spin+chopping şeklinde , forehand'de top-side spin+chopping şeklinde oynuyorum.ne defansif ne de ofansif oynuyorum , ya aslında her şekilde oynuyorum teknik açıdan biri diğerinden zayıf bir yönüm yok.özetlersek yavaş-orta+bol spinli bir oyun seviyorum.

daha önce dhs h3 ile oynuyordum , gayet beğenerek oynadığım bir lastikti.

sweden classic + 2x hurricane 3 neo düşünüyordum.fakat işin içine h8'de girince ne yapayım bilemedim.

h8 daha mı çok spinli ?(h3 neo'ya göre)

kimi yerde daha çok spinli kimi yerde daha az spinli olduğu söyleniyor buda kafamı karıştırdı açıkçası.

bir de h8'in soft medium hard süngerleri var , aralarındaki farklar neler ?

ve oyunuma göre h3 tarzında + daha spinli tavsiyeleriniz olur mu?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 4 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..